باربیکیو گابیونی

با توجه به اینکه یکی از بزرگترین لذت‌های باغ امکان کباب کردن در آن است، به همین دلیل خوب است که در اولین روزهای بهاری برای تهیه انواع کباب از یک باربیکیو بهره ببرید. متأسفانه از نظر زیبایی شناسی، اغلب کباب پزها فاقد اصالت هستند. اصالت و زیبایی شناسی را با باربیکیو گابیونی جدید همراه با تهیه آتش در باغ خود بیاورید یا فضایی بی نظیر در تراس خود ایجاد کنید. آنها به لطف مخلوط سنگ و فولاد چشمگیر و مقاوم هستند که به فضای بیرونی خانه شما ظاهر زیبا و منحصر به فرد می‌بخشند.

درست در روزهای گرم تابستانه و روزهای خنک بهاری برای تهیه کباب‌های متنوع گوشت، مرغ و ماهی و زمان مناسب برای استفاده از باربیکیو گابیونی است. خواه به دنبال تهیه یک آشپزخانه کوچک در باغ یا حیاط خلوت خود را برای خانواده هستید یا قصد برگزاری یک مهمانی بزرگ و تدارک یک وعده کباب را دارید، چند مورد ضروری برای شما وجود خواهد داشت. از مواد غذایی گرفته تا ابزارهای مخصوص کباب و نوشیدنی‌های سرد، یک چک لیست از تمام چیزهایی که نیاز دارید تهیه کنید تا اطمینان حاصل شود که چیزی را از قلم ننداخته‌اید. گاهی اوقات فضاهای سبز و باغ ها مجهز به کاستورها هستند که در گوشه‌‌ای از تراس یا روی چمن قرار می‌گیرند. اگر هنگام اجرای طرح هیچ فکری برای آن داشته باشید، می‌توانید از طرح‌های سنگی و آجری بهره ببرید، غالباً باربیکیو‌های آجری با باغ و فضای سبز هماهنگ نیستند. به طور خلاصه انواع مختلفی از باربیکیو گابیونی وجود دارند که از منبع انرژی مانند زغال سنگ ، برق یا گاز بهره می‌برند.

اجرای باربیکیو آرنی لند


طراحی باربیکیو گابیونی

گابیون‌ها در باغ‌های شیک و فضای سبز و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند که دارای تجهیزات متعددی علاوه بر باربیکیو هستند. در این فضاها علاوه بر باربیکیو گابیونی‌، از جداکننده گابیونی، حصار و دیوار نگهدارنده گابیونی برای داشتن یک فضای زیبا با ظاهری طبیعی و برگرفته از سنگ‌های طبیعی استفاده می‌شود. دو نسخه باربیکیو گابیونی وجود دارد که در هر دو قسمت پخت و پز در بخش بالایی آن قرار دارد:

  • در قسمت بالایی یک گابیون سنتی داریم و یک سینی که اجازه می‌دهد ذغال را با یک توری روی آن قرار دهید. مدل‌های آماده از این طرح وجود دارد، علاوه بر این می‌توانید خود برای ساخت آن اقدام نمایید.
  • باربیکیو گابیونی کوچک یک نمونه دیگر از طراحی باربیکیو است. اگر قسمت پخت و پز در قسمت بالایی کاملاً پوشیده نباشد، البته نقص باربیکیو گابیونی این است که ممکن است روغن روی سنگ‌ها بپاشد و آنها را لکه دار و کثیف کند، به خصوص اگر سبک رنگی باشد.
  • نسخه مفصل تر از آنها، استفاده از یک گابیون در بالا و پایین و ادغام قسمت پخت و پز در قسمت جلویی، با استفاده از دودکش تخلیه دود است. ساخت باربیکیو گابیونی نسبت به سایر باربیکیوها کمی سخت تر است، اما واقعاً شگفت انگیز است.
اجرای باربیکوی گابیونی آرنی لند

انواع باربیکیو گابیونی

  • باربیکیو گابیونی با طرح میز

نگرانی اصلی هنگام ساخت باربیکیو گابیونی این است که آشپز باید یک طرف و مهمانان در طرف دیگر و کمی دورتر بنشینند. بنابراین در اینجا راهکار ایده این است که میز و قسمت آشپزی را در یک تکه یکدست، به همراه مبلمان گابیونی ترکیب کنید. به این ترتیب می‌توانید هم مراقب غذای خود باشید و هم به مهمانان خود رسیدگی کنید و یک گپ و گفت دوستانه داشته باشید، صرف نظر از اینکه جنبه عملی این امر به شدت جذاب است. یک باربیکیو گابیونی مشابه کوره گرما زیادی تولید می‌کند، علاوه بر اینکه اگر هوا همراه با وزش باد باشد، می‌تواند دود را به سرعت سمت مهمانان پخش کند، این باربیکیو با زغال چوب در چنین شرایطی راهکار مناسبی نیست. یک باربیکیو گابیونی‌، نوع گاز یا الکتریکی می‌تواند بر مشکل دود غلبه کرده و گرما را بهتر کنترل کند.

  • باربیکیو گابیونی گوشه‌ای

برای اینکه بتوانید از باغ خود برای طولانی مدت لذت ببرید و روزهای بهاری طولانی‌تر را در آن سپری کنید، استفاده از یک باربیکیو گابیونی گوشه‌ای در یک زاویه از باغ نمی‌تواند خالی از لطف باشد. البته طراحی این باربیکیو گابیونی مستلزم سفارش دادن آن است، چرا که اندازه آن باید مطابق باغ و فضای باز ملک شما باشد. شما از این طرح به عنوان شومینه نیز می‌توانید استفاده کنید. بنابراین برای شما خوشایندتر خواهد بود که غذا را در حضور دوستان و خانواده یا خویشاوندان در فضای باز و به صورت کبابی آماده کنید و در نهایت آتش باقی مانده در آن  را برای گرم نگه داشتن شومیه استفاده کنید.

آتشدان گابیونی آرنی لند

باربیکیو گابیونی گوشه‌ای در دو سبک طراحی می‌شود، به ویژه مدل بزرگ‌تر که دارای محلی در قسمت زیرین برای ذخیره چوب‌های شما است. سنگ‌های طبیعی که این باربیکیو گابیونی را تشکیل می‌دهند با فولاد با روکش روی یا آلومینیوم گلفان بسته می‌شود. بنابراین این پوشش محافظت زیادی در برابر خوردگی خواهد داشت که باعث افزایش عمر فولاد می‌شود.

کباب‌ پز گابیونی آرنی لند
  • باربیکیو گابیونی بلوکی

این کباب پز گابیونی مانند سایر کباب پزها طراحی می‌شوند، از سنگ‌های طبیعی و فولاد در بسته‌بندی آن استفاده می‌شود. با این تفاوت که در این طرح، سنگ‌ها را به شکل مستیطیل یا مربع برش می‌دهند و در سبدهای چهارضلعی قرار می‌دهند. به این ترتیب می‌توانید یک باربیکیو گابیونی با طرح منظمی از سنگ‌ها داشته باشید. البته این طرح بیشتر مورد توجه افرادی است که فضای باغ آنها چندان بزرگ نیست و به دنبال طرح های جمع و جور و منظم هستند.

شما می‌توانید برای طراحی باغ و فضای باز خانه خود هر یک از نکات بالا در در انتخاب باربیکیو گابیونی و محوطه‌سازی ‌ فضای خارجی با گابیون‌ها در نظر بگیرید. قطعاً بکارگیری دیگر سازه‌های گابیونی در کنار یک باربیکیو گابیونی می‌تواند یک ایده ایده‌آل باشد و به شما برای داشتن یک باغ با سبکی خاص و طبیعی کمک کند. البته در این مورد باید بیش از هر چیز با یک مهندس معمار و یا طراحان فضاهای داخلی و خارجی مشورت کنید. البته پیاده سازی چنین طرح هایی در فضای باز مستلزم بهره گیری از دانش یک طراح و یا معمار است. برای اینکار پیشنهاد می‌کنیم با معماران مجرب آرنی لند در ارتباط باشد.

اجرای ایمن باربیکیوی ذغالی در روف گاردن

منبع حرارت باربیکیوی ذغالی در روف گاردن ذغال است و طراحی این سیستم به صورتی است که برای محیط های رو باز نیز بسیار مناسب است. طبخ غذا بر روی ذغال بسیار عالی است و با ذائقه ایرانیان سازگار است. ایمنی این سیستم وابسته به شرایط مختلفی در نظر گرفته می شود.

غذایی که بر روی ذغال طبخ می شود طعمی دل انگیز دارد به طوری که می تواند با ذائقه بسیاری از افراد سازگار باشد. اجرای باربیکیوی ذغالی در روف گاردن یکی از روش های خوب است که به واسطه آن می توانید از غذا خوردن لذت لازم را برده باشید. در گذشته از منقل و کباب پز ها برای فضای باز استفاده می شد و طرفدار زیادی داشت سازوکار باربیکیوی ذغالی در روف گاردن نیز به همین صورت است و جایگزینی لوکس و مدرن در این راستا است.

سازوکار باربیکیوی ذغالی در روف گاردن

در گذشته استفاده از منقل و کباب پز ها چون با ذغال و هیزم کار می کرد و فضای مناسبی وجود نداشت اغلب با کثیفی و ایجاد خاکستر همراه بود از سوی دیگر زمان کار طولانی شد و به طور کلی موقعیت خوبی ایجاد می کرد.

از باربیکیوی ذغالی در روف گاردن استفاده می شود به طوری که به واسطه آن غذا بر روی حرارت در فضای باز قرار می گیرد. منبع تامین حرارت در باربیکیوی ذغالی در روف گاردن ذغال داغ است.

طبخ گوشت و تهیه کباب بر روی باربیکیوی ذغالی در روف گاردن بسیار دل انگیز است از این رو این محصول دارای اهمیت زیادی است و طرفداران مخصوص به خود را دارد. در خرید باربیکیوی ذغالی در روف گاردن باید یک سری موارد به طور دقیق رعایت شود. پیش از انتخاب باربیکیوی ذغالی در روف گاردن باید نیاز سنجی صورت بگیرد به طوری که می بایست ابعاد روف گاردن و همینطور ابعاد مورد نظر برای باربیکیو ارزیابی شود بر طبق این شرایط نیاز است که باربیکیوی ذغالی مناسب تهیه شود.این محصول در مدل های ثابت و قابل حرکت طراحی شده است به طوری که در زمان خرید می بایست نوع آن مشخص باشد و در صورتی که فضای روف گاردن شما به صورتی است که امکان جابجایی باربیکیو وجود دارد باید به سراغ مدل متحرک آن بروید.

باربیکیوی ذغالی در روف گاردن

باربیکیوی ذغالی در روف گاردن ترکیب شده با مدل گازی

یک مدل باربیکیوی ذغالی در بازار وجود دارد که گاز نیز ترکیب شده است و مزایای زیادی به نسبت مدل ساده دارد. اول اینکه مدل کازی به سرعت گرم و سرد می شود و این موقعیت سبب می شود که تمیز کاری به سادگی صورت بگیرد. از سوی دیگر شرایط تنظیم حرارت در این مدل بسیار مناسب است به طوری که سبب می شود بر اساس نوع غذا شرایط طبخ به واسطه ذغال داغ موجود نرم و آهسته باشد و طعم دودی به خود بگیرد. مزیت دیگری که باربیکیوهای ذغالی و گازی دارند این است که قیمت مناسبی دارند و از نظر هزینه در شرایط خوبی قرار می گیرند.

اما به طور کلی هر محصول خوبی یک سری معایب نیز دارد. باربیکیوی گازی به اندازه مدل ذغالی نمی تواند حرارت ایجاد نماید پس اگر می خواهید یک استیک بی نظیر داشته باشید باید به سراغ باربیکیوی ذغالی در روف گاردن بروید. همینطور هزینه مدل های گازی ذغالی از ذغالی بیشتر است. اما شاید زمان زیادی که برای روشن شدن و پیدا کردن درجه حرارت مناسب در مدل ذغالی نیاز است شما را کمی کلافه کند.

باربیکیوی ذغالی در روف گاردن

نکات مهم انتخاب باربیکیوی ذغالی در روف گاردن

در ابتدا برای خرید باربیکیوی ذغالی در روف گاردن بهتر است به جنس بدنه آن دقت شود مشخص است که ضد زنگ بودن مقاومت آن در برابر رطوبت به خصوص در فضای مرطوب اهمیت زیادی دارد و باید دقت شود. همینطور می توانید از مدل هایی استفاده کنید که دارای بدنه آهنی هستند اما باید در کیفیت آن دقت داشته باشید. مدل هایی که با بدنه آهنی هستند پس از گذشت زمان زیبایی خود را از دست می دهند و ظاهری نازیبا پیدا می کنند. خرید مجدد و هزینه های چند باره در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

در طراحی باربیکیوی ذغالی در روف گاردن از متریال های نظیر آلومینیوم استفاده می شود که سبب می شود دوام بالاتری داشته باشد و همینطور طول عمر آن نیز بهتر است و سبب می شود که از نظر قیمت در شرایط مناسبی قرار بگیرد.

استفاده از مواد مرغوب همچون استیل برش خورده در بدنه باربیکیو سبب می شود که درخشندگی خاصی داشته باشد و ظاهری لوکس به خود بگیرد. دقت کنید که صفحه های گریلی که استفاده می شود مهمترین بخش هستند و باید از کیفیت خاصی برخوردار باشند.

استفاده از باربیکیوی ذغالی در روف گاردن

قبل و پس از استفاده از باربیکیوی ذغالی در روف گاردن باید دستگاه تمیز و ضدعفونی شود این عمر سبب می شو که سلامت شما تضمین شده و همینطور طول عمر باربیکیوی ذغالی در روف گاردن بیشتر شود. بهتر است که نحوه اجرای کباب پز را بلد باشید این موضوع اهمیت زیادی دارد و در صورتی که نتوانید طبق اصول اجرا کنید دچار مشکل می شوید.

نیاز است که پایه های باربیکیوی ذغالی در روف گاردن محکم شود و استفاده از محکم کننده پایه در این زمینه بسیار مورد توجه خواهد بود. استفاده از زغال داغ گاه مشکلات زیادی ایجاد می کند و بهتر است که شرایط طبخ به صورت دقیق اجرا شود.

زغال ها باید در محفظه ای قرار بگیرد که از دسترس کودکان دور باشد در غیر این صورت مشکلات زیادی ایجاد می کند از یاد نبرید که برای اجرای باربیکیو ذغالی در روف گاردن باید بتوانید شرایط مختلفی را در نظر بگیرید. روف گاردن ها اغلب محوطه مخصوص دارند که برای کباب پزی مناسب است و بخار و دود کباب به سمت مشخصی هدایت می شود بنابراین بهتر است این موضوع به شکل دقیق ارزیابی شود و دقت شود که نوع کباب پزی بر اساس محیط نیز بررسی شود.

در نظر گرفتن یک سطح خاک در کنار کباب پز و باربیکیو سبب می شود که خاموش شدن آتش در صورت ایجاد خطر آسانتر باشد این موضوع امنیت بهتری برای شما و خانواده ایجاد می کند. اگر علاقه به ایجاد به فضایی دارید که قرار است با امنیت بالا باشد بهتر است استفاده از زغال را در شرایطی دنبال کنید که محوطه مورد نظر و شرایط اجرای آن برای شما فراهم است در غیر این صورت دچار مشکلات زیادی می شود که شرایط را کمی سخت می کند.

ساخت باربیکیو در روف گاردن با ایمنی کامل

روند ساخت باربیکیو در روف گاردن به صورتی است که اجازه می دهد یک فضای سبز بی نظیر با محیط پخت و پز ایجاد شود. باربیکیو در مدل های آجری و چوبی و سیمانی طراحی شده است به طوری که در هر نوع از روف گاردن گزینه مخصوصی استفاده می شود.

اگر قصد ساخت باربیکیو در روف گاردن دارید قطعاً نیاز به ایده های جذاب خواهید داشت و باید دقت کنید که سبک به کار رفته با فضای پشت بام شما سازگار باشد. ساخت باربیکیو در روف گاردن به شما کمک می کند که یک فضای صمیمی برای پخت و پز غذاها داشته باشید و از فضای سبز موجود نیز لذت ببرید. در این مقاله قصد دارید ایده هایی در خصوص طراحی و ساخت باربیکیو در روف گاردن در اختیار شما قرار دهیم.

ایده های خاص ساخت باربیکیو در روف گاردن

برای ساخت باربیکیو در روف گاردن نیاز به چوب و سنگ و فلز است و همینطور می بایست از آجر نسوز نیز در آن استفاده شود. انتخاب هر یک مصالح نیاز به دقت بالایی دارد و بهتر است که نوع مصالح انتخاب شده بر اساس فضای باز در نظر گرفته شود.

ساخت باربیکیو در روف گاردن در مدل های ساده و پیچیده طراحی شده اند که می تواند برای پشت بام ها و حیاط و همینطور محیط هایی که فضای باز هستند استفاده شود. در صورتی که قصد دارید از باربیکیویی استفاده کنید که دارای طراحی کاربردی است بهتر است که کابینتها و سینک ظرفشویی در زیر پیشخوان تعبیه شود و در این زمینه نیاز به سیستم نگهداری وسایل و همینطور یک سری لوازم مخصوصی خواهد بود.

باربیکیو در روف گاردن

ساخت باربیکیو در روف گاردن در مدل های متنوع

انواع مختلفی از باربیکیو وجود دارد که بر اساس جنس و منبع حرارت و همینطور نوع سوخت با هم فرق می کنند. باربیکیوها از نظر منبع حرارت در دو سبک ذغالی و گازی قرار می گیرند و همینطور از نظر مصالح و مواد به کار رفته نیز در مدل های آجری، سنگی و سرامیکی و سیمانی و … تقسیم شده اند.

ساخت باربیکیو در روف گاردن از نوع آجری

در صورتی که قصد ساخت باربیکیو در روف گاردن از نوع آجری دارید پیش از هر اقدامی باید محل مناسبی برای قرارگیری باربیکیو در نظر بگیرید. در صورتی که قرار است در بام سبز خود این سیستم را اجرا کنید یک فضا نیاز دارید که بین فلاورباکس و گلدان ها قرار دارد و به طور کلی می بایست از مواد اشتعال زا دور باشد. ارتفاع ساخت باربیکیو در روف گاردن باید به صورتی باشد که یک فرد در حالت ایستاده بدون خمیدگی بتوان با آن کار کند و این موضوع مهمی است.

در گام اول ساخت باربیکیو در روف گاردن باید از آجر و ملات و سیمان به همراه ماسه نرم استفاده کنید. همینطور نیاز به جا زغالی دارید و باید از صفحه های مشبک فلزی نیز استفاده شود. برای اینه بتوانید ابعاد ساخت باربیکیو در روف گاردن را به طور دقیق و مستقیم مشخص کنید نیاز است که آن را روی سطح زمین قرار دهید و آجرها را دور آن بچینید. از سوی دیگر برای این کار نیاز به تعداد بیش از 100 آجر دارید. تلاش اولیه باید به شکلی باشد که بدون هیچ نوع ملات و سیمانی بتوانید همه آجرها را بر روی هم بچینید. ر صورتی که چیدمان مناسب و باب میلتان شکل گرفت نیاز است که چیدمان و اتصالات به وسیله ملات و سیمان نهایی شود.

از سوی دیگر باید انتخاب مصالح برای ساخت باربیکیو در روف گاردن به صورتی باشد که به سلیقه و راحتی کار شما لطمه ای نزند. مثلاً می توانید از سنگ های طبیعی استفاده کنید و یا چوب و فلز را وارد کار کنید. در صورتی که سنگ های استفاده شده در ساخت باربیکیو در روف گاردن دارای سطح مسطحی نباشند قطعاً دچار مشکل خواهید شد بهتر است که در این زمینه دقت کنید.

در ساخت باربیکیو در روف گاردن بهتر است از سایبان، فلاورباکس و گلدان های مخصوص به همراه میز و صندلی نیز استفاده شود و همینطور وسایل تزئینی نیاز است که می بایست در فضای اطراف باربیکیو قرار بگیرد.

ساخت باربیکیو در روف گاردن از نوع چوبی

برای استفاده از باربیکیو نیاز به روشن کردن آتش است و این یعنی ساخت باربیکیو در روف گاردن از نوع چوبی غیر ممکن به نظر می رسد! اما منظور از ساخت باربیکیو در روف گاردن از نوع چوبی روش دیگری است. در این کشور از یک میز زیبای چوبی استفاده می شود که قرار است در مجاورت باربیکیو قرار بگیرد. در این زمینه می توانید بدنه ها و پایه های میز باربیکیو را نیز از چوب درست کنید. مانعی برای این کار وجود دارد اما قسمت بدنه ساخت باربیکیو در روف گاردن می بایست حتماً از ورکش های محافظ آماده باشد که اغلب فلی هستند. بدنه این نوع دستگاه های گریل اغلب آماده در برابر گرما است و در برابر حرارت های بالا مقاومت زیادی دارد. ساختن یک میز یا گریل چوبی در واقع یک ایده و روش خوب محسوب می شود به طوری که استفاده باربیکیو در حالت نشسته نیز امکانپذیر است.

ساخت باربیکیو در روف گاردن از نوع سیمانی

باربیکیوی سیمانی اغلب باید توسط شخص مخصوصی ساخته شود به طوری که موقعیت استفاده از ان ثابت است و شرایط تغییر مکان برای آن وجود ندارد. به طور کلی در هر منزلی از این مدل کباب پز استفاده نمی شود و مدل های جایگزین مانند گازی و سنتی و ذغالی وجود دارد. در طراحی و ساخت باربیکیو در روف گاردن از نوع سیمان نیاز به سینمان و سایر مواد حلال است به طوری که بتواند در شرایط مناسبی استفاده شود. میزان خطر ساخت باربیکیو در روف گاردن محدود است اما شاید طراحی مربوط به مدل سیمانی نازیبا به نظر برسد. از یاد نبرید که ساخت این مجموعه نیاز به دقت بالایی دارد و فردی که قرار است طراحی و اجرا را در نظر بگیرد باید بتواند مدل دقیق باربیکیو را بررسی کرده باشد و ابعاد آن را نیز در نظر بگیرد. مشخص است که سیاست های اجرا برای این مدل از باربیکیو نیاز به شرایط خاصی دارد البته که این محصول در نهایت می تواند در بخش مخصوصی استفاده شود و سیاست های ساخت آن نیز قابل قبول است. طراحی و ساخت روف گاردن هر ساله با ایده های جدید همراه است به طوری که سلیقه کاربر در این میان دخالت زیادی دارد.

باربیکیو در روف گاردن از نوع سیمانی

نظر بدهید