معرفی دیوار سبز مدولار بر اساس کاربرد

دیوار سبز مدولار طراوات با به منزل شما می آورد! وقتی صحبت از دیوار است یعنی یک سطح صاف که هیچ ظاهر جذابی ندارد! اما امروزه دیوار سبز مدولار پا به عرصه دکوراتیو گذاشته است و معماری سبز نیز در این راستا اهمیت زیادی دارد. با کشف دیوار سبز مدولار دیگر دیوار یک سطح صاف و بی روح نیست، می تواند نفس بکشد و با شما همزاد پنداری کند.

معرفی دیوار سبز

پیش از اینکه در مورد دیوار سبز مدولار صحبت کنیم این موضوع را در نظر بگیرید که دیوار سب یک کلمه نسبتاً جدید است که در پروژه های مختلف دکوراسیون داخلی به کار می رود و نقش یک عنصر زنده را بازی می کند. طراحی های سبز این روزها در کشورهای اروپایی ارزش بسیار زیادی دارد به طور یکه بخشی از دیوار توسط پوشش گیاهی پوشانده شده است و نام دیگر برای آن دیوار زنده است. البته شاید با اسامی مانند دیوار زیستی و دیوار گیاهان عمودی نیز شناخته شود. دیوارهای سبز می توانند در ابعاد مختلفی تولید شوند.

دیوار سبز دارای انواع مختلفی است به طوری که بر اساس اجزای آن و همینطور روش اجرا دسته بندی می شود. در دسته اول هدف اصلی نمای سبز است به طوری که گیاه در بستر پایین و یا بالاتر از دیوار کاشته و نصب می شود. به طور کلی برای کاشتن گیاه در این راستا نیاز به گلدان یا باغچه است. و یا از داربست و کابل استفاده می شود . گیاهان جنبه رونده و چسبنده دارند  و به مرور رشد کرده و کل دیوار پوشانده می شود.

دسته دوم به صورت کاشت مداوم گیاه است که به آن دیوار سبز مدولار گفته می شود. به طور کلی این دسته دیوار زندگی نامیده می شود و یک سیستم مصنوعی از نمای سبز را شامل می شود به طوری که مجموعه ای از گیاهان به صورت چند سیستمی کاشته شده و یک سطح سبز را تشکیل می دهند.

معرفی دیوار سبز مدولار

دیوار سبز مدولار در واقع به پنلی گفته می شود که به صورت پیش ساخته استفاده شده و به صورت مدولار استفاده می شود. این پنل ها یک بستر برای نگهداری گیاهان هستند. ابزاری که برای دیوار سبز مدولار استفاده می شود فلاور باکس نامیده می شود که بر روی دیوار نصب می شود و بسیار هم سطح دیوار است. در ساختار مدولار فلاورباکس ها مانند یک پازل کنار هم چیده می شوند و نصب و اجرا به آسانی صورت می گیرد. انتخاب گیاه مناسب برای دیوار سبز مدولار بسیار مهم است. اگر قرار باشد که دیوار سبز در خارج از ساختمان نصب شود در انتخاب گیاه کمی محدودیت وجود دارد به طوری که تغییرات آب و هوایی بیرون از ساختمان بر روی گیاه تاثیر می گذارد و باید از گیاهانی استفاده شود که با شرایط بومی محیط سازگار هستند.

در صورتی که دیوار سبز مدولار در داخل منزل نصب شود نیاز است که در انتخاب گیاه به عواملی مانند، سرعت رشد، نیاز آی، نیاز به نور، مقاومت در برابر سرما و گرما، عمق خاک مورد نیاز گیاه و تنوع رنگی اشاره نمود.

دیوار سبز مدولار یک باغچه عمودی دلربا است که سبب می شود طراحی بهتری فراهم شود و برای فضای محیط زیستی مناسب باشد این دیوارها دارای فضای محیط زیستی مناسبی هستند و از سوی دیگر در ابعاد مختلفی طراحی می شوند.

دیوار سبز مدولار

مزایای دیوار سبز مدولار

دیوار سبز مدولار در فضای محیط زیستی، اجتماعی و اقتصادی بسیار معتبر است به طوری که می تواند یک نگاه عمیق در خصوص سبز سازی منزل محسوب شود.

دیوار سبز نصب سریع و راحتی دارد به طوری که از نظر بصری با فضای داخل ساختمان سازگار است و می تواند بسیار چشم نواز باشد. شما به واسطه این انتخاب با کمترین میزان مصرف آب می توانید یک فضای سبز خوب داشته باشید مشخص است که فضای سبز خوب در این راستا اهمیت زیادی دارد. همینطور این شرایط در اختیار شما قرار می گیرد که درجه حرارت فضای داخلی را تنظیم کنید. در صورتی که از دیوار سبز مدولار در بیرون از منزل استفاده شود یک المان عالی برای جذب پرندگان محسوب می شود. این نوع دیوار می تواند برای تصفیه هوای آلوده داخل ساختمان نیز مناسب باشد در صورتی که از گیاهان تصفیه شده استفاده شود. دیوار سبز مدولار دیواری است که نفس می کشد و زنده و شاداب بودن را به انسان ها یادآوری می سازد.

کاربرد دیوار سبز مدولار

موارد کاربرد دیوار سبز مدولار

از دیوار سبز مدولار می توان به راحتی برای طراحی بالکنها و تراس ها استفاده کرد. این سبک از دکوراسیون برای ساختمان های مسکونی و راه پله و راهرو نیز استفاده می شود. قابلیت اجرای دیوار سبز به صورت یک صفحه ایستاده و عمودی است و اجرای آن نیاز به شاسی کشی مناسبی دارد که می بایست رعایت شود.

یکی از ویژگی های جالب دیوار سبز قابل تعمیر بودن آن اس. در صورتی که فلاور باکس مورد استفاده برای این دیوار از جنس ورق گالوانیزه با رنگ پودری کوره ای باشد و برخی از اجزای آن به هر دلیلی آسیب ببیند شرایط برای تعمیر دیوار فراهم می شود.

هزینه دیوار سبز مدولار

عوامل موثر در قیمت دیوار سبز مدولار عبارت است از: نوع گیاهی که استفاده می شود، سیستم آبیاری ، تجهیزاتی که برای نصب و اجرای دیوار سبز مدولار نیاز است و همینطور میزان سختی کار با توجه به فضایی که قرار است نصب و اجرا در آن صورت بگیرد. همینطور ابعاد دیوار سبز به همراه تعداد فلاور باکس های مورد نیاز نیز در قیمت نهایی این محصول تأثیر می گذرد. هزینه دیوار سبز مدولار اغلب به صورت متر مربع در نظر گرفته می شود و سبک کار و میان پیچیدگی سفارش متری نیز در قیمت آن تأثیر گذار است از یاد نبرید که این نوع دیورا شرایط خوبی با هر طرحی دارد و طرح گذاری آن می تواند توسط طراحان و با دقت بالایی صورت گرفته و نتیجه بخش باشد.

دیوار سبز مدولار سبب می شود سبزی و طراوت به زندگی شما وارد شود و آرامشی بی نظیر برای اعضای خانواده به خصوص در مناطقی که از فضای سبز کمتری تشکیل شده است، بخشیده شود. این دیوار جلوه ای طبیعی و لوکس به منزل می بخشد.

نظر بدهید