جدیدترین سیستم گردش آب در روف گاردن

سیستم گردش آب در روف گاردن اهمیت زیادی دارد به طوری که می بایست بر اساس نوع روف گاردن سیستم مناسب آبیاری انتخاب شود. مشخص است که موقعیت آبیاری باید به صورتی باشد که گیاه پوسیده نشود و از طرفی نیز موقعیت خوبی رشد آن فراهم شود و همیشه با طراوت باشد.

ساختار گردش آب در روف گاردن بر اساس مدل روف گاردن مشخص می شود. در صورتی که فرد آپارتمانی زندگی می کند که دارای پشت بام با فضای یک دست و صاف و مناسب است قطعاً به فکر اجرای روف گاردن خواهد بود. به این ترتیب بهترین ایده ایم است که فضای گردش آب در روف گاردن نیز اجرا شود تا طول عمر گیاهان بسیار محدودتر شود.

روش های گردش آب در روف گاردن متفاوت است و بر اساس موقعیت ساختمان مشخص می شود.

اصول سیستم گردش آب در روف گاردن

برای اجرای سیستم گردش آب در روف گاردن نیاز است شرایط مختلف بررسی شود. اولین مورد مربوط به در نظر گرفتن وزن است. در واقع باید بررسی شود که وزن زیاد بر روی سطح کوچک قرار نگیرد حتی اگر از چوب و قاب های پی وی سی نیز استفاده شود باز هم امکان ایجاد مشکلات فراهم می شود. از سوی دیگر نیاز به نگهداری مناسب است به طوری که چکه کردن و ریختن سقف وجود دارد که هزینه زیادی برای تعمیر آن در نظر گرفته می شود.

پس از این بخش نیاز است که سیستم بازیافت بررسی شود. در صورتی که ساختار روف گاردن به طور دقیق اجرا شود سیستم آبیاری بازیافتی می تواند شرایط را بسیار طبیعی دنبال کند. این موضوع سبب می شود که آب باران ذخیره شود و به طور کلی رطوبت کافی در داخل گلدان ها ایجاد شود. سیستم های شروع کننده بخش مهمی از این روش گردش آب در روف گاردن محسوب می شود که می توانید از گل فروشی ها تهیه کنید.

یک نوع دیگر از سیستم گردش آب در روف گاردن وجود دارد که مشهور به سیستم آبیاری قطره ای است و به طور کلی مقدار ثابتی از آب را در نظر می گیرد و سبب می شود که روف گاردن به صورت دوره ای آبیاری شده و از هدر رفت آب جلوگیری شود. به طور کلی در این روش به جای پخش شدن آب نیاز است که رطوبت به آرامی وارد آب شود. سیستم های آبیاری قطره ای بسیار کارآمد هستند و با هزینه های اولیه بالا در نظر گرفته می شود و همینطور نیاز به مراقبت و نگهداری مداومی دارد. دقت شود که این روش برای گیاهان ظریف استفاده می شود به طوری که به گیاه هیچ آسیبی نمی رسد و با هر سطحی از رطوبت خاک نیز سازگاری دارد. به طور کلی مشخص است که موقعیت دقیق این سیستم به واسطه محیط روف گاردن در نظر گرفته می شود.

ساخت روف گاردن
گردش آب در روف گاردن

گردش آب در روف گاردن به صورت آب پاش خودکار

گردش آب در روف گاردن به صورت آب پاش خودکار روش کارآمدی محسوب نمی شود و شاید آخرین راه حل در نظر گرفته شود. این سیستم توسط دستگاهی کار می کند که آب را با فشار مشخصی به صورت قطره ای خارج می کند و در نهایت میزان تبخیر بسیار بالا است و برای محیط های خشک با هدر رفت آب همراه است و مشکل ساز خواهد بود. البته که قیمت سیستم گردش آب در روف گاردن به صورت آب پاش خودکار بسیار ارزان است و در لیست ساده ترین روش ها قرار می گیرد اما کنترل آب در این روش کار بسیار سختی است.

گردش آب در روف گاردن به صورت آبیاری خانگی

یک سری لوله های نورد وجود دارد که سبب می شود سیستم آبیاری ساده ای ایجاد شود به طوری که در این سیستم از زهکشی به صورت مستقیم استفاده شود و به مخزن بازیافت مرکزی متصل می شود. در این شرایط فشار آبی ایجاد می شود که در نهایت به گیاه منتقل می شود.

دقت شود که متد گردش آب در روف گاردن در زمان آبیاری دخالتی ندارد در واقع شما از هر روشی که استفاده می کنید باید زمانی در نظر بگیرید و طبق زمان تعیین شده روند آبیاری را انجام دهید. یک قاعده خوب در خصوص زمان گردش آب در روف گاردن وجود دارد به این ترتیب که آبیاری از 3 ساعت پس از طلوع خورشید تا ساعت پیش از غروب خورشید نباید باشد این زمان به صورت یک قانون کلی شناخته می شود. بهترین زمان آبیاری عصر اعلام شده است و فرصت جذب رطوبت پیش از تبخیر شدن برای گیاهان فراهم می شود.

دسته‌بندی نشده
گردش آب در روف گاردن

روش های مرسوم گردش آب در روف گاردن

آبیاری در روف گاردن یا به صورت دستی است و یا در قالب های قطره ای صورت می گیرد مشخص است که زمان خاص در این راستا وجود ندارد اما بهتر است که وسط روز صورت نگیرد. در روش آبیاری قطره ای هدر رفت آب وجود ندارد به طور کلی میزان مکش آب در اثر مصرف آب به وسیله گیاه بررسی می شود و از طریق تبخیر و تعرق بر طرف می شود. سیستم قطره ای گردش آب در روف گاردن از نظر اقتصادی شرایط خوبی دارد و می تواند یک انتخاب بسیار عالی باشد اما شاید هزینه اولیه اجرا و نگهداری آن باشد. قطره چکان ها پس از مدتی به دلیلی شور بودن آب دچار گرفتگی می شوند. بخش های مختلفی از آبیاری قطره ای وجود دارد که در این روش آب با فشار زیاد وارد لوله های اصلی و فرعی می شود و همینطور از طریق قطره چکان ها به صورت قطره ای به پای گیاهان چکانده می شود.

در طراحی سیستم قطره ای از وسایل فشار و کنترل مرکزی استفاده می شود که شامل پمپ  شیر نظیم کنده و دستگاه برنامه ریز است. همینطور یک سری لوله های اصلی و نیمه اصلی و فرعی به همراه اتصالات وجود دارد. در نهایت قطره چکان استفاده می شود که به صورت قطرات پشت سر هم به صورت دائم در اختیار گیاه قرار می گیرند و در نهایت قطره چکان ها روی خط و یا در خط قرار گرفته و شرایط تنظیم دارند. مشخص است که مدت طولانی در ساختمان ها شرایط خوبی برای اجرای سیستم قطره ای دیده نمی شد اما امروزه این رویکرد تغییر کرده است و استفاده از این روش به نوبه خود ارزشمند است. فشار سنج ها در این زمینه باید تنظیم و به روز رسانی شوند و مشخص است که نوع فشار سنج نیز بسیار اهمیت دارد و می تواند کنترل خوبی داشته باشد.

شگفت انگیزترین آبنماهای جهان

آبنما یکی از زیباترین طراحی‌ها در ساختمان‌های امروزی به حساب می‌آید که می‌تواند به خوبی در ساختمان‌های تجاری جلوه نمایی کند. بسیاری از شما احتمالاً از چشمه تروی در رم شنیده‌اید و احتمالاً آبنمای معروف بلاگیو را در لاس وگاس چه به صورت حضوری و چه در هنگام تماشای فیلم‌ها را مشاهده کرده‌اید. اگرچه شکی نیست که این هر دو مناظر زیبا و دیدنی هستند، با این حال تنها درصد کمی از آبنما یا چشمه‌های باورنکردنی را که در حال حاضر می‌توانید در سراسر جهان پیدا کنید، نشان می‌دهند.

در اینجا برخی از این چشمه‌ها را که توسط معماری و طراحی ساخته شده‌اند که از عجیب‌ترین، هوشمند‌ترین و زیباترین چشمه‌ها به حساب می‌آیند برای شما به نمایش می‌گذاریم. برخی از آنها به صورت چرخشی، حرکتی عمل می‌کنند و برخی دیگر روشن و خاموش می‌شوند. اما یک مسئله مشترک میان همه آنها این است که مطمئناً شما را هیجان‌زده می‌کند. در ادامه می‌خواهیم به معرفی هر یک از آبنماهای معروف در سطح دنیا بپردازیم.

آبنما قایق والنسیا

این آبنما مجسمه‌ای واقع در ساحل مالواروزا در والنسیا در کشور اسپانیا است و به عنوان آبشار قایق یا چشمه آب قایق شناخته می‌شود. چشمه آب قایق مشابه این آبنما در پرتغال و اسرائیل وجود دارد.

آبنما قایق والنسیا

آبنما ساعت در ایستگاه اوزاکا در ژاپن

هیچ چیز نمی‌تواند توصیف کند که آبنمایی که در ایستگاه شهر اوزاکا در ژاپن طراحی شده است، چقدر مسحور کننده است. این جاذبه که در ساختمان سوات گیت از مجموعه جدید ایستگاه شهر اوساکا واقع شده است، از یک چشمه آب مستطیل بزرگ تشکیل شده است که یک بار به سبک دیجیتالی ساعت و تاریخ را نشان می‌دهد و یکبار الگوهای گل را در حال حرکت همزمان با سقوط و ریزش آب نشان می‌دهد. آبنما با استفاده از یک چاپگر دیجیتالی کنترل می‌شود که قطرات آب را در الگوهایی با دقت کنترل شده برای بازتولید تصاویر در کامپیوتر ذخیره می‌کند. قطرات آب توسط چراغ‌های سربار روشن می‌شوند و نورپردازی زیبایی می‌آفرینند.

آبنما ساعت در ایستگاه اوزاکا در ژاپن

آبنما پل بانپو در کره جنوبی

آبنما رنگین کمان مونلایت طولانی‌ترین آبنما روی پل در جهان است که رکورد جهانی گینس را با نزدیک به 10،000 ال ای دی ثبت کرده است که دو طرف آن نزدیک به 1140 متر طول دارد و 190 تن آب در هر دقیقه شلیک می‌کند. این طراحی در سپتامبر 2009 روی پل بانپو نصب شد، شهردار سابق سئول اظهار داشت كه این طراحی قطعاً پل شهر را زیباتر می‌كند و علاقه به محیط زیست را به نمایش می‌گذارد، زیرا آب مستقیماً از رودخانه پمپ می‌شود و به طور مداوم بازیافت می شود. این پل دارای 38 پمپ آب و 380 دهانه از دو طرف است که در هر دقیقه 190 تن آب را از رودخانه 20 متری زیر عرشه بیرون می‌کشد و تا 43 متر به صورت افقی شلیک می‌کند.

آبنما ساعت در ایستگاه اوزاکا در ژاپن

آبنما شیر جادویی کادیز

این شیر جادویی را می‌توان در آکوالند در کادریز اسپانیا مشاهده کرد. در نگاه اول به نظر می‌رسد که شیر در حال جابجایی است. اما با بررسی دقیق‌تر متوجه خواهید شد که در واقع یک لوله پنهان در جریان آب وجود دارد که کل ساختار را در دست دارد. با این حال بسیار جالب به نظر می‌رسد.

آبنما شیر جادویی کادیز

آبنما گرداب چاریبدیس

چاریبدیس توسط مجسمه آب ویلیام پیو در سال 2000 برای هتل‌های لوکس سیامن و  سپا‌، در نزدیکی ساندرلند در شمال انگلیس طراحی و ساخته شد. چاریبدیس نام آژیرهایی است که در ادیسه هومر ذکر شده‌اند که توسط صاعقه‌ای از زئوس مورد اصابت قرار گرفت و او را به عنوان مجازات سختی برای سرقت یک گاو از هرکول به یک گرداب تبدیل کرد. بعدها مجسمه‌های مشابهی را تحت تأثیر این داستان در عمان و کمپیناس برزیل ساخته شد.

آبنما گرداب چاریبدیس

آبنمای غول سواروفسکی در جهان بلوری

غول سوراروفسکی در جهان بلوری موزه ای است که در واتنس اتریش واقع شده است. این موزه در سال 1995 به مناسبت جشن صدمین سالگرد کریستال مستقر در اتریش سوراروفسکی ساخته شده است. مرکز جهان بلوری با یک فضای پوشیده با چمن است که از دهانه آن یک چشمه جاری می‌شود.

آبنمای غول سواروفسکی در جهان بلوری

آبنمای نه چشمه شناور اوزاکا

نه چشمه شناور توسط هنرمند و معمار ژاپنی، ایزامو نوگوچی ساخته شد که در سال 1970 در اوساکا در نمایشگاه جهانی برگزار شد، ارائه شد. این آبنمای باورنکردنی به گونه‌ای طراحی شده است که گویی پرواز می‌کند. این طرح و سبک هنوز هم به اندازه نگاه اول، بسیار جالب و زیبا است. این منظره در شب دیدنی و جذاب‌تر است.

آبنمای نه چشمه شناور اوزاکا

آبنما مرد بارانی فلورانس

مرد بارانی یک شاهکار معاصر و هدیه‌ای به شهر فلورانس بود که توسط هنرمند و طراح معروف ژان میشل فولون طراحی شد. طول مرد برنز بیش از 3 نفر ایستاده ارتفاع دارد و آب در راس مجسمه به شکل چتر فرو می‌ریزد. این آبنما در وسط چهار راهی بین لونگارنو آلدو مورو و ویله انریکو واقع شده است. این آبنما منظره‌ای منحصر به فرد و فوق العاده احساسی آفریده است.

آبنمای نه چشمه شناور اوزاکا

آبنما تونل سورپرایز

آبنما تونل سورپرایز در یک مدار آب جادویی قرار دارد که در سال 2007 با هزینه 13 میلیون دلار طراحی و افتتاح شد. این آبنما در پارک  تحقیقاتی که یک پارک تاریخی 19 هکتاری است با مجموعه‌ای از 13 چشمه نورانی طراحی و ساخته شد. پس از ساخت مدار آب جادویی آن را به عنوان بزرگترین مجتمع چشمه آب جهان در یک پارک عمومی معرفی شد که در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شد. عبور از این تونل می‌تواند یکی از هیجان‌انگیزترین خاطرات در طول زندگی برای شما باشد.

آبنما تونل سورپرایز

آبنمای موزه ملی اسمیتسونیان تاریخ و فرهنگ آفریقایی آمریکایی

این آبنمای زیبا مشابه یک پورتال است که می‌توان آن را در موزه ملی اسمیتسونیان تاریخ و فرهنگ آفریقایی آمریکایی در واشنگتن در کشور ایالات متحده مشاهده کرد. این اثر هنری یکی دیگر از زیباترین آبنماهای طراحی شده در سطح دنیا است.

آبنما تونل سورپرایز

سیستم اجرای آبنمای موزیکال در روف گاردن

آبنمای موزیکال در روف گاردن از سیستم مخصوص آب و نور و موسیقی استفاده می کند به طوری که هر صدایی که در آن ایجاد شود با حرکت آب همراه است. مشخص است که روش ساخت آبنمای موزیکال در روف گاردن به صورت مدرن است و دارای تکنولوژی به روز است.

یکی از زیباترین و رویایی ترین آبنماهایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد آبنمای موزیکال است. این سبک از آبنما هر بیننده ای را مسحور خود می کند به طوری که آنچه در طراحی آبنمای موزیکال در روف گاردن مهم است حرکات موزون آب با صورت است به طوری که بتواند هر صدایی را به صورت افکت دار در نظر بگیرد.

طراحی آبنمای موزیکال در روف گاردن

برنامه نویسی پایه برای آبنمای موزیکال در روف گاردن وجود دارد به طوری که سطح برنامه نویسی در این روش مشخص می شود و از سوی دیگر تطبیق دقیقی از نوع موزیکال را در بر می گیرد. یعنی بسیار دیده شده است که از موسیقی های ملایم یا تند استفاده می شود و حتی صدای اذان پخش می شود. مشخص است که تکنولوژی به کار رفته در آبنمای موزیکال در روف گاردن به صورتی است که نیاز به برنامه نویسی جداگانه برای هر موسیقی نخواه بود. تطبیق آب و موسیقی به صورتی انجام می شود که بیننده جذب آن خواهد شد.

ویژگی آبنمای موزیکال در روف گاردن به این صورت است که امکان ترکیب صدها حالت مختلف آب با صدها رنگ و همینطور موسیقی وجود دارد به طوری که این کار هم به شکل اتوماتیک صورت می گیرد و هم در قالب دستی امکان پذیر است. شرایط هم نوایی هوشمند با ضرب و موسیقی و نور نیز دیده می شود به طوری که رقص آب و نور در شرایط خوبی شکل می گیرد. همینطور شرایط برای تنظیم هوشمند الگوی آب بر اساس سرعت و جهت وزش باد نیز در نظر گرفته می شود. این سبک از آبنماها دارای مدل های خطایاب هوشمند هستند به طوری که سبب می شود هزینه های نگهداری تا حد زیادی کاهش پیدا نماید وقتی خطایابی به طور دقیق صورت بگیرد دیگر نیاز به هزینه بالا برای تعویض کل سیستم آبنمای موزیکال در روف گاردن نخواهد بود.

بسیاری از افراد نگران هستند که آبنمای موزیکال در روف گاردن شاید با مشکل برق گرفتگی همراه باشد که این تصور اشتباه است در واقع در این مدل پیش بینی های لازم به منظور حذف خطرات ناشی از برق گرفتگی صورت می گیرد و در اصل این آبنما و معماری به کار رفته در آن به صورتی است که دمای محیط نیز کاهش پیدا می کند. در این مدل از آبنما برای نورپردازی از نازل ها استفاده می شود و پروژکتورهای ضد آب نیز وجود دارد که دارای نمایش مخصوصی هستند.

آبنما کاران آرنی لند - طراحی و ساخت آبنما
آبنمای موزیکال

نحوه عملکرد آبنمای موزیکال در روف گاردن

آبنمای موزیکال در روف گاردن در واقع یک نمایش تئاتری محسوب می شود که در آن عناصر آب و نور و موسیقی به صورت موازی با هم کار می کنند و همینطور برنامه ها و جت های آب توسط کامپیوتر کنترل می شود. در طراحی آبنمای موزیکال در روف گاردن شرایط به صورتی است که نیاز به منبع آب بیشتری است به طوری که جریان آب باید در مسیر و شرایط دقیق خود قرار بگیرد. اختلاف آب منبع و آبنما بر روی سرعت و حرمت آب تاثیر می گذارد. در برخی از مدل های آبنمای موزیکال در روف گاردن از پمپ های الکتریکی استفاده می شود که به چشمه های شهر وصل هستند و توزیع سریعی دارند مشخص است که موقعیت موزیکال در این مدل ها ارزشمند بوده و دارای فضای خوبی است. عملکرد آبنمای موزیکال در روف گاردن به شکلی است که می تواند در شرایط نهایی تاثیر بگذارد.

آبنمای موزیکال :: ابنما هارمونیک موزیکال پارک هفت تیر اندیمشک خوزستان
آبنمای موزیکال

اجزای آبنمای موزیکال در روف گاردن

اجزای به کار رفته در آبنمای موزیکال در روف گاردن به این صورت است که از نازل های فواره ای شکل در آن استفاده می شود به صورتی که محل خروجی آب دقیق انتخاب شود از سوی دیگر تعداد نازل ها بر اساس طول و ارتفاع آبنمای موزیکال در روف گاردن در نظر گرفته می شود. کیفیت نهایی کار با نوع نازل بسیار مهم است و رابطه مستقیمی در نظر گرفته می شود. در این مجموعه از پمپ های آب خاصی نیز استفاده می شود که به طور کلی مشهور به پمپ های خشک و شناور هستند خروجی و نازل ها توسط پمپ تغذیه می شود و رقص آب بهتر صورت می گیرد. گاه نیاز به یک مبدل فرکانس مخصوص است و باید روند کنترل به صورت دقیق شکل بگیرد. در طراحی آبنمای موزیکال در روف گاردن از جت های آب کنترل شده استفاده می شود اما نیاز به استفاده از پمپ های آب مستقیم نیست. آبنمای موزیکال در روف گاردن از نظر برنامه نویسی پیچیدگی ندارند و این موضوع از ویژگی های مهم آن محسوب می شود.

نور چشمه آبنمای موزیکال در روف گاردن

برخی از مدل های آبنمای موزیکال در روف گاردن دارای سیستم نورپردازی هستند به طوری که از روشنایی های خاصی برای روشنایی آبنما استفاده می شود. همینطور نوع چراغ های شناور به کار رفته در آن نیز اهمیت زیادی دارد و انتخاب بین چراغ های ال پی ای یا رشته سفید یا رنگی و یا استفاده از فیلتر صورت ی گیرد. برخی از چراغ ها امکان سنجش نور را فراهم می سازند و سطح روشنایی را مشخص می کنند. ترکیب جداگانه ای در این زمینه وجود دارد به طوری که هزینه کنترل آن در نظر گرفته می شود. تعداد چراغ های به کار رفته در آبنمای موزیکال در روف گاردن قابل تنظیم هستند و از سیستم کنترل DMX در آن استفاده شده است. مشخص است که نور تزئینی به کار رفته در این دستگاه سبب می شود که فاکتورهای مهمی ارزیابی شود.

لوازم جانبی که برای آبنمای موزیکال در روف گاردن در نظر گرفته می شود بیشتر شامل آنمومتر و همینطور سیستم کنترل سطح است.

در طراحی و اجرای آبنمای موزیکال در روف گاردن از مدل های خاصی استفاده می شود که شرایط رقص تری دی را در نظر می گیرد به طوری که تکنولوژی پیشرفته ای در آن استفاده شده است و می تواند فواره های آب را در مدل های متنوع در نظر بگیرد به طوری که رقص آبی که در ذهن ما تداعی می شود بسیار جذاب به نظر برسد به هر روی این سیستم دارای شرایط بسیار دل انگیزی است و نقش کاربردی در روف گاردن دارد.

آبنماهای آب و آتش در روف گاردن

آبنماهای آب و آتش در روف گاردن دارای دو بخش مخصوص هستند. بخش مربوط به آب دارای لوله های خاصی است به طوری که آتش بر روی آن قرار می گیرد و زاویه دید ایجاد شده برای افراد با خطا همراه است و عملکرد این محصول به شکلی است که می تواند قابل قبول به نظر برسد.

 آیا تا به حال به آبنمایی روبرو شده اید که صدای نرم و فریبنده آب به گوشتان برسد اما شعله ای در مرکز کاسه بسوزد و تصویری شگفت انگیز ایجاد کند؟ آبنماهای آب و آتش در روف گاردن چنین تجربه خاصی را در اختیار شما قرار می گیرد. در این مقاله قصد دارید در خصوص مکانیسم عملکرد آبنماهای آب و آتش در روف گاردن صحبت کنیم.

عملکرد آبنماهای آب و آتش

تکنولوژی به کار رفته در آبنماهای آب و آتش به این صورتی است که در زمان های مختلف از شبانه روز فعالیت می کند و چرخ هایی در آن تعبیه شده است که بر روی لولا می چرخد و اشکال مختلفی به سمت بالا ایجاد می شود و سبب پرتاب آتش به سمت بالا می شود. هم زمان با این حرکات و فعالیت های آب و آتش موسیقی نیز شنیده می شود. هزینه آبنماهای آب و آتش زیاد است و به طور کلی برای قشر مشخصی از جامعه مورد استفاده قرار می گیرد. مدل های امروزی که برای آبنماهای آب و آتش در نظر گرفته شده است بر اساس نازل های مخصوصی است که هم می توانند عملیات خروج آب را به خوبی انجام دهند و هم به سادگی روند ترکیب با آتش را فراهم سازند مشخص است که این نازل ها در ابتدا برای آبنماهای موزیکال استفاده می شود سپس باری آبنماهایی مورد استفاده قرار گرفت که قرار بود سرعت بازی به طور دقیق در آن ارزیابی شود جهت ایجاد هیجان بود اما امروزه برای آبنماهای آب و آتش به بهترین نحو صورت می گیرد و نازل ها به صورتی طراحی شده اند که آتش بتواند بر روی آب قرار بگیرد و خروجی آن دقیقاً از کنار آب باشد و این خطای دید ایجاد شده برای افراد بسیار ارزشمند است.

آبنماهای آب و آتش در روف گاردن

در طراحی آبنماهای آب و آتش در روف گاردن از پیوند نور و گرمای آتش با ریزش آب استفاده شده است به طوری که تصویری رویایی خلق می شود. آبنماهای آب و آتش دارای جذابیت های بصری است به طوری که در آن جذابیت های رمز آلودی نیز دیده می شود که در محوطه سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورتی که فضای روف گاردن کوچک باشد از آبنماهای آب و آتش به صورت مینیمال استفاده می شود و در صورتی که محوطه بزرگ باشد شرایط برای ایجاد فضای موزیکال نیز شکل می گیرد و شعله آتش به صورت هماهنگ با محیط همراه می شود و پرتابی بی نظیر را فراهم می شود.

منظور از آبنماهای آب و آتش در روف گاردن چیست

آبنماهای آب و آتش در واقع سازه ای است که در ان آب و آتش در فضای مختلف وجود دارد اما بیننده از این داستان بی اطلاع است. فضا به صورت حوض مانند است و در نهایت حرکت نمایشی توسط آب و آتش صورت می گیرد به طوری که هم زیبایی خاصی به محیط داده می شود و هم آرامش محیط بیشتر می شود. جزئیات به کار رفته در آبنماهای آب و آتش اغلب پیچیده و متنوع است به طوری که دارای رویکرد جذب گردشگری نیز خواهد بود.

آبنماهای آب و آتش

باورهای غلط در خصوص آبنماهای آب و آتش

برخی از افراد فکر می کنند چون در داخل آبنما آب به صورت مداوم در حال گردش است به این معنی است که میزان آب استفاده شده و هدر رفت آب برای آبنما بسیار زیاد است آیت تصور اشتباه است آب به صورت تکراری در داخل مخزن و لوله های طراحی شده می چرخد و هیچ نوع هدر رفت آب در این راستا دیده نمی شود اما میزانی از آب تبخیر می شود که موقعیت آبنما را شکل می دهد.

از سوی دیگر برخی از مردم آبنماهای آب و آتش را به دلیل وجود آتش در آن خطرناک می دانند. دقت کنید که طراحی آبنماهای آب و آتش به صورت نمادین است و برای تراس و بام های کوچک اصلاً مدل هایی که دارای آتش واقعی هستند استفاده نشده و یا با موقعیت دقیق آبنما بررسی می شود. از یاد نبرید که آبنماهای آب و آتش در روف گاردن یک المان مهم محسوب می شوند و اعتبار زیادی دارند.

دقت شود که آبنماهای آب و آتش نباید زیر درختان قرار بگیرد زیرا ریزش فضولات پرندگان و یا شاخ و برگ آنها سبب می شود که ب درون آبنماهای آب و آتش آلوده شود و در نهایت فیلترها و گلوگاه های آن گرفته شود و مشکل ایجاد می شود.

تنظیم ارتفاع آبنماهای آب و آتش در روف گاردن بسیار مهم است به طوری که ارتفاع ستون آب نباید از فاصله بین ستون آل و کنار حوض بیشتر باشد در این صورت فواره به بیرون از مخزن اصلی می ریزد. مشخص است که در تولید آبنماهای آب و آتش در روف گاردن از ایده جذابی استفاده شده است.

نکات مهم در خرید آبنماهای آب و آتش

در خرید آبنماهای آب و آتش در روف گاردن باید از سیستم تخلیه و سرازیری آب استفاده شود به طوری که نیاز است هر چند وقت یکبار آب آبنماها عوض شوند و این هدف نیاز به تخلیه آسان تر آب دارد.

از سوی دیگر می بایست امنیت کلید و کابل های برق را در نظر گرفت به صورتی است که باید به سیستم های حفاظت و ایمنی مجهز شوند و کابل های برق در داخل داکت های مخصوص قرار می گیرد. آبنماهای آب و آتش در روف گاردن می تواند یک انتخاب لوکس محسوب شود.

همینطور پمپ و کلید های الکتریکی که در آبنماهای آب و آتش در نظر گرفته می شود بر اساس قدرت پمپ ها باید بررسی شود و توان مصرفی نیز ارزیابی شود کاربرد آبنماهای آب و آتش در این زمینه بسیار زیاد است و بر اساس قدرت پمپ ها بررسی می شود. نیاز است که پیش بینی های لازم برای حفاظت از آبنما در فصل سرما در نظر گرفته شود و این موضوع نیاز به نگاه مهندسی ویژه ای دارد به طوری که هر سطح از آبنما باید دقیق و منظم باشد.

آبنماهای آب و آتش در روف گاردن اغلب به صورت ثابت قرار می گیرد به طوری که سطح یکنواختی ایجاد شده و حرکت اضافی به حداقل می رسد این موضوع برای آبنماهای آب و آتش بسیار مورد بررسی قرار می گیرد و یکی از شرایط خوب طراحی آبنماهای آب و آتش است به طوری که می تواند بر اساس اجزای پیشرفته ای مشخص شود. در خرید اینترنتی آبنماهای آب و آتش در روف گاردن باید به کیفیت آن توجه کنید.

نظر بدهید