سرقت خودرو در سال به سال در سراسر دنیا در حال افزایش است و به نظر نمی‌رسد سیستم‌های هشدار پیشرفته بکار رفته در ماشین‌ها بتوانند سارقان را از این کار بازدارند. اگر یک پارکینگ دارید، قطعا برای استفاده از آن باید به آن رسیدگی کنید. پارکینگ یک فضای نگهداری مفید برای نگهداری ماشین است که می‌تواند ماشین شما را از سرقت در امان نگه دارد. اما بیشتر پارکینگ‌ها، درهای قدیمی با درز و شکاف‌های متعدد دارند که امکان دزدی را برای سارقان راحت‌تر می‌کند. درب پارکینگ قسمت بسیار مهمی از پارکینگ به حساب می‌آید که باید بیش از هر چیزی مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این نفر رو نیز می‌تواند متناسب و هماهنگ با درب پارکینگ طراحی شود. درب‌های نفر رو جدید اغلب بهتر از انواع قدیمی‌تر هستند و به راحتی عایق بندی می‌شوند. اگر نفر رو و درب پارکینگ خانه شما قدیمی شده، بد نیست بر روی جایگزینی آن سرمایه‌گذاری کنید. اگر در حال ساخت و یا بازسازی خانه خود هستید، باید درب های مقرون به صرفه ترین را برای پارکینگ و نفر رو در نظر بگیرید که تا سال ها برای شما به خوبی کار کنند و دچار مشکل نشوند.

درب پارکینگ و نفر رو

انواع درب پارکینگ و نفر رو

آنها در انواع مختلفی ارائه می‌شوند، شاید تا به امروز تنوع درب پارکینگ و نفر رو را در مناطق مختلف، نظر شما را به خود جلب کرده باشد. انواع آنها شامل فلزی، استیل، شیشه‌ای‌، چوب پلاست و ترموود است که در چند سال گذشته درب های ترموود و چوب پلاست توانسته‌اند به خوبی بدرخشند. درب پارکینگ و نفر رو از جنس ترموود و چوب پلاست از مقاومت بالایی برخوردار است و می‌تواند تا سالها ماشین و خانه شما را از ورود دزدان در امان نگه دارند. علاوه بر اینکه هر یک از آنها می‌تواند به صورت کرکره ای واتوماتیک طراحی شوند و محدودیتی برای هر یک از آنها در این پیاده‌سازی‌ها وجود ندارد.

انواع درب پارکینگ و نفر رو

درب پارکینگ و نفر رو چوب پلاست و ترموود

چوب پلاست و ترموود دو ماده ترکیبی هستند که به عنوان جایگزین چوب و بسیاری از دیگر سازه های ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. چوب پلاست ترکیبی از پلاستیک و چوب است که نمای واقعی چوب را به شما می‌دهد، در عین حال خاصیت پلاستیک برای ماندگاری بهره می‌برد. این ترکیب و تلفیق در کنار یکدیگر به شما سازه‌ای کاربردی ارائه می‌کند که می‌توانید آن را در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده کنید. در صورتی که نماپوش و کفپوش خانه شما از چوب پلاست است، می‌توانید از چوب پلاست برای طراحی و ساخت درب پارکینگ و نفر رو نیز استفاده کنید. قطعاً نمای ساختمان و یا ملک شما به نوعی منحصر به فرد خواهد بود. ترموود نیز به عنوان یکی دیگر از سازه‌های ساختمانی و مشابه چوب پلاست است که در یک جریان گرمایشی تولید می‌شود و این امر باعث می‌شود در برابر اشعه‌های مختلف از قبیل ماوراء بنفش و اشعه‌های خورشیدی و گرمای تابستان مقاومت کرده و تا سال‌ها بدون هیچونه تغییر رنگی برای شما پایدار باقی بمانند.

مزایای درب پارکینگ و نفر رو چوب پلاست و ترموود

طراحی درب پارکینگ و نفر رو با استفاده از ترموود و چوب پلاست می‌تواند مزایای بسیاری را برای شما به دنبال داشته باشد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت بالا در برابر گرما و رطوبت
  • مقاومت در برابر آسیب
  • عمر طولانی
  • نگهداری کم
  • مناسب آب و هوای مختلف
  • دارای قابلیت انعطاف
  • به لحاظ اقتصادی به صرفه هستند.

درب پارکینگ و نفر رو چوب پلاست نیاز به نگهداری و مراقبت مکرر ندارد. این درحالی است که درب‌های چوبی و فلزی نیاز به رسیدگی و نگهداری مکرر دارند. چرا که چوب به مرور زمان دچار پوسیدگی می‌شود و باید از مواد مختلف برای جلوگیری از پوسیدگی آن استفاده شود. در عین حال فلز نیز در شرایط مختلف آب و هوایی دچار زنگ زدگی شده و نیاز به تغییر رنگ و نوسازی دارد. همه این کارها اگر به طور مکرر انجام شوند، هزینه‌های زیادی را در پی خود دارند. چوب پلاست و ترموود با حفظ ظاهر چوب می‌تواند سال‌ها بدون نیاز به نگهداری‌های قبلی پایدار باقی نمانند. با توجه به اینکه مانند دیگر سازه‌ها نیاز به نگهداری ندارند، بنابراین به لحاظ اقتصادی به صرفه هستند و هزینه های تعمیر و نگهداری را ندارند.

مزایای درب پارکینگ و نفر رو چوب پلاست و ترموود

چوب پلاست و ترموود برخلاف چوب و فلز، در برابر شرایط آب و هوایی ازجمله باران و گرما، مقاوم بوده و دچار تغییر نمی‌شوند. این یکی دیگر از جنبه‌های مقاومت این محصولات می باشد که نشان دهنده عمر مفید و طولانی‌تر این محصولات نسبت به دیگر سازه‌های ساختمانی است. درب پارکینگ و نفر رو  به طور مداوم در فضای باز قرار دارند و تحت تاثیر گرما و سرما قرار می‌گیرند، بنابراین باید با استفاده از سازه‌های مقاومت‌تر مانند چوب پلاست و ترموود ساخته شوند.

محدودیت‌های طراحی درب پارکینگ و نفر رو چوب پلاست و ترموود

درب پارکینگ و نفر رو چوب پلاست و ترموود هیچگونه محدودیتی در طراحی ندارند و می‌توان آنها را به صورت درب‌های اتوماتیک، مخفی، تاشو و کرکره‌ای طراحی کرد. بنابراین شما در استفاده از آنها برای درب پارکینگ و نفر رو می‌توانید آزادانه تصمیم‌گیری کنید. علاوه بر اینکه در طرح و رنگ‌های مختلفی ارائه می‌شوند و طراحی می‌تواند از هر یک از آنها برای ساخت یک درب منحصر به فرد و شیک استفاده نماید.

آنها مانند چوب قابلیت برش، میخ و پیچ کردن را دارند و نیاز به تجهیزات خاصی برای کار به آنها ندارید. علاوه بر اینکه اتصالات و سایر تجهیزات جانبی آنها به صورت ماژولار در کنار آنها و متناسب با هر یک از طرح و رنگ‌ها ارائه می‌شوند. همچنین قابلین انعطاف آنها موجب می‌شود تا شما بتوانید طرح‌های مختلفی را در ساخت درب‌های پارکینگ و درب‌های نفر رو استفاده کنید. الزامی وجود ندارد که این دربها صاف و مسطح باشند، بنابراین با استفاده از چوب پلاست وترموود می‌توانید از اشکال منعطف و گرد نیز استفاده کنید.

مزایا و معایب کامپوزیت پلاستیک چوب

کامپوزیت پلاستیک چوب در صنایع مختلف استفاده می شود. کفپوش و دیوارهایی که به جنس کامپوزیت پلاستیک چوب هستند این روزها بسیار متقاضی دارد. ترکیب چوب و نوعی پلاستیک به کار رفته در این محصول سازگاری زیادی با محیط زیست دارد و روند بازیافتی آن یک موقعیت بی نظیر ایجاد می کند.

نام دیگری که برای کامپوزیت پلاستیک چوب در نظر گرفته می شود WPC است. این محصول در یک فضای نوظهور استفاده می شود و در زمینه های مختلف به خصوص کف سازی کاربرد دارد. کاربردهای مهم کامپوزیت پلاستیک چوب در پنجره و حصار و پرچین است. به طور کلی این روش انعطاف پذیری زیادی دارد و انتظارات گسترده ای را شامل می شود.

کامپوزیت پلاستیک چوب ترکیبی از پلیمرهای ترموپلاستیک است به طوری که در آن از خرده چوب نیز استفاده می شود که در دمای بالای ذوب پلیمرها ترکیب می شود و برای مصارف مختلف استفاده می شود. این موضوع فرآیند مشخصی دارد و بر اساس نوع فرآیند انتخابی کامپوزیت پلاست چوب می تواند در شکل های مختلفی استفاده شود. از جنس کامپوزیت پلاستیک چوب در سقف ها و روف گاردن و چارچوب در و پنجره استفاده می شود. همینطور در پنل های داخلی خودروها و نرده های چوبی و حصار و محوطه سازی های چوبی نیز در نظر گرفته می شود. از کامپوزیت پلاستیک چوب قالب ریزی ها و صنعت مبلمان نیز استفاده می شود. به طور کلی این موضوع بر اساس رنگ و طرح و اندازه های مشخصی ارزیابی می شود. مشخص است که جنین محصولی دارای یک سری مزایا و معایب است.

مزایای کامپوزیت پلاستیک چوب

قطعات چوب باعث افزایش سختی محصول می شود و در نهایت به نسبت استفاده از چوب یا پلاستیک هزینه نهایی کاهش خواهد داشت.

فواید کامپوزیت پلاستیک چوب مربوط به بخش فشرده سازی است به طوری که مقاومت خوبی در برابر ضربه دارد و در انواع چوب پلاستیک بیشتر از نمونه های چوبی عمودی استفاده می شود که بر دانه ها بارگذاری شده است.

در کامپوزیت پلاست چوب نوعی پلاستیک استفاده شده است که قابلیت جذب آب را دارد و حملات بیولوژیکی صورت نمی گیرد به این ترتیب هزینه های مربوط به نگهداری تا حد زیادی کاهش می یابد.

در کامپوزیت پلاستیک چوب پلاستیکی وجود دارد که سبب می شود قابلیت جذب آب بیشتر شود و طراحی به صورتی است که طبله نمی شود و خراش بر نمی دارد از سوی دیگر خرد نشده و ترک نمی خورد.

کامپوزیت پلاست چوب قابل بازیافت است پلاستیکی که در این محصول استفاده می شود می تواند حاصل از بازیافت پسمانده های مصرفی و صنعتی باشد و همینطور در آن از تراشه های ناکارآمد چوبی استفاده شده است و ذرات چوب نیز به کار می گیرد در نهایت منابع سوخت فسیلی در تولید کامپوزیت پلاست چوب دیده نمی شود و هزینه کامپوزیت پلاستیک چوب در مرحله نهایی ارزان و مناسب است.

کامپوزیت پلاستیک چوب

معایب کامپوزیت پلاستیک چوب

اینطور که مشخص است میزان نفوذ آب در داخل کامپوزیت پلاستیک چوب به نسبت سایر کامپوزیت های چوبی کمتر است اما گاه دیده می شود که آب به داخل نیز نفوذ می کند و مشکل پوسیدگی ایجاد می شود. افزودن چوب به ترموپلاست سبب ناپایداری رنگ نیز می شود و در نهایت سطح چوب پلاست در مجاورت با نور خورشید به صورت مستقیم و دائم سبب می شود که رنگ اولیه آن بین یک الی دو درجه تغییر داشته باشد.

استحکام کامپوزیت پلاستیک چوب به نسبت چوب معمولی کمتر است و از نظر وزنی بالاتر است. این موضوع سبب می شود که در محیط های گرم یک سری مشکلات ایجاد شود. از طور دیگر میزان شکل پذیری کامپوزیت پلاستیک چوب بالا است و در تولید الگوها و طرح های زیبا نیز از این مورد استفاده می شود.

کامپوزیت پلاستیک چوب در لیست محصولات دوستدار طبیعت قرار گرفته است و از پلاستیک های بازیافتی در تهیه ی آن استفاده می شود. این موضوع سبب می شود که کنترل کیفیت محصول کمی سخت تر شود و کیفیت کامپوزیت پلاست چوب با هم متفاوت باشد. از یاد نبرید که برای تولید کامپوزیت پلاست چوب نیاز به صرف انرژی زیادی است و از هر نظر قابلیت ذوب و تغییر فرم دارد.

چوب به کار رفته در کامپوزیت پلاستیک چوب

چوبی که در تولید کامپوزیت پلاستیک چوب استفاده می شود به شکل ذرات خشک بوده و قوام زیادی دارند و به صورت پودری استفاده می شود که به آن آرد چوب استفاده می شود. ماده خام این محصولات اغلب به صورت خاک اره هستند و یا تراشه های رنده چوبی در دسترس در آن دیده می شود. به طور کلی برای تولید آرد چوب نیاز است که دو مرحله صورت بگیرد که در مرحله اول سایز کاهش می یابد و در مرحله دوم طبقه بندی سایز نیز صورت می گیرد. در واقع پسماندهای خاک اره به همراه حداکثر 25 درصد از تراشه می تواند برای تولید کامپوزیت پلاست چوب ارزیابی شود.

این تراشه ها سبب می شود که مقاومت کامپوزیت پلاستیک چوب در برابر رطوبت بیشتر شود و در نهایت درخت های حشره زده با درجه بالایی از خرابی کنار گذاشته شود. در آرد چوب ذرات چوب در سایز های کوچک و بزرگ دیده می شود که توسط صفحات دوار و نوسان دار طبقه بندی شده است. قطعات چوبی که در آن استفاده می شود.

ذرات چوبی کامپوزیت پلاستیک چوب

ابعاد ذرات چوبی که در کامپوزیت پلاستیک چوب استفاده می شود بسیار مهم است به طوری که نسبت طول به قطر بین 1 الی 5 است و سبب می شود که این عدد موقعیت خوبی ایجاد نماید. نسبت های بزرگ تر سبب می شود که ویژگی های مکانیکی بیشتر شود. موقعیت مربوط به استحکام، کشیدگی و انرژی نیز ارزیابی می شود. باید توجه داشت که تجهیزات کوچک سازی و دسته بندی قطعات بر روی نسبت ابعاد تاثیرگذار است.

گونه های چوب استفاده شده در کامپوزیت پلاست چوب دارای صرفه اقتصادی هستند و دسترسی محیطی بر اساس انتخاب نوع چوب را ارزیابی می کند. مصارف تجاری کامپوزیت پلاست چوب در جنس های کاج و افرا و بلوط است. البته که چوب درخت گردو نیز در این زمینه بسیار استفاده می شود. تحقیقات صورت گرفته بر روی گونه های استفاده شده در کامپوزیت پلاستیک چوب سبب می شود که پردازش محصول نهایی کمی دقیق تر باشد. مشخص است که مزایای کامپوزیت پلاستیک چوب به نسبت معایب آن بیشتر است و در صورت رعایت یکسری نکات معایب این محصول نیز به نسبت سایر بخش ها بهبود خواهد یافت.

نظر بدهید