ساخت روف گاردن این روزها بسیار باب شده است به طوری که افراد حتی برای پشت بام های کوچک خود نیز ترجیح می دهند ا فضای سبز ثابتی استفاده کنند اما واقعاً مزایای ساخت روف گاردن بیشتر از معایب آن است؟ در این مقاله قصد داریم در خصوص مزایا و معایب ساخت روف گاردن به طور دقیق صحبت کنیم مشخص است که سیاست های لازم در خصوص ساخت روف گاردن از اهمیت زیادی برخوردار است. 

مزایای ساخت روف گاردن

اولین و مهمترین مزایای ساخت روف گاردن این است که جذابیت بصری آن زیاد است به طوری که می تواند منظره ای بکر در نزدیکترین نقطه به شما هدیه دهد مشخص است که هر یک روف گاردن ها بر اساس طرح مورد نظر مشتری انتخاب می شود و موقعیت بهتری را شامل می شود. روف گاردن ها بر اساس سبک و مدل می توانند طرح بندی خوبی داشته باشند و از طرح های جدید نیز استفاده می شود.

در صورتی که در شهری شلوغ زندگی می کنید ساخت روف گاردن یک نوع عایق صدا محسوب می شود و سبب می شود که از سر و صدای اطرافتان کاسته شود و در نهایت میزان آلودگی های هوا و صوتی کاهش یاد مشخص است که این موضوع برای کلان شهرها یک برگ برنده محسوب می شود. 

ساخت روف گاردن در برابر سرما و گرما یک عایق خوب است و نقش موثری ایفا می کند به صورتی که در فصل سرما سبب می شود که کمتر نیاز به سیستم گرمایشی باشد و همینطور برای فصل گرم سال نیز نیاز به سیستم سرمایشی به حداقل می رسد. این یکی از بهترین امتیازات روف گاردن محسوب می شود. 

روف گاردن ها یک فضای مناسب و ایده آل بر روی پشت بام فراهم می سازند به طوری که می تونید با اعضای خانواده خود دور هم جمع شوید و از فضای بکر استفاده کنید. 

ساخت روف گاردن سبب می شود که هوا تصفیه شود و میزان دی اکسید کربن هوا تا حد زیادی کاهش یابد این مزیت روف گاردن ها اهمیت زیادی دارد به طوری که اجازه می دهد هر بخش از بخش دیگر مجزا به نظر بدهد. 

از دیگر مزایای روف گاردن می تواند به بهبود مناظر ساختمان در نظر گرفت به طوری که سبب می شود که فضای سبز ایده آلی بررسی شود. 

ساخت روف گاردن سبب می شود تا افراد بتوانند به کشاورزی مشغول شوند و تا حدودی سرگرم شده و دز خرید مواد غذایی صرفه جویی شود. یک فرصت زندگی خوب در شهر محسوب می شود.

ساخت روف گاردن

معایب ساخت روف گاردن

هزینه ساخت روف گاردن یکی از موضوعاتی است که شاید در لیست معایب آن قرار بگیرد به هر حال شما می بایست هزینه مربوط به نگهداری و عایق بندی را در نظر بگیرید و همینطور شرایطی برای ضد آب کردن آن فراهم شود و این موضوع خود هزینه های مشخصی در بر دارد. 

ساخت روف گاردن در محیط های بسیار کوچک بسیار سخت است و غیر قابل اجرا است. 

در صورتی که پشت بام نتوان وزن روف گاردن را تحمل نماید سبب می شود که سقف نشست داشته باشند و خسارت هایی برای ساختمان ایجاد شود که مشکل ساز است.

استفاده از هر نوع پوشش گیاهی در روف گاردن امکانپذیر نیست و این موضوع بر اساس شرایط ب و هوایی منطقه ارزیابی می شود. 

از سوی دیگر گاه دیده شده که سقف بسیار سنگین می شود و ریشه گیاهان در سقف مشکل ایجاد می کند به طوری که ذرات خاک ته نشین می شود و سقف با نشست زیادی روبرو می شود. 

طراحی روف گاردن از ساده تا پیچیده متفاوت است و به طور کلی دستور نگهداری برای هر یک از دیزاین ها با هم فرق دارد مشخص است که این موارد معایب ساخت روف گاردن هستند و می بایست به آن دقت شود.

وجود علف های هرز در ساخت روف گاردن چالش انگیز است به طوری که سبب می شود مشکلات زیادی ایجاد شود و در نهایت مزاحمت ایجاد می کند. 

ساخت روف گاردن

مراقبت پس از ساخت روف گاردن

پس از ساخت روف گاردن بهتر است بتوانید شرایط خاصی برای بخش های مختلف در نظر بگیرید. مشخص است که طراحی های ساده نگهداری کمتری به نسبت مدل های پیچیده نیاز دارند. در هر صورت می بایست اطلاعات کاملی نسبت به زمین کاشت داشته باشید و زیرسازی را به بهترین نحو انجام دهید. اصول ساخت روف گاردن می بایست به طور دقیق رعایت شود. از سوی دیگر بهتر است هرس کردن گیاهان در زمان درستی صورت بگیرد و علف های هرز نیز کنار گذاشته شود مشخص است که ایده های مشخص در روف گاردن ها مشخص شده است که سبب می شود اجرای هر بخش از بخش دیگر متفاوت به نظر برسد. اینطور که مشخص است سقوط افراد و شاید از طریق نرده های روف گاردن بر روی تراس دردسر زیادی ایجاد می کند و این مشکلات تا حد زیادی می بایست برطرف شود و می بایست ایمنی ساخت روف گاردن به طور دقیق صورت بگیرد مشخص است که طراحی روف گاردن یک زیستگاه مناسب برای حیوانات خانگی خواهد بود و صمیمیت خوبی برای همه اعضای خانواده ایجاد می کند و کاربردهای زیادی را شامل می شود در هر صورت افراد به منظور برگزاری مراسم های مختلف می توانند از محیط روف گاردن ها استفاده کنند و روند سودآوری را شکل دهند. اجرای روف گاردن ها می بایست دقیق و درست باشد و البته که نوع گیاهان نیز در مقوله نگهداری اهمیت زیادی دارد.

اجرای جزئیات برای هر بخش از روف گاردن وابسته به سلیقه و میزان هزینه ای که می کنید ارزیابی می شود در واقع ساخت برخی از بخش ها نیاز به بودجه بیشتری دارد و برخی دیگر با توجه به موقعیت خوبی که وجود دارد هزینه کمتری در نظر گرفته می شود. مراقبت مربوط به بخش آبیاری نیز می شود و بهتر است که سلامت گیاهان به طور دقیق بررسی شود و صرفه جویی نیز صورت بگیرد به طوری که به محیط های اطراف ساختمان آسیبی وارد نشود و شرایط دردسرسازی ایجاد نشود این موارد می بایست به طور دقیق بررسی شود و مسائل دقیقتری رعایت شود. دسترسی به نقشه های دو بعدی و سه بعدی برای اجرای بام سبز بسیار اهمیت دارد. 

معایب روف گاردن از دید متخصصان

معایب روف گاردن بیشتر مربوط به وزن آن است به طوری که اگر کف سازی به درستی صورت نگیرد با نشست روبرو می شود از سوی دیگر مواردی در خصوص هدایت آب نیز وجود دارد. دقت کنید که معایب روف گاردن در راستای هزینه نیز دیده می شود اما گاه هزینه های اضافی با در نظر گرفتن طرح های جدید به حداقل خواهد رسید.

روف گاردن ها همان فضای سبز بی نظیر در منزل هستند که زیبایی بی نظیری دارند اما موضوع از این قرار است که هر انتخابی یک سری مزایا و یک سری معایب دارد و روف گاردن نیز از این قاعده خارج نیست. اهمیت معایب روف گاردن به نسبت مزایای آن بسیار کمتر است اما هرگز نمی توان گفت که هیچ معایبی ندارد.

معرفی روف گاردن

روف گاردن یک فضای سبز ایده آل است که در فضاهای بلااستفاده ساختمان اجرا می شود و همسو با تکنولوژی مدرن است. روف گاردن ها با ارزش های زیباشناسی همسو هستند به طوری که شرایط زیست محیطی را به رشد می رسانند و سبب پایداری محیط می شوند به طوری که سلامت روانی برای افراد ایجاد می شود.

روف گاردن یک محیط دلپذیر برای زندگی ایجاد می کنند و سبب بهبود کیفیت هوا شده و همینطور سبب می شود که تولید اکسیژن بیشتر شود و فضا به خصوص در ماه های گرم سال خنک تر باشد. این بخش سبب می شود که نمای سبز گسترش زیادی داشته باشد و فضای طبیعی نیز به رشد بالایی برسد.

مزایای روف گاردن

استفاده از روف گاردن در منزل سبب می شود که یک عایق صوتی خوب ایجاد شود و در صورتی که از روف گاردن بر روی بام ها استفاده شود سبب افزایش عمر بام می شود و تا حد زیادی باعث می شود که بار سیستم های مجاری فاضلاب کاهش یابد. از سوی دیگر سبب می شود که انتقال حرارت از طریق ذخیره انرژی ساختمانی به حداقل برسد. روف گاردن سبب می شود که ظرفیت گرمایی بام افزایش داشته باشد و رطوبت لازم نیز حفظ شود. اجرای فضای سبز سبب می شود که فتوسنتز گیاهان بهتر صورت بگیرد و در نهایت از فضا به درستی استفاده شود. اینطور که مشخص است این بخش سبب ترویج سلامتی و بهزیستی محیط شده و در فضای اقتصادی صرفه جویی می شود و میزان سود نیز افزایش می یابد.

اجرای دیوار باغ در هر محیطی سبب می شود که فضای سبز گسترش یابد و همینطور زیستگاه حیوانات نیز بیشتر شود. همینطور اثرات گرمایی نیز کمتر می شود و آلودگی هوا کاهش می یابد. از سوی دیگر میزان دی اکسید کربن کاهش یافته و سبب می شود که دمای شهری نیز کنترل شود و قطعاً منظر شهری زیباسازی می شود و غذا به میزان کافی تولید می شود.

روف گاردن

معایب روف گاردن

همانطور که در آغاز مقاله اشاره شد هر انتخاب خوبی با یک سری ضعف ها همراه است که اگر طبق قوانین مشخص رعایت شود مشکلی ایجاد نمی کند.

یکی از معایب مهم روف گاردن ها وزن وارده بر ساختمان است که این وزن می تواند شامل خاک و وزن گیاهان و همینطور فلور باکس ها باشد. در صورتی که این وزن ثابت باشد به مرور زمان به خصوص در فصول بارندگی به دلیلی آب ذخیره شده سنگین شده و در خاک نفوذ می کند و در نهایت بیشتر از قبل می شود.

موضوع دیگر اینکه روف گاردن ها در واقع یک فشار سنگین بر روی بخش تامین آب ساختمان ایجاد می کنند و این موضوع نیز یکی از معایب روف گاردن محسوب می شود به طوری که اگر هیچ خروجی آب بر روی سقف وجود نداشته باشد می بایست شیر آب مخصوص این بخش نصب شود.

موضوعی که در بخش بعد بررسی می کنیم بسیار مهم است. در واقع قرار است تفاوت بین معایب روف گاردن و باورهای غلط در این راستا را بررسی کنیم. از یاد نبرید که باورهای غلط در این زمینه مشکلساز بوده و سبب می شود که نتیجه خوبی نداشته باشد.

معایب روف گاردن

باورهای غلط در مورد روف گاردن

یکی از باورهای غلط موجود در زمینه با سبز که به اشتباه در لیست معایب روف گاردن قرار دارد این است که اجرای آن سبب افزایش هزینه ساختمان می شود. دقت کنی که بام سبز ها در واقع یکی از روش های صرفه جویی در هزینه های ساختمانی هستند و از نظر اقتصادی نیز معتبر هستند. کاشت گل و گیاه بر روی بام ها سبب می شود که عوامل محیطی تاثیر مخرب کمتری بگذارد و در نهایت سبب می شود که دمای داخل ساختمان کاهش یابد و هوا خنک تر باشد به این ترتیب یک نوع عایق پشت بام محسوب می شود. از سوی دیگر صرفه جویی در کاهش هزینه سیستم های گرمایشی و سرمایشی ایجاد می کند. در واقع بام سبز ها اجرا می شود که گیاهان در فضای رشد طبیعی قرار بگیرد و به این ترتیب وقتی فصل عوض شود تاثیر منفی بر روی ماهیت ساختمان نمی گذارد. مشخص است که گیاهان مناسب بر اساس نور اریب خورشید مقاوم هستند و جلوه تازه از طبیع را پیش روی شما قرار می دهند. چطور می شود که این موارد معایب روف گاردن محسوب شود؟ قطعاً اینطور نیست.

موضوع دیگر که در لیست باورهای غلط قرار می گیرد. نشت آب به لایه های زیرین سقف است. از بزرگترین دغدغه های افراد برای اجرای روف گاردن ها این است که آب به لایه های زیری سقف نفوذ نداشته باشد و برخی نیز این موضوع را معایب روف گاردن خطاب می کنند. این موضوع بستگی به سقف شما دارد به عنوان مثال اگر سقف شما سوراخ باشد حتی اگر از روف گاردن استفاده نکنید هم آب وارد لایه های زیرین می شود بنابراین پس از اجرای بام سبز می بایست به طور دقیق روند عایق بندی صورت بگیرد و همینطور عملیات زهکشی نیز به درستی بررسی شود. از یاد نبرید که سقف های امروزه تاب تحمل شرایط را به سختی دارند و این موضوع سبب می شود که ساختمان در وضعیت خاصی قرار بگیرد.

روف گاردن ها می توانند بر روی ساختمان های قدیمی نیز اجرا شوند و اما نیاز است که محیط اجرا از مقاومت خوبی برخوردار باشد مشخص است که ویژگی هایی مانند تحمل وزن در این زمینه مهم است اما یکی از معایب روف گاردن این است که در محیط ضعیف از نظر استحکام قابل اجرا نبوده و مشکل ساز میشود.تحمل اندک بار و دسترسی محدود به شرایط سبب می شود که نتیجه اجرا کمی با نارضایتی همراه باشد اینطور که مشخص است مهندسی لازم برای روف گاردن نیاز بوده و در صورتی که همه چیز به دقت دنبال شود معایب روف گاردن به حداقل می رسد.

فواید روف گاردن در ابعاد مختلف

یکی از مهمترین فواید روف گاردن کاهش اثر گرمایی است که در شهرهای بزرگ این موضوع بسیار مهم است و گرمای زیاد سبب اثرات مخرب بر روی اسکلت ساختمان ها می شود و در نهایت منجر به گرمای زیاد ساختمان خواهد شد. سطوح بام سبز ها سبب تصفیه گرد و غبار نیز می شود و پوشش گیاهی این بام ها یک پروسه خنک سازی قوی است.

شما هم می توانید بر روی سقف خانه خود یک باغ خانگی بی نظیر داشته باشید و بهترین تعطیلات آخر هفته را با هزینه کم در دسترس داشته باشید. فضایی بسیار زیبا که دارای پوشش سبز بی نظیر است. فواید روف گاردن ها بسیار زیاد است و پذیرای تک تک اعضای خانواده شما خواهد بود. تکنولوژی به کار رفته برای سقف روف گاردن ها روز به روز بهتر می شود و خوشبختانه کارایی روف گاردن ها نیز به موقعیت بهتری خواهد رسید. از سوی دیگر تکنولوژی به کار رفته در روف گاردن ها به صورتی است که می تواند با مواد سبک و مقاوم نیز نتیجه خوبی در نظر داشت. این محیط بستری بسیار مناسب برای رشد پوشش گیاهان خواهد بود و یک امر تخصصی و مهندسی محسوب می شود. 

فواید روف گاردن از نظر اقتصادی

قرار نیست بام سبز شما با هزینه های عجیب و غریب همراه باشد شما می توانید با خرید چمن مصنوعی و چند گلدان گل روف گاردنی زیبا داشته باشید و این گلدان های گل را به شکل زیبایی تزیین کنید. از سوی دیگر می توانید چندین کاکتوس بگیرید و محیط روف گاردن خود را زیبا کنید. روف گاردن ها در واقع تکنولوژی مدرن سقف سبز هستند به طوری که بر اساس پشت بام و تراس دسته بندی می شود و پوشش گیاهی را شامل می شود. 

در صورتی که از لایه های ضد آب مخصوص استفاده کنید سبب می شود که طول عمر روف گاردن شما مفید باشد و لایه های ضد آب دوام بهتری داشته باشد از سوی دیگر هزینه های مربوط به نوسازی و تعمیرات و تخریب نیز به حداقل می رسد مشخص است که روف گاردن ها از نظر اقتصادی در موقعیت خوبی هستند. 

هزینه های انرژی به واسطه خاصیت عایق روف گاردن به حداقل می رسد و در انرژی صرفه جویی صورت می گیرد. از سوی دیگر هزینه های فاضلاب نیز کاهش می یابد و سبب می شود که یک بام سبز ایده آل داشته باشید. در واقع بام سبز ها سبب می شوند که هدر رفت آب حاصل از بارندگی 10 الی 50 درصد کاهش داشته باشد. 

فواید روف گاردن

فواید روف گاردن از نظر اکولوژیکی

یکی از مهمترین فواید روف گاردن می توان به کاهش اثر گرمایی اشاره کرد که در شهرهای بزرگ این موضوع بسیار مهم است و گرمای زیاد سبب اثرات مخرب بر روی اسکلت ساختمان ها می شود و در نهایت منجر به گرمای زیاد ساختمان خواهد شد. از سوی دیگر سطوح بام سبز ها سبب تصفیه گرد و غبار نیز می شود و پوشش گیاهی این بام ها در ابعاد کوچک یک پروسه خنک سازی قوی و همینطور رطوبت بخشی هوای اطراف است. همینطور سبب می شود که سر و صدا کاهش یابد. مشخص است که سطح نرم گیاهی بر روی بام سبز ها سبب می شود که یک عایق صوتی ایجاد شود به طوری که تا 8 دسی بل را کاهش می دهد و این موضوع به آرامش کلی منزل کمک می کند. 

فواید روف گاردن بر اساس نوع گیاه

انتخاب گیاه برای روف گاردن ها بسیار مهم است. می بایست گیاهانی انتخاب شود که با اقلیم مورد نظر سازگار باشد از سوی دیگر میزان رشد ریشه و میزان تحمل گرما نیز بسیار مهم است. زاویه تابش مستقیم نور خورشید بهتر است رعایت شود و میزان مقاومت در برابر بادهای شدید نیز ارزیابی شود. روف گاردن ها بر اساس نوع گیاهان دسته بندی می شوند و از محصولاتی هستند که می توانند در بهترین موقعیت مورد استفاده قرار بگیرند. فواید روف گاردن را جدی بگیرید.

گیاهان روف گاردن می بایست از نظر رشد عمودی سرعت کمتری داشته باشند زیرا ارتفاع زیاد برای گیاهان دردسر زیادی خواهد داشت. از سوی دیگر بهتر است که عادت داشتن به خشکی و کم آبی در گیاهان بررسی شود گاه موقعیت آبیاری به گیاهان بسیار مهم است. رشد فیبری به صورتی دنبال می شود که بر روی سطح سقف گسترده می شود و از سطح محافظت خواهد کرد. آبیاری گیاهان می بایست خاص باشد و از نظر نیازمندی تغذیه و کوددهی نیز بررسی شود. اینطور که مشخص است نگهداری و رسیدگی به گیاهان نباید زمان زیادی در نظر بگیرد و مشخص است که در این راستا نوع گیاه دخالت زیادی دارد. 

فواید روف گاردن

فواید روف گاردن از نظر آلودگی در شهرهای بزرگ آلودگی هوا زیاد است و این موضوع سبب می شود که اجرای روف گاردن بیش از پیش اهمیت داشته باشد. روف گاردن ها اغلب از نظر موقعیت شرایط خوبی دارند و سبب می شود که آلودگی هوا به حداقل برسد به طوری که اکسیژن بیشتری به محیط وارد شود و میزان کربن دی اکسید آزاد شده را به حداقل می رساند. افرادی که مشکل آسم دارند و نمی توانند محیط های بیرونی برای تفریح انتخاب کنند می توانند به سراغ روف گاردن بروند. روف گاردن ها به طور کلی دارای موقعیت خوبی هستند و سبب می شو که اثر گذاری در هوا به طور دقیق صورت بگیرد و آلودگی هوا اصلاح شود. از سوی دیگر صداهای مزاحم توسط روف گاردن ها دفع می شود. برخی از صداها بسیار مشکل ساز هستند و روف گاردن به شکلی طراحی می شود که بتواند یک محافظ عالی باشد. البته که باورهای غلط نیز در مورد روف گاردن ها وجود دارد. مثلاً اینکه برخی از روف گاردن ها هستند که دارای سبک چند لایه هستند و که به سقف ساختمان آسیب می زنند این باور اشتباه است و زیر سازی دقیق روف گاردن سبب می شود که میزان آسیب به حداقل برسد. از سوی دیگر روف گاردن هایی که بر روی سقف اجرا می شوند می توانند به واسطه طرحی که دارند دسته بندی شوند. برخی از مدل های روف گاردن به صورت گسترده اجرا می شود و از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه است به طوری که سبب می شود با چمن مصنوعی و گیاهان با ریشه محدود محیطی بسیار زیبا داشته باشیم. برخی دیگر از روف گاردن ها نیز هستند که در محیط های شهری اجرا می شوند و به صورت متمرکز طراحی شده است و از نظر هزینه کمی گران تر هستند. فواید روف گاردن گسترده و متمرکز با هم فرق دارد از سوی دیگر فواید روف گاردن در مدل های لوکس بسیار بهتر است موارد ساده است. 

نکاتی در مورد طراحی روف گاردن

 ایزولاسیون بخش مهمی از طراحی روف گاردن محسوب می شود و پس از آن نیاز است که زهکشی مناسب در بستر کاشت گیاهان صورت بگیرد به طوری که همه قسمت های روف گاردن وارد عمل شود. ایزولاسیون مرزی ایجاد می کند که آب مورد نظر به فضای زیر روف گاردن ورود نداشته باشد.

در طراحی روف گاردن دقت ویژه ای داشته باشید. از همان ابتدا پس از اینکه نقشه اولیه انتخاب شد می بایست بار ایجاد شده بر روی سقف مشخص شود دقت کنید که منظور از بار در واقع نوع و مقاومت سقف است و در این زمینه نیاز است که یک گروه متخصص دخالت داشته باشند و حداقل عرض و عمق مورد نیاز برای کاشت گیاهان در نظر گرفته شود. در هر صورت به طور کلی اصول بدون همکاری و همفکری در این زمینه مشکل ساز خواهد بود. در این مقاله قرار است نکاتی جالب در خصوص طراحی روف گاردن بررسی شود.

خاک مناسب در طراحی روف گاردن

برای انتخاب خاک در روف گاردن ها یک سری محدودیت وجود دارد. به طور کلی محدودیت های مختلفی در خصوص انتخاب خاک وجود دارد و دقت بالایی در این زمینه ارزیابی می شود. خاک های به کار رفته وزن کمی دارند و توانایی جذب آب در آنها بالاتر است و باید از خاک هایی استفاده شود که دارای مواد غذایی مناسبی هستند و گذشت زمان سبب می شود که گیاهان رشد خوبی داشته باشند. نیاز غذایی گیاهان با استفاده از کود دهی می بایست بر طرف شود. در این شرایط بهتر است که تعویض خاک نیز صورت بگیرد و به طور کلی انتخاب خاک باید بر اساس پوشش گیاهی بررسی شود.

طراحی روف گاردن

مصالح مورد نیاز در طراحی روف گاردن

برای طراحی روف گاردن نیاز است که محدودیت وزن در نظر گرفته شود. مهمترین عاملی که سبب می شود انتخاب مصالح و اجرای آن دشوار شود محدودیت وزن است. در ساخت و ساز ساختمان ها در زمان اجرای سقف وزن 50 کیلو در متر مربع برای برف در نظر گرفته می شود و این وزن به مهندسی نیز کمک می کند و مابقی اضافه وزن نیز تخمین زده می شود تا بهترین مصالح انتخاب شود. تقسیم وزن قدم مشخصی است و توسط مهندسان در نظر گرفته می شود به طوری که وزن روف گاردن بر روی سقف باید به صورت یکپارچه تقسیم شود و برای هر متر مربع نیز پخش یکسانی در نظر گرفته شود. این در حالی است که اجزای مختلف روف گاردن ها در یک موقعیت خاص قرار گرفته و شرایط توازن وزن بر هر زده می شود.

ایزولاسیون مناسب طراحی روف گاردن

ایزولاسیون بخش مهمی از طراحی روف گاردن محسوب می شود و پس از آن نیاز است که زهکشی مناسب در بستر کاشت گیاهان صورت بگیرد به طوری که همه قسمت های روف گاردن وارد عمل شود. ایزولاسیون مرزی ایجاد می کند که آب مورد نظر به فضای زیر روف گاردن ورود نداشته باشد. پس از آن زهکشی مناسب از جهت سلامت ریشه جمع آوری می شود. هدایت آب مازاد به سمت لوله های خروجی بسیار مهم است. برای دفع آب های مازاد در روف گاردن ها اغلب لوله های جداگانه ای استفاده نمی شود اما لوله های آب باران در این زمینه اهمیت زیادی دارند.

طراحی روف گاردن

ساخت آلاچیق در طراحی روف گاردن

در ساخت آلاچیق باید وزنی که به روف گاردن وارد می شود بررسی شود در این بررسی می بایست نوع آلاچیق مشخص شود و از نظر وزنی شرایط خوبی داشته باشد. مشخص است که اتصالات آلاچیق نیز موضوع بسیار مهمی است هر نوع اتصال برای ساخت آلاچیق مناسب نبوده و باید وزش باد و شدت آن بررسی شود. در صورتی که ساختمان در منطقه باران خیز قرار دارد نیاز است که سایبان مخصوص برای آلاچیق انتخاب شود. محدودیت به کار رفته در ساخت آلاچیق گاه به قدری است که افراد از آن منصرف می شوند. شما می توانید از میز و نیمکت هایی با وزن سبک استفاده کنید و محیط نشیمن خوبی ایجاد کنید.

طراحی روف گاردن بر اساس متریال مختلف

در طراحی روف گاردن باید از متریالی استفاده شود که بر اساس سرما و گرما و تغییرات آب و هوایی دچار تغییر نشود. در این راستا می توان از گیاهان مصنوعی استفاده کرد، درختچه های مصنوعی و طبیعی مخصوصی داشت، گل های زینتی مصنوعی با وزن سبک گزینه خوبی است و همینطور چمن های مصنوعی می تواند از موارد خوب باشد. متریال هزینه در طراحی روف گاردن بسیار مهم است همینطور می بایست از گیاهانی استفاده شود که تحمل تابش مستقیم خورشید را داشته باشد و در برابر آفتاب شدید نیز گزینه خوبی محسوب شود. از یاد نبرید که روف گاردن ها به واسطه متریال مشخصی ارزیابی می شوند.

در صورتی که قرار است بخشی از محیط روف گاردن توسط کفپوش پوشیده شود و بخش دیگر توسط چمن مصنوعی تکمیل شود می بایست موقعیت دقیق هر بخش بر اساس ابعاد در نظر گرفته شود. در برخی از بخش ها که تاسیسات استفاده شده است بهتر است پوشش گیاهی با ارتفاع مخصوصی ارزیابی شود و کفپوش در موقعیت خوبی قرار بگیرد و از سوی دیگر بهتر است چمن مصنوعی نیز از نظر جنس گزینه خوبی باشد.

هزینه ای که برای طراحی روف گاردن در نظر گرفته می شود شامل ایمنی نیز می شود در واقع امنیت روف گاردن به واسطه وزش باد و خطرات برق گرفتگی موضوعی است که می بایست از سوی مهندس مربوطه بررسی شود. در بهترین شرایط روف گاردن ها باید بتوانند مدل های مختلفی داشته باشند. مشخص است که قیمت طراحی روف گاردن در مدل های مدولار و گسترده و متمرکز با هم فرق دارد. همینطور استفاده از سبک های جدید روف گاردن بهتر است در ابعاد استاندارد صورت بگیرد.

تغییرات آب و هوایی در طراحی روف گاردن

برخی از مناطق بسیار بادخیز هستند، در برخی از مناطق در فصل تابستان شاهد باران هستیم و برخی مناطق در فصل زمستان با برف سنگین همراه هستند بنابراین پیش بینی وضعیت آب و هوایی یک منطقه در طراحی روف گاردن بسیار مهم است استفاده از متریال های مخصوص در این راستا به نوبه خود اهمیت زیادی دارد. روف گاردن ها اغلب در محیطی اجرا می شوند که شاید به واسطه جذب نور خورشید دچار مشکل شوند اما موقعیت دقیق روف گاردن می تواند دسته بندی شود.

موقعیتی که برای طراحی روف گاردن در نظر گرفته می شود اغلب به صورت طرح اولیه در نظر گرفته می شود و در بهترین شرایط می تواند موقعیت خوبی داشته باشد.

نظر بدهید