اجرای دیوار سبز شبکه ای به سبک مدرن

دیوار سبز شبکه ای در گروه دیوار سبز ایستاده قرار می گیرد اما سبک مخصوص به خود را دارد. اگر به دنبال یک طرح خاص هستید و از طرح عمودی برای دیوار سبز خسته شده اید دیوار سبز شبکه ای می تواند یک پیشنهاد جالب باشد. دق کنید که سازه سبک دیوار سبز شبکه ای به صورت چند بعدی شهرت دارد و بدنه اصلی این سازه نیز متفاوت از نوع کابلی و سایر مدل ها در نظر گرفته می شود.

معرفی دیوار سبز شبکه ای

در دیوار سبز شبکه ای از شبکه های سیمی استفاده می شود این نوع دیوار به سازه ساختمانی متصل می شود. سازه ها بسیار شیک هستند و شبکه تور به کار رفته در قالب انعطاف پذیر طراحی شده اند به طوری که رشد گیاهان بر روی آن آهسته بوده و نیاز به پشتیبانی بیشتری دارد. استفاده از دیوار سبز شبکه ای سبب می شود که فضای داخلی و فضای خارجی منزل جداسازی شود. اینطور که مشخص است انتقال حرارت بین فضاها به حد محدود می رسد و همینطور از انتقال صدا بین فضاها نیز جلوگیری می شود. دیوار سبز شبکه ای دارای ظرافت خاصی است و شبکه ها به صورت کاملاً دقیق طراحی می شوند. میزان مقاومت دیوار سبز شبکه ای در برابر ضربه و فشار و کشش وابسته به نوع مواد شبکه است. شبکه ها در واقع توری های هستند که به صورت انعطاف پذیر نصب می شوند و میزان انعطاف به کار رفته برای توری ها از اهمیت زیادی برخوردار است تا طرح و سبک مورد نظر فراهم شود.

نام دیگری که برای دیوار سبز شبکه ای در نظر گرفته پوسته هوشمند است این اسم به دلیلی نوع شبکه به کار رفته در این دیوار است. ابعاد شبکه ها و میزان طولی هر شبکه با شبکه دیگر فرق دارد و محاسبات مربوط به این بخش از اهمیت زیادی برخوردار است و فرد طراحی باشد از یک نظم دقیق برای این بخش استفاده نماید.

عوامل موثر بر طول عمر دیوار سبز شبکه ای

به وفور این سوال شنیده می شود که چطور می توان طول عمر دیوار سبز از نوع شبکه ای را بیشتر کرد. میزان ماندگاری دیوار سبز شبکه ای به مسائل مختلفی بستگی دارد. در این راستا شرایط اقلیمی منطقه و میزان مطابقت و سازگاری گیاهان اهمیت زیادی دارد مشخص است که طول عمر دیوار سبز شبکه ای می بایست از ابعاد مختلف بررسی شود. نوع شبکه به کار رفته در این دیوار اهمیت زیادی دارد. اگر توری استفاده شده برای دیوار سبز شبکه ای از جنس ضعیفی باشد پس از مدتی به سادگی در اثر سنگینی دچار مشکل می شود و افت می کند به این ترتیب نمی توان گفت که توری مورد نظر اهمیتی ندارد و جنس آن باید تا حدی از دوام خوب برخوردار باشد.

از سوی دیگر ضد زنگ بودن مواد توری شبکه بسیار مهم است و در صورتی که دیوار سبز شبکه ای قرار است در منطقه ای مرطوب نصب شود این موضوع اهمیت بسیار بیشتری نیز خواهد داشت. توری به کار رفته می بایست میزان مقاومت در برابر هر شرایطی را داشته باشد.

نوع نصب توری دیوار سبز شبکه ای بسیار مهم است در صورتی که نصب با دقت صورت نگیرد پس از مدتی با رشد گیاهان و سنگینی دیوار دیگر نمی توان در جای اصلی خود قرار بگیرد و دچار نشست شده و مشکلات زیادی برای آن ایجاد می شود مشخص است که این سبک توری ها در بهترین شرایط می بایست نصب 4 طرفه داشته باشند و نوع نصب نیز دقیق و به روز باشد.

از سوی دیگر پایه های نصب و یا پایه های نگهدارنده دیوار سبز شبکه ای بسیار مهم است این پایه ها می بایست با فشار عمودی وارده شرایط بهتری ایجاد نمایند. طراحی دیوار سبز شبکه ای می بایست در بهترین شرایط فراهم شود اینطور که مشخص است شرایط اقلیمی منطقه می تواند یکی از ارکان مهم نصب این نوع دیوار محسوب شود و هر بخش از نصب باید دقیق و قابل قبول باشد.

نوع گیاهان به کار رفته در دیوار سبز شبکه ای در طول عمر آن تاثیر زیادی دارد.

دیوار سبز شبکه ای
دیوار سبز شبکه ای

چگونگی ساخت دیوار سبز شبکه ای

در صورتی که تمایل دارید از یک فضای سبز مدرن در منزل خود استفاده کنید انتخاب دیوار سبز شبکه ای قطعاً با هدف شما سازگار خواهد بود.

برای نصب و راه اندازی دیوار سبز شبکه ای نیاز است در ابتدا از تراز بودن دیوار مورد نظر اطمینان حاصل شود و دیوار باید در شرایط صاف و بدون شیب قرار بگیرد. سیستم طراحی که انتخاب می شود بر اساس نوع گیاهان انتخابی است اگر گیاه سنگین باشد شبکه ها نزدیک تر و محکم تر می شود و در صورتی که گیاه کم پشت باشد نوع توری می تواند کمی ضعیف تر باشد.

نیاز به آماده سازی زمینه دیوار برای قرار گرفتن گیاه است به طوری که می توان از یپ پالت چوبی استفاده کرد تا زمینه سازی صورت بگیرد و منگنه کاری زمینه پالت بسیار مهم است.

لایه بندی دیوار سبز شبکه ای بسیار مهم است و نصب لایه ها نیز باید به دقت صورت بگیرد. توری که انتخاب می شود قطعاً مدل های مختلفی دارد انتخاب مدل علاوه بر اینکه به سلیقه شخص مورد نظر وابسته است به دیواری که قرار است بر روی آن نصب شود و همینطور موقعیت دیوار نیز بستگی دارد.

گلدان هایی که برای دیوار سبز شبکه ای استفاده می شود باید در ارتباط گیری با توری شبکه ای فرم مناسب باشد و طراحی زیبایی داشته باشد به طوری که از گلدان های ساده در این زمینه نمی توان استفاده کرد و باید تورهای مخصوص دیوار سبز استفاده شود به طوری که قابلیت نگهداری آب را داشته باشد. امکان نصب راحت برای گلدان ها بسیار مهم است و همینطور باید قابلیت آفت زدایی نیز داشته باشد به طوری که الگوی خاصی در چینش گلدان ها صورت می گیرد.

مشخص است که نصب و راه اندازی دیوارهای شبکه ای نیاز به دقت بالایی دارد به طوری که می بایست ایمنی ساخت و طرح مدرن رعایت شود.

الگوهای به کار رفته برای دیوار سبز شبکه ای نیز می تواند به واسطه سلیقه مشتری بررسی شود البته که سطح این دیوارها می بایست دقیق تر بررسی شود.

دیوار سبز شبکه ای
ساخت دیوار سبز شبکه ای

نظر بدهید