باربیکیو در باغ و خانه می‌تواند ایده‌ای مناسب برای دورهمی باشد

باربیکیو در خانه و باغ

با بیشتر نگاه کردن به فضای بیرون باغ به عنوان یک فضای تفریحی و مکانی برای سرگرمی متوجه خواهید شد که یک باغ بیش از اینکه می‌تواند مکانی برای تفریح و بازی و آرامش باشد، می‌تواند مکانی برای تجمع خانوادگی و صرف یک وعده غذایی باشد. داشتن یک باربیکیو و آتشدان در کنار مبلمان باغ می‌تواند ایده مناسبی باشد. قطعاً شما با چنین اقدامی می‌توانید میزان محبوبیت باغ و گذراندن اوقات خوش در محیط زیست را افزایش دهید. بسته به طراحی ساختمان شما می‌توانید باربیکیو متناسب با آن را انتخاب کنید.

علاوه بر اینکه از باربیکیوهای آماده که در بازار عرضه می‌شوند می توانید یک باربیکیو را متناسب با طرح ساختمان خود بسازید و به سبک سنتی در آن آشپزی کنید، شما می‌توانید از همه کسانی که عاشق یک غذای خوشمزه در فضای باز هستند در یک شب گرم تابستانی دعوت کنید و در کنار خانواده و دوستان اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید. باربیکیو فقط برای تابستان نیست، شما می‌توانید روی کوره را با یک درب مشبکی بپوشانید و از آن برای پخت و پز شام زمستان خود استفاده کنید. بزرگ‌ترین مدل‌ها شامل چندین مشعل گاز، روتاری، یک قفسه فوقانی برای پخت و پز آهسته یا گرم نگه داشتن مواد غذایی، مشعل‌های جانبی برای تهیه سس‌ها و میزهای جانبی هستند. باربیکیو‌های قابل حمل کوچک‌تر برای داشتن پیک نیک یا یک روز در ساحل می‌تواند ایده‌آل به نظر برسد.

ساخت گریل و باربیکیو در فضای سبز باغ (گروه معماری پایدار و سبز آرنی لند)

موقعیت مناسب برای باربیکیو در باغ یا حیاط خلوت خانه

کباب کردن یک روش عالی برای تحت تأثیر قرار دادن دوستان خود با مهارت‌های آشپزی شما است. روش‌های کمتری برای لذت بردن از یک وعده غذایی با دوستان و خانواده برای اینکه آن‌ها را برای صرف یک وعده غذایی در یک روز تابستانی دعوت کنید، وجود دارد. جدای از نیاز به یک سرآشپز قابل اعتماد، یک باربیکو خوب نیاز به مکان مناسب دارد. جایی که باربیکیو خود را قرار داده‌اید می‌تواند روی کیفیت و بهره‌وری عملکرد شما تأثیر بگذارد و همچنین چندین موضوع ایمنی نیز باید در نظر گرفته شود. اگر احتیاط نکنید، ترکیب آتش با سوخت های منفجره، غذاهای گرم، گروهی از افراد می‌تواند یک فاجعه بیافریند.

مراقب اطراف باربیکیو باشید

خوب است به یاد داشته باشید که یک باربیکیو یک آتش باز است، بنابراین هنگام نصب آن در باغ یا حیاط خلوت، نکات مهم ایمنی را در نظر داشته باشید و همیشه مراقب محیط اطراف خود باشید. برای اطمینان از فاصله میان باربیکیو و خانه خود فاصله مناسب را برای نصب آن در نظر داشته باشید. از روشن کردن و استفاده از کوره به طور مستقیم و بدون درب پشتی خودداری کنید، به خصوص اگر بچه‌ها در داخل خانه و خارج از خانه هستند. کوره‌ها را همیشه بر روی سطح صاف و تمیز قرار دهید. آن را دور از هرگونه مواد زاید قابل اشتعال مانند سطل آشغال یا مالچ قرار دهید. همین مورد را باید در مورد درختان کم ارتفاع و پرچین‌ها نیز باید در نظر داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که هیچ شاخه و آویز درختی در مجاورت باربیکیو شما وجود نداشته باشد.

ایمنی و داشتن دید به باربیکیو و آتشدان را فراموش نکنید

مهم است که هنگام تنظیم باربیکیو خود، خطوط دید را در نظر بگیرید. افراد داخل خانه باید بتوانند باربیکیو را از داخل خانه و از طریق پنجره ها و درها به وضوح مشاهده کنند. مهمتر از همه، نباید آشپز را فراموش کنیم. از این گذشته او مهمترین فرد در مهمانی است، بنابراین مهم است که آنها جلو، پشت دیوار و یا حصار قرار نگیرند تا در صورت بروز هر گونه حادثه‌ای بتوان سریعاً به آنها کمک کرد.

باربیکیو و آتشدان آرنی لند

بررسی کنید که باد از چه جهتی به باربیکیو می‌وزد

بخشی از تجربه آشپزی در فضای باز بوی دود است، اما دود چیزی است که باید بسیار مراقب آن باشید، بنابراین بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید. دود به مو، لباس، ریه و چشم شما وارد می‌شود. دود حاصل از یک باربیکیو و آتشدان حاوی مونواکسید کربن و سایر مواد خطرناک است. آنها هنگام سوختن گریس تشکیل می‌شوند، خواه آن را روی شعله باز یا ذغال داغ قرار دهید. دمیدن دود غالباً به طرف باد است، بنابراین مراقب باشید و موقعیت باربیکیو خود را بر این اساس قرار دهید. مجاورت آن را با پنجره‌ها، درها‌، بالکن‌ها و همسایگان در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که دود آن به سمت به سرآشپز، میهمانان یا هر رهگذری دمیده نمی‌شود.

امنیت باربیکیو (گروه آرنی لند)

تاثیر آفتاب و سایه بر باربیکیو و آتشدان

باربیکیو‌ها بیشتر در ماه‌های تابستان با تابش خورشید که هوا گرم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال، هیچ کس نمی‌خواهد کنار سیخ گرم داغ تا سی درجه در خارج از خانه  و در هوای گرم بایستند، بنابراین می‌توانید باربیکیو خود را در سایه قرار دهید.

سایه طبیعی درختان بهتر عمل می‌کند، زیرا آنها به سرعت تهویه می‌شوند، اما به شاخه‌های درختان توجه داشته باشید، زیرا می‌توانند خطر آتش‌سوزی نیز به دنبال داشته باشند. باربیکیو خود را امتحان کنید و در موقعیتی قرار دهید که بیشتر روز آن را سایه  می‌پوشاند. تنظیم کوره در سایه یک چیز است، اما نگهداری از آن چیز دیگری است. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که باربیکیو خود را در طراحی باغ خود قرار داده‌اید ، پس یک آلاچیق را به مجموعه باغ خود اضافه کنید. شما همچنین باید مهمانان خود را در نظر بگیرید، از چترهای بزرگ برای ایجاد یک سایه روی میز ناهار خوری خود استفاده کنید یا در صورت امکان، یک آلاچیق یا یک پوشش سربار به عنوان بخشی از ساختار باغ و تراس خود بسازید.

اجرای آتشدان آرنی لند

هر یک از این موارد را می‌توانید با توجه به طراحی ساختمان‌های مختلف در نظر بگیرید. پیش از خرید باربیکیو و آتشدان کمی بیشتر در  مورد کوره‌های ساختمانی که در باغ طراحی و ساخته می‌شوند، مطالعه کنید. هر کدام از آنها می‌تواند مزایای بسیاری را به دنبال داشته باشد، اما انتخاب آنها بستگی به کاربرد و استفاده شما دارد. در صورتی که بطور مداوم جابجا می‌شوید و قصد دارید آنرا گاهی با خود به سفر و پیک نیک ببرید، نوع قابل حمل آن می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد اما در صورتی که قصد دارید ثابت در باغ شما قرار گیرد، بنابراین می توانید یک باربیکیو ساختمانی بسازید. قطعاً تمیز کردن یک باربیکیو ساختمانی راحت تر از یک باربیکیو فلزی می‌باشد.

برای اجرای انواع طرح‌های باربیکیو و آتشدان در منزل و باغ خود می‌توانید با تیم مجرب طراحان و معماران آرنی لند تماس بگیرید و با داشتن مشاوره رایگان بهترین طرح را برای فضای خود انتخاب و اجرا کنید.

سازوکار باربیکیوی سنگی در روف گاردن

 انتخاب باربیکیوی سنگی در روف گاردن در ابتدا بستگی به مدل بام شما دارد. گاه مدل‌های مخصوصی وجود دارد که شرایط نصب باربیکیوی سنگی را ندارد. از سوی دیگر طراحی و نصب باربیکیو به صورتی است که باید در یک نقطه به صورت ثابت قرار بگیرد. ابعاد باربیکیوی سنگی در روف گاردن نیز متنوع است.

باربیکیوی سنگی در روف گاردن تفاوت زیادی با مدل هایی که در خانه و ساختمان است ندارد اما یک سری موارد است که نیاز است به طور دقیق بررسی شود. باربیکیوی سنگی در روف گاردن هم به صورت با ستون و هم بدون ستون ارزیابی می‌شود. به طور کلی پیش از ساخت باربیکیوی سنگی در روف گاردن نیاز است که برای نوع سنگ آن شرایطی در نظر گرفته شود که بتواند به خوبی گرما را در خود ذخیره سازد و در نهایت باید شرایطی باشد که مانع از فرار گرما شود.

شرایط ساخت باربیکیوی سنگی در روف گاردن

نیاز است که در ابتدا محوطه مورد نظر برای ساخت باربیکیوی سنگی در روف گاردن داشته باشید. بهتر است که بخش مشخصی از آن با سنگ‌ها پوشیده شود. باید اطلاعات دقیق کسب شود مبنی بر اینکه خاک گرما را به خوبی نگه می دارد. استفاده و نصب باربیکیوی سنگی در روف گاردن آسان است به طوری که یکی از ساده ترین روش های کباب‌پزی محسوب می‌شود و نیاز به تخصص زیادی ندارد. از سوی دیگر در طراحی باربیکیوی سنگی در روف گاردن نیاز به ارزیابی گرما و حرارت است به طوری که قدرت عملکردی بالایی دارد. استفاده از این نوع باربیکیو در روف گاردن سبب می شود که غذا سریع تر آماده شود و همینطور شعله ملایم و یکنواختی ایجاد شود و استفاده چندباره از این محصول نیز وجود دارد.

این محصول به شکلی طراحی شده است که در بخش های مختلف روف گاردن از آن استفاده می شود. البته شاید مکان استفاده از باربیکیوی سنگی در روف گاردن به نسبت سایر موارد محدودتر باشد اما مدل های با عنوان باربیکیوی آتشفشانی وجود دارد که بسیار سبک هستند و از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شود. این مدل برای کسانی که دوست دارند از باربیکیوی سنگی هم در روف گاردن و هم در بیرون از منزل و سفر استفاده کنند بسیار عالی است.

 باربیکیوی سنگی در روف گاردن آرنی لند

تمیز کردن باربیکیو در روف گاردن گاه کمی سخت به نظر می‌رسد اما مدل های سنگی در این زمینه مشکلی ندارند و دارای فضای ساده‌ای برای تمیزکاری هستند به طوری که سطح آنها نچسب است و باکتری بر روی آن نمی چسبد و همینطور پسماند غذا نیز روی آن قرار نمی‌گیرد مشخص است که این سبک از باربیکیو در بازار دارای تعرفه مخصوصی است و می تواند دوام خاصی داشته باشد.

کیفیت باربیکیوی سنگی در روف گاردن

دوام باربیکیوی سنگی در روف گاردن زیاد است به طوری که از فولاد ضد زنگ طراحی شده است به طوری که کمتر زنگ می زند و دوام خوبی دارد. جنس باربیکیوی سنگی در روف گاردن به صورتی است که نیاز به روغن زیاد ندارد و غذا اغلب به واسطه چربی های خود پخته می‌شود، در طول فرآیند طبخ غذا هیچ نوع بخار مضری آزاد نمی شود و این موارد اهمیت باربیکیوی سنگی در روف گاردن را می‌رساند.

از سوی دیگر شرایط طبخ انواع غذا بر روی این مدل از باربیکیو وجود دارد و افراد می توانند گوشت و سبزیجات و ماهی را طبخ کنند بدون اینکه نگران سوختن یا طعم بد آن باشند.

 ساخت باربیکیوی سنگی در روف گاردن آرنی لند

ابزار لازم برای ساخت باربیکیوی سنگی در روف گاردن

برای اینکه بتوانید باربیکیوی سنگی در روف گاردن را به خوبی بسازید نیاز است که مصالح مورد نیاز را داشته باشید. مثلاً نیاز به مخلوط بتن دارید و همینطور باید ملات سیمان را نیز مخلوط کنید. همچنین احتیاج به یک سینی است که از چکش و تعدادی آجر نیز در آن استفاده می‌شود. گچ و مخلوط شن به کار رفته در باربیکیوی سنگی بسیار مهم است و همینطور در آن از میلگرد فولادی و کوره فلزی نیز استفاده می‌شود؛ نیاز به بیل خواهید داشت و باید در کندن گودال دقت کنید.

برای اینکه بتوانید ساخت باربیکیوی سنگی در روف گاردن را به صورت اصولی جلو ببرید نیاز است که ملات بتنی را در داخل گودال مورد نظر بریزید. به طور کلی بسته‌بندی‌های به کار رفته در این محصول مهم است و باید زمان ملات در نظر گرفته شود به طوری که ملات خشک شود.

نیاز است که طرحی از مدل باربیکیو ایجاد شود به طوری که اندازه دقیق شکل بگیرد. به طور کلی می بایست یک طرح مستطیلی شکل ایجاد شود. در هر صورت نیاز است که امنیت لازم برای هر سمت در نظر گرفته شود و البته که این فضا باید واقعی و مورد ارزیابی قرار بگیرد و سطح ایجاد شده باید صاف و دقیق باشد و از تراز مخصوص استفاده شود.

پیش نیاز های لازم ساخت باربیکیوی سنگی در روف گاردن

برای ساخت باربیکیوی سنگی در روف گاردن نیاز به حداقل مهارت بنایی دارید به طوری که بتوانید موقعیت ساخت را ارزیابی کنید و در نهایت بهتر است که طرح معماری به کار رفته را بررسی کنید مشخص است که طراحی باربیکیوی سنگی در روف گاردن باید بر اساس موقعیت روف گاردن صورت بگیرد و در صورتی که فضای کافی وجود نداشته باشد طرح نهایی نمی‌تواند ارزشمند باشد.

انتخاب متریال مناسب برای ساخت باربیکیو به صورتی است که در ابتدا از سنگ‌های طبیعی استفاده شود مثلاً سنگ‌ها نباید از مدل رودخانه‌ای باشد زیرا در اثر گرمای شدید دچار ترک می‌شود و خرد شدگی خواهد داشت . نصب و بهره برداری برخی از سنگ‌ها به دلیل وزن زیاد به سختی صورت می‌گیرد.

برای تعیین اندازه و ابعاد باربیکیو بهتر است که در ابتدا شمارشی در خصوص تعداد اعضایی که قرار است از آن استفاده کنند داشته باشید مشخص است که تعیین اندازه در این زمینه بسیار مهم است و کسانی که قصد دارند از این محصول استفاده کنند باید بدانند که نیاز به ابزار اندازه‌گیری است به طوری که نوع طبخ دچار مشکل نشود و شرایطی ایجاد شود که سطح باربیکیو بررسی شود. از سوی دیگر در بهترین شرایط می‌توانید در نظر داشته باشید که ترازهای لازم می‌توانند رویکرد مخصوصی داشته باشد و زیر نظر گروه‌های مختلف بررسی شود و البته که ترازبندی در این سطح در برخی از روف گاردن ها دشوار است و سطح یک دستی وجود ندارد و باید در ابتدا سطح هموار و یک دست باشد.

اجرای باربیکیوی آجری در روف گاردن

 باربیکیوی آجری در روف گاردن در ارتفاع کوتاه و بلند طراحی شده است. این مدل از باربیکیو دارای قالب های سنتی هستند و زیر نظر مدل‌های مخصوصی طراحی می‌شود. از سوی دیگر نوع آجر به کار رفته در این نوع از باربیکیو می‌بایست مرغوب باشد و پس از مدتی در اثر حرارت ترک نخورد.

اگر اهل تفریح هستید باربیکیوی آجری قطعاً انتخابی بسیار جذاب برای شما خواهد بود. پیش از ساخته شدن کوره های گازی، باربیکیوهای آجری وجود داشتند. مشخص است که باربیکیوی آجری در روف گاردن توانسته موقعیت خوبی برای طبخ ایجاد نماید. این مدل از باربیکیوها فضای بیشتری نسبت به اجاق‌ها نیاز دارند.

مزایای باربیکیوی آجری در روف گاردن

شاید با خود بگویید خرید یک اجاق گاز ساده و معمولی برای پخت و پز به خصوص در مهمانی‌ها برای شما کافی است اما در این میزان می‌توانید یک انتخاب شگفت‌انگیز داشته باشید. باربیکیوی آجری در روف گاردن سازه‌ای بی‌نظیر است که هم فضای سنتی روف گاردن را برای شما فراهم می سازد و هم سبب می‌شود که منظره جالبی ایجاد شود. یک نقطه تجمع خوب در روف گاردن ایجاد می شود که می‌توانید به واسطه‌ی آن دوستان و خانواده و سایر افراد را دور هم جمع کنید.

ساخت باربیکیوی آجری در روف گاردن سبب می شود که سرعت پخت و پز بیشتر شود و به طور کلی فرآیند طبخ نیز به صورت دقیق شکل بگیرد. انواع باربیکیوی آجری در روف گاردن وجود دارد که در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت زیادی دارد و پس از اتمام کار نیاز به صرف زمان برای جمع کردن و جابجایی آن نخواهد بود. مشخص است که این موضوع موجب ایجاد احساس بهتری از نظر صمیمیت فضا می‌شود.

برای ساخت باربیکیوی آجری در روف گاردن نیاز به یک گودال آجری است که کاری بسیار ساده آسان را شامل می شود و در نهایت هزینه کمتری نسبت به کباب پزهای گازی دارد.

 باربیکیوی آجری در روف گاردن (آرنی لند)

ساختار باربیکیوی آجری در روف گاردن

در صورتی که قصد طراحی باربیکیوی آجری در روف گاردن دارید قطعاً نیاز است که با ساختار و اجزای اصلی آن آشنا شوید.

در ابتدا نیاز به محفظه آتش است که در واقع دیواره‌های داخلی باربیکیو توسط آجر پوشانده می‌شود. این آجرها اغلب از نوع نسوز هستند و از خشت ساخته شده‌اند به طوری که به صورت ضد آتش بوده و گرمای بیشتری را ایجاد و تولید می کند.

باربیکیوی آجری در روف گاردن دارای میله های آهنی گریل کردن هستند که اغلب از جنس چدن یا استیل‌های ضد زنگ طراحی شده اند. این میله‌ها بر اساس آهن‌های زاویه‌دار که نام دیگر آن لبه‌های آجری است محافظت و پشتیبانی می‌شوند.

باربیکیوی آجری در روف گاردن دارای پایه های مخصوصی است و در آن از یک پد به صورت فیبر تقویت شده استفاده می‌شود که توسط بتن هایی که دارای ضخامت 3 الی 4 اینچ هستند بر روی یک پایه 3 الی 4 اینچی قرار می گیرد که اغلب شامل خرده سنگ های فشرده شده بوده و ثبات لازم برای باربیکیوی آجری در روف گاردن را ایجاد می‌کند.

در نصب باربیکیوی آجری در روف گاردن نیاز به دیوارهای آجری جامد است به طوری که رد بالا و در حاشیه و لبه های باربیکیو قرار می‌گیرد و نقش مهمی ایفا می‌کند.

در طراحی باربیکیوی آجری در روف گاردن نیاز به یک محفظه زغال سنگ است که به صورت یک صفحه فلزی جامد بوده و قرار است که سوخت باربیکیوی آجری در روف گاردن را فراهم سازد همینطور خاکسترهایی تولید می شود که می بایست جداسازی شود. این صفحه در ابعاد 7 الی 15 اینچ بوده و زیر محل پخت و پز قرار می‌گیرد.

 باربیکیوی آجری در روف گاردن (آرنی لند)
باربیکیوی آجری در روف گاردن

نگهداری باربیکیوی آجری در روف گاردن

وقتی غذا بر روی باربیکیوی آجری باقی بماند سبب ایجاد باکتری می‌شود به این ترتیب برای جلوگیری از این مشکل نیاز است که از میله‌های گریل استفاده شود که توسط برس شستشو داده می‌شود. در صورتی که باربیکیو خنک شد نیاز است که از روغن‌های گیاهی استفاده شود از خوردگی و زنگ زدگی احتمالی پیشگیری شود. مشخص است که پس از هر بار استفاده باید خاکسترهای سرد جداسازی شده و تمیز شوند تا از ایجاد گرد و غبار و دود در فضا تا حد زیادی جلوگیری صورت بگیرد و همینطور طعم نامطبوعی در غذا ایجاد نشود.

مراحل اجرای باربیکیوی آجری در روف گاردن

برای اجرای این مدل از باربیکیو نیاز است که در گام اول بتن‌ریزی صورت بگیرد. نیاز است که اندازه و ابعاد کف باربیکیو مشخص شود. به صورت معمول یک ردیف آجر بری دیواره باربیکیوی آجری در روف گاردن نیاز است اما اگر دوست دارید فضای ضخیم تری ایجاد کنید می توانید ضخامت آجرهای چیده شده را بیشتر کنید. مثلاً دو یا چند ردیف در این زمینه استفاده می‌شود. محل ساخت باربیکیو باید به طور دقیق مشخص باشد تمیز کاری لازم قبل از اجرا صورت بگیرد. همینطور می‌بایست عاری از هر نوع چمن و خرده گیاهان خشک باشد. بهتر است که منطقه مشخص شده باید به عمق 20 سانتی متری حفر شود. شما برای فشرده سازی کف باربیکیو نیاز به غلطک‌های مخصوصی دارید به طوری که باید ضخامت 8 سانتی متر شن کف برای باربیکیو ریخته شود و سپس دوباره غلطک زنی صورت بگیرد. پس از اینکه سطح فشرده شد باید کف تا سطح مورد نظر بتن ریزی شود و از ماله بنایی صاف و یکدست در این زمینه استفاده شود. بتن خشک شده و کف کار مستحکم می شود و زمان بین 24 الی 48 ساعتی نیاز است.

مرحله دوم اجرای باربیکیوی آجری در روف گاردن چیدن آجر است. برای تعیین دقیق شمای کلی کار می بایست پیش از آغاز فرآیند ملات ریزی یک ردیف آجر مرغوب به صورت خشک و تمیز مورد استفاده قرار بگیرد و چینش انجام شود. در زمان چینش بین هر دو آجر فاصله یک سانتی متری نیاز است. این کار سبب می شود که نفوذ ملات در آجرها سریعتر باشد و استحکام بهتری داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که آجرها به صورت مربعی چیده می‌شوند و در نهایت باید زاویه قائم برای کار ارزیابی شود. برای سهولت در ملات‌ریزی می بایست زوایای بیرونی کار نشانه گذاری شود در هر صورت اجرای باربیکیوی آجری در روف گاردن باید در زمان درستی باشد و در ابتدا محیط روف گاردن بررسی شود. سطح فشرده‌سازی در این راستا مهم است و بهتر است که در ابتدا ابعاد ساخت روف گاردن بررسی شود.

نظر بدهید