برای طراحی روف گاردن در رستوران نیاز است که دقت لازم صورت بگیرد به طوری که یک فضای بکر برای مهمانان فراهم شود. در این مقاله قصد داریم همه عوامل مهم در خصوص طراحی روف گاردن در رستوران را بررسی کنیم تا نتیجه هوشمندانه باشد. البته که سطح نیاز مشتری و وضعیت دکوراتیو جدید در این راستا اهمیت زیادی دارد.

کف سازی برای طراحی روف گاردن در رستوران

یکی از مهمترین بخش هایی که برای روف گاردن در رستوران در نظر گرفته می شود کف سازی است. انتخاب کفپوش ها بر اساس سبک مورد نظر کاربر بسیار مهم است. به طور کلی کفپوش هایی که در روف گاردن در رستوران استفاده می شود باید از متریال های طبیعی استفاده نمایند و مشخص است که اختلاف ارتفاع سبب تفکیک فضا می شود و وجود ناهمواری بخش مهمی است. مردم علاقه دارند با محیطی جدید روبرو شوند و استفاده از طرح سه برای برای کف یک هیجان آغازین بسیار عالی محسوب می شود.

محوطه سازی برای طراحی روف گاردن در رستوران

مهمانانی که از رستوران برای صرف غذا استفاده می کنند دوست دارند در یک محوطه بکر دور هم جمع شوند. برای طراحی روف گاردن در رستوران نیاز است که محوطه انتخاب شده بسیار دقیق و مناسب باشد. از سوی دیگر المان هایی که برای محوطه در نظر گرفته می شود مانند آلاچیق و پرگولا است و همینطور انواع سایبان ها و نیمکت ها را در نظر می گیرد. در اجرای پروژه روف گاردن نیا است که جذب مشتری به درستی صورت بگیرد. روانشناسی رنگ ها در این راستا اهمیت زیادی دارد. استفاده از رنگ سبز در کنار رنگ های خنثی می تواند یک فضای هارمونیک و بی نظیر شکل دهد.

روف گاردن در رستوران

عوامل موثر طراحی روف گاردن در رستوران

یکی از بخش هایی که می بایست به عنوان پیش نیاز در طراحی روف گاردن در رستوران در نظر گرفته شود زیر ساخت های آبیاری است به طوری که می بایست از سیستم اتوماسیون یا قطره ای برای پوشش بز استفاده کرد. این المان ها سبب زیبایی محیط می شود و به طور کلی در این راستا می توان از فایبر گلاس برای آبنما استفاده کرد و اقدامات لازم برای آبیاری صورت بگیرد. سبک کار آبنماهای فواره ای می تواند برای رستوران بی نظیر باشد و همینطور مدل های مدرن و شاخه ای نیز وارد بازار شده است.

در اجرای روف گاردن در رستوران نیاز است که وزن سازه ها به طور دقیق بررسی شود. نکات سازه ای و وزن متریال روف گاردن در رستوران بسیار مهم است مشخص است که اغلب متریال ها در این زمینه می بایست چوب باشد. ایستایی سازه ها بسیار مهم است و بهتر است برای بخش زیر ساخت از آهن کشی استفاده می شود.

استفاده از نور کافی با زاویه نور مناسب برای طراحی روف گاردن در رستوران معجزه می کند. به طور کلی نورپردازی و ایجاد زیرساخت برای نورپردازی بسیار مهم است و همینطور می توان از نور در کف زمین استفاده کرد و یا نورهایی در ارتفاع نیز قرار بگیرد.

طراحی روف گاردن در رستوران

پوشش گیاهی که برای روف گاردن در رستوران استفاده می شود بر اساس فضای موجود و موقعیت اقلیمی است و می تواند تراکم بالایی را در نظر بگیرد.

در طراحی روف گاردن در رستوران نیاز است که طرح داخلی رستوران به همراه تشکیلات و نورپردازی ارزیابی شود همینطور می بایست محیط پرم و صمیمی و شادی برای مشتری تداعی شود به طوری که یک نقش تعیین کننده در سبک معماری رستوران داشته باشد.

هدایت آب در اجرای روف گاردن در رستوران

در طراحی روف گاردن در رستوران نیاز است که فضایی ایجاد شود تا از آلودگی صوتی برای همسایگان جلوگیری شود. در صورتی که در کنار رستوران ساختمان های مسکونی وجود داشته باشد بهتر است که از آلودگی صوتی جلوگیری شود به این ترتیب می بایست عایق صوتی برای روف گاردن در رستوران در نظر گرفته شود.

لازمه اصلی اجرای روف گاردن در رستوران استفاده از چمن مصنوعی است. چمن مصنوعی در واقع شباهت زیادی به چمن طبیعی دارد به طوری که سبب می شود حس سرسبزی و طراوت القا شود و البته که طول عمر بالاتری را در نظر می گیرد. مزایای چمن مصنوعی در رستوران ها این است که نیازی به نگهداری مداوم ندارد و همینطور به آب و کودهای شیمیایی نیز نیاز دارد و از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه بوده و قابلیت شستشو دارد مشخص است که این چمن ها می توانند فضای طبیعی خوبی را القا سازند.

هدایت آب در روف گاردن در رستوران بسیار مهم است به طوری کلی هدایت آب در دو روش صورت می گیرد روش اول از طریق سطح کاذب است. سطح کاذب یک سطح نفوذ ناپذیر بوده که ضخامت 3 الی 10 سانتی متری را بر روی سطح پشت بام در نظر میگیرد به طوری که آب از سطح چمن میگذرد و به لایه های ایزوگام می رسد و سپس به واسطه سطح شیب بندی به کف شور هدایت می شود این روش مزایای زیادی دارد به طوری که سبب می شود که طول عمر چمن مصنوعی بیشتر شود. هزینه اجرایی برای این روش بالا است.

روش دوم هدایت آب از طریق شیب بندی است. همه بام ها دارای شیب بندی هستند سبب می شود که آب به سمت کانال های خروجی حرکت کند در این روش چمن های مصنوعی بر روی سطح پشت بام اجرا می شود و آب به لایه های زیرین وارد نمی شود. سپس از روی سطح چمن مصنوعی به سمت کانال های خروجی هدایت می شود این روش قیمت مناسبی دارد و از نظر کارایی نیز در شرایط خوبی قرار می گیرد.

دقت کنید که برای محاسبه هزینه روف گاردن در رستوران بهتر است همه عوامل بررسی شود در هر صورت اینطور که مشخص است بسیاری از هزینه ها به واسطه سلیقه مشتری لحاظ می شود اما نوع مواد و ابزارهای به کار رفته و کیفیت آنها اهمیت زیادی در تعیین هزینه نهایی روف گاردن در رستوران دارد. از سوی دیگر در این رستوران ها موقعیت دقیق هر بخش به واسطه بخش دیگر مشخص می شود و گاه نیاز است که زیر ساخت در موقعیت قوی تری به کار به برود که سطح مشخصی از طراحی را شامل می شود.

سازوکار باربیکیوی گازی در روف گاردن

جنس بدنه باربیکیوی گازی در روف گاردن می بایست استیل نسوز باشد و در صورتی که سیستم مورد نظر دارای موقعیت گریل مخصوص باشد نیاز است که جنس صفحه به کار رفته در آن نیز مرغوب باشد. این محصول در مدل های متنوع طراحی شده است. برای اجرای باربیکیوی گازی نیاز به لوله کشی گاز است.

باربیکیوی گازی در روف گاردن قطعاً تجربه ای جدید و خوشمزه برای شما و عزیزانتان خواهد بودً هم افراد به خصوص ایرانی های دوست داشتنی علاقه زیادی به غذاهای خوشمزه دارند به خصوص کباب که می دانیم شما هم مثل ما شکمتان را صابون می زنید تا بهترین کباب را تهیه کنید. از روش های بسیار تمیز که به شما یک پرس غذای دل انگیز خواهد داد استفاده از باربیکیوی گازی در روف گاردن است. دقت کنید که این محصول مزایا و معایب خود را دارد و بهتر است که در این زمینه دقت لازم داشته باشید و همه اطلاعات نوشته شده در این مقاله را جدی بگیرید.

اصطلاحات باربیکیوی گازی در روف گاردن را بشناسیم

باربیکیو کردن یعنی قرار است در فضای باز غذا درست کنیم، غذایی خوشمزه و دل انگیز که کلاه از سرمان بیندازدً انواع باربیکیو وجود دارد که بر اساس حرارت تنظیم می شود. میزان حرارات کم و سرعت پایین مربوط به باربیکیو است و اگر قرار باشد پخت غذا با حرارت بالا صورت بگیرد و سرعت زیادی داشته باشد نیاز است که از گریل کردن استفاده شود. به طور کلی برابیکیو کردن از دستگاه کباب پزی گرفته شده است و یک نوع سبک پخت غذا در فضای باز محسوب می شود.

باربیکیوی برقی در روف گاردن به صورتی طراحی شده است که سیستم حرارت خود را از برق تأمین می کند و این نوع دستگاه ها اغلب دارای آپشن تنظیم حرارت پخت هستند به طوری که سطح پخت را دقیق تر بررسی می کند.

مدل دیگری نیز وجود دارد که باربیکیوی گازی در روف گاردن محسوب می شود که در این دستگاه حرارت با سوختن گاز تامین می شود و به لوله های گاز شهری متصل است و یا از کپسول گاز استفاده می شود البته که هزینه سوخت این مدل به نسبت باربیکیوی گازی در روف گاردن ارزانتر است!

باربیکیوی برقی در روف گاردن بهتر است یا گازی؟

سوالات زیادی پرسیده می شود مبنی بر اینکه باربیکیوی برقی در روف گاردن بهتر است یا مدل های گازی؟ حقیقت از این قرار است که مردم ما علاقه زیادی به طبخ غذا بر روی گاز دارند و حس می کنند که اگر غذا بر روی گاز تهیه شود طعم متفاوتی دارد به طور کلی در این راستا نیاز به استفاده از کپسول گاز است و قابلیت جابجایی دارد. ساختار باربیکیو کازی به صورتی است که می تواند هم به صورت آجری طراحی شود و هم در مدل های سنگی و چدنی و استیل باشد و طرفدار زیادی دارد. کباب پز های گازی در آشپزخانه نیز استفاده شده اند و در مدل های چندکاره نیز برای روف گاردن ها تهیه و عرضه می شود و کاربرد آن زیاد است.

بهتر است پیش از خرید باربیکیوی گازی در روف گاردن یک طری اطلاعات خوب داشته باشید. اول از هر چیز اینکه این محصول به سرعت گرم و سرد می شود و تمیز کردن آن آسان است. کم و زیاد کردن حرارت زیاد شده برای نوع غذا و مقدار آن وجود دارد. استفاده از باربیکیوی گازی در روف گاردن و حیاط و تراس صورت می گیرد. اما شاید آنطور که باید حرارت زیادی نداشته باشد مثلاً شما برای طبخ یک استیک خوش طعم باید به سراغ باربیکیوی ذغالی بروید نه گای!

در صورتی که فضای روف گاردن به صورتی است که اجرای لوله گاز در آن به سختی صورت می گیرد و یا در دسترس نیست استفاده از باربیکیوی گازی در روف گاردن عملاً غیر ممکن است.

باربیکیوی گازی در روف گاردن

باربیکیوی گازی در روف گاردن به صورت گسترده

در صورتی که فضای روف گاردن بزرگ باشد و همچون باغ نمایش داده شود می توان از باربیکیوی باغی استفاده کرد که مانند مبلمان باغی از آن یاد می شود و جذابیت بی نظیری دارد. این مدل از باربیکیو برای مهمانی ها و دورهمی ها بسیار عالی و فضای دلچسبی دارد به طوری که برای داخل آلاچیق ها نیز استفاده می شود. البته که جنس بدنه باربیکیوی گازی در روف گاردن بسیار مهم است و در برابر رطوبت باید مقاوم باشد و زنگ نزند. طول عمر باربیکیوی گازی در روف گاردن به جنس بدنه آن بستگی دارد در صورتی که از جنس بدنه آلومینیومی یا استیل استفاده شود کیفیت و ظاهر مورد نظر به صورت دقیق بررسی می شود.

باربیکیوی گازی در روف گاردن

باربیکیوی گازی در روف گاردن از نوع دیواری

یک سری مدل های بسیار لوکس و جذاب از باربیکیوی گازی در روف گاردن وجود دارد که بر روی دیوار نصب می شود و برای فضای حیاط و محوطه نیز مناسب است. این مدل از باربیکیو فضای زیادی اشغال نمی کند و توسط گاز شهری و گاز مایع مورد استفاده قرار می گیرد این سبک در آشپزخانه ها نیز بسیار دیده می شود و در مدل های کشویی ، تاشو و ساده وجود دارد و یکی از بهترین محصولات موجود در بازار است.

خرید باربیکیوی گازی در روف گاردن با قیمت مناسب

بهتر است مدلی از باربیکیوی گازی در روف گاردن را انتخاب کنید که با محیط اجرای شما سازگار باشد همینطور اندازه و امکانات به کار رفته برای این سبک را در نظر بگیرید. از یاد نبرید که جنس صفحات استیل به کار رفته برای باربیکیوی گازی در روف گاردن بسیار مناسب است و در صورتی که کیفیت پایین داشته باشد و یا روکش لعابی شکل باشد به مرور زمان از بین می رود و برای سلامتی افراد نیز ضرر زیادی دارد. بهتر است که در خرید این محصول به نحوه تخلیه و خروج دود دقت شود در صورتی که فضای روف گاردن کم است این موضوع اهمیت بیشتری دارد. بهتر است که باربیکیوی گازی دارای سیستم قطع خودکار باشد به طوری که خاموش نشود و نگرانی از بابت سوخت غذا نداشته باشد. قیمت باربیکیوی گازی به طور کلی بر اساس مدل های مختلف دسته بندی می شود برخی دارای سیخ کباب هستند و همینطور در بخشی از آنها از صفحه گریل استفاده شده است برخی دیگر به صورت چند کاره هستند و در باغ ها استفاده می شود این مدل از باربیکیو ها به طور کلی دارای فضای صنعتی بوده و برای رستوران ها نیز استفاده می شود البته که طراحی محصول نیز اهمیت دارد

مدل های متنوع دستگاه گریل در روف گاردن

دستگاه گریل در روف گاردن به طبخ سریع غذا کمک می کند. از سوی دیگر این دستگاه دارای آپشن های حرارتی مختلفی است و سبب می شود بخشی از طبخ به صورت حرارت از وسط نیز صورت بگیرد به طوری که فضای روف گاردن را درگیر نمی کند و خطرناک نخواهد بود.

بگذارید همینجا برای همیشه تفاوت بین گریل در روف گاردن و باربیکیو را مشخص کنیم. در فرایند باربیکیو کردن نیاز است که حرارت کمی در نظر گرفته شود پس زمان پخت طولانی است و به صورت نرم طبخ می شود. گریل در روف گاردن سرعت و حرارت بالاتری است و میزان و نوع طبخ آن نیز فرق دارد.

انواع گریل در روف گاردن

یکی از مدل های مشهور دستگاه گریل در روف گاردن دارای فضای چند کاره است به طوری که ظروف مختلفی دارد و میتواند پخت در مدل های مختلف را انجام دهد. شما به واسطه دستگاه گریل در روف گاردن می توانید غذاهایی از قبیل پیزتا و کوک تا کیک و استیک را بپزید. این دستگاه گریل دارای آپشن تنظیم منظمی است به طوری که چنس تابه آن از تفلون بوده و توان مصرفی برای این مدت به 1450 وات می رسد. چند کاره بودن گریل در روف گاردن سبب می شود که در دورهمی های خود تنوع بهتری داشته باشید. یکی از ویژگی های مهم گریل در روف گاردن تنظیم ارتفاع است به طوری که در محیط آزاد مثلاً بام سبز بتوان ارتفاع آن را تا حد مورد نیاز تغییر داد. برخی از مدل های گریل در روف گاردن دارای سیستم قطع خودکار نیستند این موضوع برای روف گاردن هایی که دارای فضای چوب زیاد بوده و احتمال آتش سوزی دارند بسیار خطرناک است و باید پس از پایان آشپزی دستگاه از برق جدا شود.

مدل دیگری از گریل در روف گاردن وجود دارد که دارای درجه حرارت مخصوص برای تهیه مرغ و گوشت است به طوری که از سیستم قطع خودکار نیز در آن استفاده می شود و اندازه سینی به کار رفته در آن نیز در ابعاد استاندارد است. یکی از خوبی های این مدل از گریل در روف گاردن این است که دارای پیرکس مخصوص گریل است که مراحل پخت را بسیار آسانتر می کند اما توان مصرفی این مدل 2000 وات است. این محصول حرارت کافی برای پخت گوشت را دارد و می تواند بسیار ارزشمند باشد فضای زیادی اشغال نمی کند و برای روف گاردن های کوچک هم استفاده می شود.

گریل در روف گاردن

گریل در روف گاردن به صورت 5 حرارتی

مدل های ویژه گریل در روف گاردن به صورت 5 حرارت تقسیم می شود و برای گوشت و سبزیجات و سایر بخش ها گزینه بسیار خوبی است. این محصول اغلب برای روف گاردن های مربوط به ویلا بسیار خوب است و در آن از چراغ نشان گر و سینی چکه گیر استفاده می شود این سیستم به صورت قطع خودکار طراحی شده است و توان آن به میزان 1800 وات است. مشخص است که سینی های به کار رفته در این محصول اغلب دارای روکش نچسب هستند و پس از اینکه آشپزی تمام شد به سادگی شسته می شوند. صفحه گریل بسیار مهم است و باید شرایط ضد زنگ داشته باشد. گریل در روف گاردن در مدل تاشو زمانی که روغن در لای آن قرار بگیرد شاید مشکل ایجاد کند.

گریل در روف گاردن به همراه باربیکیو

یک مدل از دستگاه گریل در روف گاردن وجود دارد که سه حالت دارد و علاوه بر گریل به شما اجازه می دهد که از باربیکیو و ساندویچ ساز آن استفاده کنید. این محصولات اغلب دارای سیستم یخ زدایی هستند. به طوری که وزن آن کمی سنگین است و برای روف گاردن های مقاوم مناسب خواهد بود. این محصول توان مصرفی 2 هزار واتی نیاز دارد. حرارت دستگاه بر اساس ماده غذایی تنظیم می شود سینی ها به صورت جداگانه شسته و استفاده می شود و زیر سنین از چکه گیر استفاده می شود تا روف گاردن کثیف نشود و مشکلی ایجاد نشود. به طور کلی این محصول دارای فضای چندکاره است و کیفیت خوبی دارد.

گریل در روف گاردن

نکات مهم خرید گریل در روف گاردن

برای خرید گریل در روف گاردن بهتر است به یک سری نکات دقت داشته باشید اول از هر چیز باید بدانید که انتظار شما از گریل چیست و قرار است بر چه اساسی انتظارات شما برآورده شود. مثلاً باید توان مصرفی گریل در روف گاردن بررسی شود و در صورتی که مصرف برق بیش از حد باشد انتخاب خوبی نخواهد بود.

سیستم قطع خودکار گریل در روف گاردن را در نظر بگیرید و سعی کنید از مدل هایی استفاده کنید که خطر کمتری دارند. در محیط روف گاردن از چوب و موارد پلاستیکی استفاده  می شود به طوری که اگر احتیاط صورت نگیرد قطعاً مشکل ساز خواهد بود.

وزن گریل در روف گاردن بسیار مهم است برخی از روف گاردن ها موقعیت زیرسازی محدودی دارند به طوری که اگر وزن زیادی در یک محوطه کوچک ایجاد شود مشکل ساز می شود و در نهایت باید دقت خاصی صورت بگیرد بهتر است که از وزن معمول بیشتر نباشد.

چراغ نشانگر برای گریل در روف گاردن چندان مورد مهمی نخواهد بود اما بهتر است قابلیت تنظیم حرارت به خوبی وجود داشته باشد گریلی که آپشن تنظیم حرارت ندارد گزینه خوبی محسوب نمی شود و باید دقت ویژه ای در این راستا صورت بگیرد و شرایط به شکل ایده آل بررسی شود.

قیمت گریل در روف گاردن بر اساس نوع و مدلی که دارد مشخص می شود و در بهترین شرایط دردسر کمتری دارد. مشخص است که سیاست های لازم برای این بخش می بایست به صورت خاص بررسی شود. البته که افراد باید در انتخاب گریل مناسب مواردی مانند قیمت را به طور دقیق بررسی کنند.کیفیت یک محصول به واسطه سطحی که دارد مشخص می شود یعنی سطح دقیق یک محصول می تواند در بهترین شرایط کمی گرانتر باشد. مصرف کنندگانی که از گریل در روف گاردن استفاده می کنند این محصول را به نسبت سایر مواردی که در بازار است بهتر می دانند و مشخص است که طبخ غذا بر روی آن نیاز به روغن زیادی ندارد. یک نکته مهم اینکه افراد باید بتوانند بهترین بخش روف گاردن را به صورتی اندازه گیری کنند که بتواند در شرایط مناسبی نصب و اجرا صورت بگیرد در صورتی که این موقعیت وجود نداشته باشد نیاز است که از یک مهندس کمک گرفته شود تا محیط دقیق برای روف گاردن توسط وی مشخص شود این بخش بسیار مهمی از اجرای گریل در روف گاردن است.

نظر بدهید