پرگولا و آلاچیق و رواق چوب پلاست و ترمووود

یک پرگولا و آلاچیق سازه‌ای در فضای باز است، از ستون‌هایی تشکیل شده است که از یک شبکه بام تیرها و تیرچه ها پشتیبانی می‌کنند. برای به دست آوردن درک بهتری از تعریف پرگولا و آلاچیق مقایسه و تضاد آن با سایر سازه‌های فضای باز که گاهی با آنها مرتبط است، می‌تواند مفید واقع شود. پرگولا و آلاچیق یا رواق از گذشته تا به امروز در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شد که امروزه آنها را در انواع مقاوم تری طراحی می‌کنند که موسوم به پرگولا و آلاچیق چوب پلاست یا ترمووود است.

ترمووود و چوب پلاست دو ماده جدید هستند که با ترکیب مناسبی از چوب و پلاستیک تشکیل می‌شوند. در عین حال که ظاهر واقعی چوب را به شما می‌دهند، می‌توانند در برابر شرایط مختلف آب و هوایی پایدار بمانند و تا سال ها نیازی به تغییر رنگ و کاور نداشته باشند. اکثر افراد بر این باور هستند که در طراحی پرگولا و آلاچیق باید به ظاهر کار بیش از هر چیزی اهمیت داد، چرا که اولین چیزی که در پرگولا و آلاچیق به چشم می‌خورد، طراحی منحصر به فرد آن خواهد بود، اما بد نیست در این میان به کیفیت آن نیز پرداخته شود. شما با استفاده از چوب پلاست و ترموود می‌توانید در عین حال که ظاهر زیبای چوب را داشته باشید، از کیفیت بالای آن نیز بهره مند شوید. در ضمن این نکته را در مورد مواد بکار رفته در ترموود و چوب پلاست بخاطر داشته باشید که هر دو انها به گونه ای طراحی شده‌اند که سازگار و دوستدار محیط زیست هستند.

پرگولا و آلاچیق و رواق چوب پلاست و ترمووود

مواد بکار رفته در چوب پلاست و ترموود برای ساخت پرگولا و آلاچیق

پرگولا و آلاچیق چوب پلاست برای ایستادگی در برابر شدیدترین شرایط آب و هوایی طراحی و ساخته می‌شود. با ادغام مهارکننده‌ها و مواد افزودنی تثبیت شده در فرمول ساخت چوب پلاست می‌توان یک پرگولا و آلاچیق چوب پلاست منحصر به فرد و زیبا داشت که تا سال‌ها پس از نصب، لذت بردن از فضای بیرون را برای شما فراهم می‌کند. در واقع چوب پلاست با قابلیت اطمینان بالایی از مواد طراحی و ساخته می‌شود تا پرگولا و آلاچیق را با ضمانت 25 ساله ارائه کند. پرگولا و آلاچیق را با استفاده از چوب پلاست می‌توانید با اطمینان خاطر بسازید و از مزایای بسیار آن لذت ببرید. علاوه بر چوب پلاست، ترموود از پلاستیک، فیبر طبیعی و برخی مواد افزودنی و با استفاده از تجهیزات ویژه ساخته شده است. این تجهیزات فیبر طبیعی و پلاستیک را کاملاً مخلوط می‌کند تا جلوه طبیعی چوب را حفظ کند. علاوه بر اینکه  دارای رنگهای غنی از پلاستیک است، به تدریج جایگزین چوب و پلاستیک شد و در زمینه‌های مختلف و بیشتری مورد استفاده گسترده قرار گرفت.

مزایای استفاده از چوب پلاست و ترموود در ساخت پرگولا و آلاچیق

  1. قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست هستند، با توجه به اینکه از 100 درصد مواد اولیه بازیافت شده ساخته می شوند.
  2. ضد آب و مقاوم در برابر موریانه ها می باشند. همچنین می‌توانند در مقابل باد، باران و خورشید ایستادگی کنند و از آنها در مکان‌های نزدیک آب و مرطوب استفاده می‌شود.
  3. هزینه عملکرد بالایی دارند. ورودی اولیه پرگولا و آلاچیق چوب پلاست و ترموود کمی بالاتر از الوارهای معمولی است. به دلیل ضد پوسیدگی بودن، نیاز به نگهداری کمتری دارند و از عمر طولانی برخوردار هستند، به لحاظ اقتصادی این دو محصول بسیار به صرفه هستند.
  4. نصب و راه اندازی آسان هستند و حداقل تعمیر و نگهداری را نیاز دارند. شما می توانید هر یک از آنها را به راحتی ببرید، سوراخ کنید یا میخ کنید. مشخصات آنها به گونه ای است که قابل تنظیم به هر شکلی هستند و بسیار انعطاف پذیر می باشند.
  5. ظاهر طبیعی چوب در ساخت هر دو ماده حفظ شده است.
  6. از وزن سبک و استحکام بالا برخوردار است و  در برابر اشعه ماوراء بنفش و UV مقاوم می باشد.
  7. سازگار با محیط زیست هستند. چوب پلاست و ترموود با الیاف چوب احیا شده تولید می شوند که باعث می شود قابل بازیافت باشند. در دنیایی که حساسیت زیست محیطی به سرعت در حال رشد است، چوب پلاست و ترموود برای برنامه های محوطه سازی در فضای باز به عنوان راه حلی بهینه و یکی از مناسب ترین راهکار های سازگار با طبیعت به حساب می آید.
  8. به لحاظ اقتصادی به صرفه هستند چون فرآیند تولید آنها انرژی کمتری نیاز دارد، در مصرف آب نیز اقتصادی هستند و آلودگی ثانویه نیز ایجاد نمی کنند. چوب پلاست و ترموود محصولاتی کامل هستند که ترکیبی از فناوری تولید پیشرفته و نوآورانه با کارآیی و کیفیت بالا هستند.
مزایای استفاده از چوب پلاست و ترموود در ساخت پرگولا و آلاچیق

خدمات ساخت پرگولا و آلاچیق

در صورتی که به تازگی ملکی ویلایی را خریداری کرده اید و قصد دارید علاوه بر رسیدگی به فضای داخلی، به فضای خارجی و فضای باز آن نیز توجه ویژه ای داشته باشید تا مهمانی هو دورهمی‌های دوستانه خود را در آن برگزار کنید، می‌توانید با یک شرکت طراحی و مهندسی ساختمانی در این مورد مشورت کنید. آنها راهکار های کاملی را به مشتریان خود را برای محصولات خود به ویژه پرگولا و آلاچیق چوب پلاست و ترموود ارائه می دهند. چرا که آنها طیف کاملی از طراحی های خود و نجاران حرفه ای را برای پیاده سازی چوب پلاست و ترموود برای طراحی هر نوع طرح خاص و پیچیده را در اختیار پروژه شما قرار می دهند.

هزینه پیاده سازی پرگولا و آلاچیق

هزینه پیاده سازی پرگولا و آلاچیق به اندازه طراحی و انتخاب مواد بستگی دارد. قیمت دقیق را می توان پس از بررسی کلی فضا مطابق با اندازه های دلخواه مشتری برای پرگولا و آلاچیق توسط تیم مهندسی ارائه داد. هزینه های از طراحی های چوب پلاست و ترموود که در ساخت پرگولا و آلاچیق  بکار می روند، متفاوت است با توجه به اینکه کاربرد آنها نیز متفاوت می باشد. به عنوان مثال پروفیل های توخالی ماده ای مناسب برای برج های مخصوص رواق، گلدان ها و سازه های دارای ارتفاع مانند پرگولا و آلاچیق  است. هر یک از آنها با داشتن ظاهر چوب به نگهداری کم احتیاج دارد و نمایه های زیبایی شناسی چوب طبیعی را در تراس و باغچه های باغ و سایر کاربردهای مشابه در معرض نمایش می گذارند.

هزینه پیاده سازی پرگولا و آلاچیق

محصولات مناسب پرگولا و آلاچیق

با توجه به تمامی مواردی که گفتیم بد نیس بدانید که محصولات مناسب پرگولا و آلاچیق از طریق یک فرآیند منحصر به فرد ساخته می شوند که شامل الیاف چوبی با کیفیت بالا و رزین های پلاستیکی بکر  می باشند. این ترکیب باعث می شود پرگولا و آلاچیق را به سازه ای قوی و مقاوم در برابر رطوبت تبدیل کند. با توجه به اینکه پرگولا و آلاچیق یک سازه مهندسی شده و چشم انداز سازگار با محیط زیست است که با جدیدترین فناوری ها طراحی و پیاده سازی می شود.

نظر بدهید