در این قسمت به تفکیک در مورد انواع معماری به تفصیل مطالبی برای شما علاقه مندان منتشر خواهیم نمود که اولین مورد معماری پایدار است:

در سطح پایه ، معماری برای جامعه مهم است زیرا محیط فیزیکی را که در آن زندگی می کنیم فراهم می کند. در سطح عمیق تری ، معماری بیان تمدن بشری را در یک نقطه معین از زمان ارائه می دهد ، که به عنوان یک اثر تاریخی برای مطالعه توسط نسل های آینده پایدار است.

طبق گفته G. K. Chesterton ، معماری عبارت از قدرت واقعی یک جامعه است زیرا چیزهایی که انسانها برای آنها بیشترین ارزش را دارند ، غیرقابل برگشت هستند. بر خلاف سایر اشکال هنری ، معماری در نمای کاملی قرار دارد و خلاص شدن از آن دشوار است. معماری به طور کلی عبارت نسبتاً دائمی از چگونگی نگاه جامعه به خود و چگونگی نگاه آن به محیط است و می تواند به عنوان کپسول زمانی از تاریخ و اندیشه بشری خدمت کند. این بازتاب قدرتمندی از فرهنگ بشری است.

معماری یک هنر و بخشی از علم است. به عنوان یک هنر ، زمینه ای برای بیان خلاقانه فراهم می کند که جامعه را به آن وا می دارد تا به شیوه های مختلف به فضای زندگی خود و محیط کلی نگاه کند. در عین حال ، معماری ضمن استفاده از فناوری مدرن در طراحی ساختمان ، به نیازهای عملکردی جامعه پاسخ می دهد. جمعیت جهانی نه تنها در حال رشد است ، بلکه با سرعت زیادی درحال افزایش شهرنشینی است. با تسریع این روند ، نقش معماری در طراحی فضای زندگی پایدار حیاتی خواهد بود.

معماری پایدار

معماران به شکل دهی به سلامت ، ایمنی و رفاه جامعه کمک می کنند

وظیفه معماران ، بیشتر از طراحی ساختمان ها است. آنها به طور منحصر به فرد در جهت بهبود زندگی در سطوح مختلف برای مراجعان حرفه ای ، شهرها و افراد خصوصی قرار دارند. بهداشت ، ایمنی و رفاه همیشه در صدر این صنعت است به همین دلیل ادامه تحصیل در مباحث HSW یک نیاز همیشه سبز است.

دامنه نگرانی ها در حال رشد است. یک خانه ممکن است جذاب باشد ، اما آیا زندگی در آن سالم است؟ چه کسی تصمیم می گیرد چه چیزی سالم است؟

یک محله ممکن است نمونه های بی شماری از معماری زیبا داشته باشد ، اما آیا برای پیاده روی کنندگان ، دوچرخه سواران و افرادی که ترجیح می دهند حمل و نقل عمومی باشد ، ایمن ، روشن و مناسب است؟

اگر معماری ایمن و سالم مقرون به صرفه نیست ، چه کسی از شهروندان کم درآمد حمایت می کند؟

در مورد سالمندانی که تمایلی به جابجایی در یک جامعه بازنشستگی ندارند و می خواهند در محل سکونت قرار بگیرند ، چه می شود؟

معماران با طیف وسیعی از مشتریان و علاقه مندان کار می کنند. نقش آنها در عین حال ساده و عظیم است. خانه های بهتر ، فضاهای حرفه ای ، اجتماعات و کل شهرها و سازگاری با روشی که مردم می خواهند کار کنند ، زندگی و بازی کنند.

انستیتوی معماران آمریکایی کلماتی راجع به ساختمان سبز بیان نمی کند

AIA اخیراً با هدف انکار تغییرات آب و هوا ، تعهدات خود را نسبت به جهانی پاکتر ، ایمن تر و سالم تر اجرا کرد. آنها از موضع خود در مورد تغییر اوضاع و نگرانی خود درباره کسانی که اعتقاد ندارند که این واقعیت است ، شرم ندارند.

تعداد افرادی که برنامه ریزی برای سنشان دارند ، به 90 درصد نزدیک می شود. AARP می گوید آمریکایی های مسن ترجیحات متمایز دارند. بزرگترین نگرانی آنها که برنامه ریزان شهر به آن گوش می دهند حمل و نقل عمومی ، غذا و فضای سبز است.

انجمن ملی سازندگان خانه این ویژگی ها را فقط به عنوان چند مورد از ایمن ترین و مطلوب ترین حالات برای یک بازسازی با رویکرد سالمندان معرفی می کند…

اینها فقط برخی از اصول و اعتقاداتی است که آنها ادعا می کنند:

• کاهش ردپای کربن از طریق ساختمانهای با انرژی و خانه های پایدار

• طراحی بدون کربن هنوز به عنوان یک صنعت در حال رشد است و هر ساله ده ها هزار شغل جدید به وجود می آورد

• شهرها در نبرد با تغییرات آب و هوایی محوری هستند: “سه چهارم از انتشار كربن جهانی از 2 درصد از سطح زمین اشغال شده توسط جوامع شهری ناشی می شود.”

• خود ساختمانها در تغییرات آب و هوایی نقش دارند ، زیرا این ساختارها تقریبا نیمی از کل انرژی ایالات متحده را مصرف می کنند.

• ساخت و سازها و نوسازیهای سبز اختیاری نیست ، بلکه “ضروری” است. تغییرات آب و هوا نه تنها بر مردم تأثیر نمی گذارد ، بلکه هزینه های فاجعه طبیعی با خسارت طوفان ، خسارت در املاک خصوصی و عمومی و هزینه های مصرف غیرقابل استفاده از وسایل اندازه گیری می شود.

• تنها راه برای ایجاد تغییر مثبت هماهنگی است. معماران باید نقش رهبران را با سیاستگذاران ، سازندگان و مردم هماهنگ کنند.

حتی اکنون ، ساختمان سبز هنوز هم برای صاحبان خانه و دارندگان مشاغل مهم است

جامعه جهانی هنوز با وجود شک و تردید کنونی در برخی محافل ، خانه های سالم و سالم تر و اجتماعات با ردپای کربن پایین تر می خواهد . نیازبه آموزش مداوم در ساختمان سبز همانند گذشته اهمیت دارد. و به معماران با درک جدی تری از مفاهیم نیاز دارند.

خوشبختانه ، مفهوم ساختمان سبز و پایین آمدن ردپای کربن زمان زیادی را برای حل و فصل در کل صنعت و برخی اوقات با صدای بلندتر ، به گوش مردم رسانده و به جمع مردم رفته بود ، اما برخی علیه آن اعتراض کردند.

در سال 2005 ، انجمن ملی مسکن “گفت:” این فقط مخصوص چوب لباسی نیست. “

در سال 2008 ، شرکت سریع در مورد “رونق مسکن سبز” صحبت کرد. مطلوب ترین اندازه خانه از چند هزار سال قبل بیش از 3000 فوت مربع بود که در زمان نگارش مقاله ، به بیش از 2000 فوت مربع کاهش یافته است.

در حال حاضر، تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که به وب سایتهایی مانند Houzz نگاه کنید تا نظر مردم را ببینید. سن مصرف بیش از حد و مشارکت در گازهای گلخانه ای به همان اندازه کهنه و خطرناک است.

مشتری ها هنوز تئوری های ساختمان سبز که در طراحی و ساخت و سازهای جدید و همچنین نوسازی به کار رفته اند را میخواهند . برنامه ریزان شهر اهمیت اجتماعات ایمن ، راحت و قابل پیاده را درک می کنند که در آن ساکنان می توانند کمتر به وسایل نقلیه بنزینی اکتفا کنند و بیشتر روی پای خود بایستند.

در سطح مسکونی ، صاحبان خانه و خریداران می خواهند بدانند که پنجره ها چقدر کارآمد هستند ، آیا عایق مناسبی هستند و چگونه کیفیت هوا در برابر آزمایش های دقیق ایستادگی می کند.

شهرهای سالم نیاز به تحقیق ، برنامه ریزی و آزمایش دقیق دارند

برنامه ریزی ها و تحقیقات زیادی به سمت طراحی شهری انجام می شود که احساس میشود بدون نتیجه هستند. نوسازی شهری چیزی بیش از سنگفرش خیابان ها و زیبا ساختن ساختمان های قدیمی است. پایداری موضوعی اساسی است که هم رضایت افرادی که در آنجا زندگی می کنند و هم توسعه اقتصادی طولانی مدت را تحت تأثیر قرار می دهد.

طبق گفته معمار Pell Clarke Pelli ، بحث پایداری خطر عمیق تر و بسیار گسترده تر شدن را به همراه دارد. در عین حال ، تمرکز بیش از حد باریک می تواند رابطه بین یک پروژه و جامعه ای را که در آن قرار دارد نادیده بگیرد.

برنامه جامع Abandoibarra در بیلبائو ، اسپانیا ، نشان می دهد که مفهوم برنامه ریزی شهری تا چه اندازه گسترده و عمیق است. پل کلارک پل می گوید:

•  در مورد چگونگی نگاه مردم به پایداری

• چگونه این عقیده تکامل یافته است

• تأثیر پروژه های در مقیاس بزرگ

• سرمایه گذاری در مورد “دارایی های موجود” به عنوان یک استراتژی اصلی ساخت و ساز سبز

• “پرداختن به قلمرو عمومی برای پایداری اجتماعی و اقتصادی ضروری است”

برای هر پروژه خطرات ، مزایا و عواقب آن وجود دارد. این تنها از طریق همکاری با برنامه ریزان شهر ، رهبران جامعه ، صاحبان مشاغل و شهروندان خصوصی است که معماران می توانند جلوه عالی حتی جزئی ترین انتخاب را ببینند.

مقرون به صرفه بودن نباید مانعی بین خانواده ها و خانه های سالم باشد

مدت هاست که مانعی بین مسکن ارزان قیمت و خانواده های کم درآمد وجود دارد. یكی از نقش های معماران مسئول ، تجزیه هر چه بیشتر این مشکلات است.

آنجلا بروکس از بروکس + اسکارپا به شرکت دیزاین می گوید ، “طراحی خوب یک حق مدنی اساسی است و همه مستحق طراحی خوب هستند.”

طبق گفته مجله Architect ، این دوره جدید در آمریکا نوید می دهد که قیمت مناسب را سخت تر می کند تا معماران شکسته شوند. اما آنها هرگز سریع از یک چالش عقب نشینی نمی کنند.

معماران مجله می گوید ، طی چند دهه گذشته ، به “معماران متفکر” فرصت های کافی برای پذیرایی از معماری مقرون به صرفه داده شده است. پنجره های بزرگتر و تهویه بهتر با بودجه دقیق امکان پذیر است. حتی اتاق های امن برای مکان هایی که بلایای طبیعی در معرض تهدید باشد می توانند در بودجه متناسب باشند. معمار فقط باید خلاق تر باشد.

مهمترین وجه اصلی زنجیره پیشرفت مقرون به صرفه در سطح بودجه اتفاق می افتد. بودجه فدرال برای ساخت و ساز مسکن در حال حاضر در قطعه قطعی قرار دارد که باید کاهش یابد یا در کل حذف شود. HUD به خصوص در معرض خطر است. یک راه حل برای طراحی و توسعه می تواند سرمایه گذاری در معافیت مالیات برای سرمایه گذاران ثروتمند باشد که احتمالاً در افق هستند.

سابقه سکونت و پیر شدن در یک مکان ثابت به مردم کنترل بیشتری می دهد.

چه کسی می گوید زنان و مردان مسن در نهایت با خانواده ، دوستان و یا در یک روستای بازنشستگی زندگی می کنند؟ پیری در محل روند رو به رشد دیگری است که معماران در حال تبدیل کردن به یک واقعیت هستند.

براساس دفتر سرشماری ایالات متحده ، بیش از 40 میلیون آمریکایی بالای 65 سال در سرشماری 2000 ایالات متحده قرار دارند. بیش از 65 گروه Baby Boomer سریعترین بخش در حال رشد جمعیت بود و همچنان در حال رشد است. تا سال 2020 می توانست 55 میلیون نفر داشته باشد. در سال 2050 ، Baby Boomers می توانست 20 درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل دهد.

این نسل به استقلال عادت کرده است. زن و مرد تمام زندگی بزرگسال خود را کار کرده اند ، آنها حداقل یک خانه دارند و دوست دارند با توانایی شخصی خود زندگی کنند. آنها نمی خواهند شبیه شخص دیگری زندگی کنند ، و معماران به آنها در رسیدن به این هدف کمک می کنند.

اینها فقط چند مورد از مشکلات آمریکایی های قدیمی است که جامعه معماری می تواند به حل آنها کمک کند:

استقلال به توانایی رانندگی یا حمل و نقل عمومی ایمن که در فاصله ای امن از خانه قابل دسترسی است ، بستگی دارد. آمریکایی های قدیمی تر در صورت عدم دسترسی به حمل و نقل ایمن در خانه می مانند.

طبق برنامه ریزی های کامل خیابان ها برای سالمندی آمریکا ، مه 2009 ، تا سال 20205 ، یک چهارم رانندگان آمریکایی 65 سال خواهند بود. جوامع با روشنایی خوب سالمندان را برای افرادی که به تنهایی زندگی می کنند ، امن تر می کند.

تعداد افرادی که برنامه ریزی برای سن دارند ، به 90 درصد نزدیک می شود. AARP می گوید آمریکایی های مسن ترجیحات متمایز دارند. بزرگترین نگرانی آنها که برنامه ریزان شهر به آن گوش می دهند حمل و نقل عمومی ، غذا و فضای سبز است.

انجمن ملی سازندگان خانه این ویژگی ها را فقط به عنوان چند مورد از ایمن ترین و مطلوب ترین برای یک بازسازی مناسب پیری در یک مکان قرار می دهد:

• فضای داخلی با نگهداری کم ، محوطه سازی و فضای زندگی در فضای باز

• یک محل زندگی کامل از جمله یک حمام کامل در طبقه اصلی

• انتقال بین اتاقها کم یا بدون انتقال است

• فضای گسترده تر ، پنج پا به پنج پا برای چرخش در مناطق نشیمن ، آشپزخانه ها ، اتاق خواب ها و حمام ها

• راهروهای گسترده تر و 36 اینچی

• نورپردازی طبیعی فراوان

• راهروهای قابل دسترسی با ورودی بدون پله

• سنسورهای نور در فضای باز

• درب های 36 اینچی گسترده تر

• کفپوش بدون لغزش

• پشتیبانی دیواری اضافی برای کابینت

• سطوح کار با ارتفاع کم یا قابل تنظیم در آشپزخانه

• کابینت های آشپزخانه سه اینچ کاهش یافته است

• قفسه بندی باز

نفوذ معماران در بین نسل ها ، از طریق جوامع حومه ای و تحولات شهری احساس می شود ، و همه جا مردم به یک مدافع آگاه برای خانه های امن تر ، سالم تر ، در دسترس ، مشاغل و جوامع نیاز دارند. عصر کنونی پیشرفتی در جهت پایداری جهانی و تلاشهای بشردوستانه داشته است ، اما حرکت کافی برای ادامه حرکت در جهت درست وجود دارد.

با گذشت هر پروژه ، مهم نیست که آموزش مداوم بهداشت ، ایمنی و رفاه ، معماران را برای هرچه بیشتر در آینده آماده می کند. به همین دلیل است که آکادمی PDH دوره های مناسب و مقرون به صرفه را ارائه می دهد که مورد تأیید AIA است و مربوط به هر کجا می تواند حرفه شما باشد. امروز دوره های HSW ما را برای معماران ببینید.

منبع: reference

نظر بدهید