حجم سنگ در هر سبد گابیونی در روف گاردن

از آنجایی که از سبد گابیونی در روف گاردن استفاده می شود و نیاز است که داخل آن توسط سنگ پر شود می بایست به طور دقیق ساختار سبد گابیونی در روف گاردن را بررسی کرد و مشخص کرد که حجم سنگی که در آن استفاده می شود به چه میزانی است. به طور کلی توری های گابیونی توری های سنگی هستند که از مصالح سنگی تکمیل می شود و در ابتدا در صنایع عمرانی استفاده می شد. سبد گابیونی در روف گاردن از نظر خصوصیات رفتاری مانند شکل پذیری، استحکام و طراحی و محاسبه سازه دسته می می شود. اما از نظر اقتصادی سبد گابیونی در روف گاردن نسبت به موارد مشابه ارزانتر است و می تواند انتخاب خوبی برای همه سلیقه ها باشد.

اهمیت استفاده از سبد گابیونی در روف گاردن

موضوع از این قرار است که در پروسه روف گاردن نیاز به آبیاری روتین است و استفاده از سبد گابیونی در روف گاردن سبب می شود که دوام بالایی در مقابل فشار آب صورت بگیرد. سبد گابیونی در روف گاردن در لیست دوستداران طبیعت قرار می گیرد به طوری که محصولی مقرون به صرفه بوده و از مزایای ذاتی آن نیز هزینه پایین آن است. مقاومت سبد گابیونی در روف گاردن در شرایط بد محیط زیستی در طول دوران زیاد است و استفاده گسترده ای از آن صورت می گیرد.

در گذشته از سیستم های بتنی برای سبدهای گابیونی در روف گاردن استفاده می شد اما امروزه جایگزین مناسبی در این زمینه وجود دارد از سوی دیگر این محصول قیمت ارزانتری به نسبت سایر موارد در بازار دارد و با طبیعت همخوانی دارد. ساختار سبد گابیونی در روف گاردن به صورتی است که با محیط طبیعی هماهنگ می شود و شرایط متصل به خود را فراهم می سازد. نصب آن ساده و سریع است و از سنگ های طبیعی یا معدنی در طراحی آن استفاده می شود.

سبد های گابیونی در روف گاردن توانایی تغییر شکل دارند بدون اینکه هیچ نوع ترکی بر روی آن احساس شود همینطور در برابر حرکت های ناگهانی نیز مقاومت و شکل خود را از دست نمی دهد. مقاومت این سبدها در برای نیروهای طبیعی نیز خوب است به طوری که استحکام کششی بالایی دارد. برای نصب سبد گابیونی در روف گاردن نیازی به نیروی ماهر نخواهد بود. در صورتی که جعبه گابیون دچار خرابی شود تعمیر آن آسان است و هزینه زیادی در بر نمی گیرد.

سبد گابیونی در روف گاردن

سبد گابیونی در روف گاردن از نظر حجم سنگ

یک نوع سبد گابیونی در روف گاردن وجود دارد که برگرفته از توری های خاصی است که به صورت مستقل ایجاد می شود و در کنار هم قرار می گیرد. این توری ها اغلب به شکل جعبه هایی است که به صورت انعطاف پذیر بوده و برای سطوح شیبدار روف گاردن استفاده می شود. طول این مدل زیاد بوده و ضخامت کمی دارد. ابعاد سبد گابیونی در روف گاردن متفاوت است به طوری که در این مدل از طول بین 3 الی 6 متر و عرض 2 الی 3 متر استفاده می شود و میزان 15 ان نیز نهایتاً 30 سانتی متر است. حجم سنگی که در این مدل از سبد گابیونی در روف گاردن استفاده می شود در راستای طول آن است به طوری که سنگ ها اغلب سبک هستند و در سطح طول پراکنده می شوند.

یک نوع دیگر سبد گابیونی در روف گاردن وجود دارد که به صورت تور سنگ جعبیه است که به آن بلوکی نیز گفته می شود این توری ها دقیقاً مثل سبد هستند. این مدل از سبد ها دارای طول و عرض و عمیق یکسانی هستند و از الگوهای پلکانی در طراحی و نصب آن استفاده می شود شکل استفاده شده در این مدل به صورت ذوزنقه و گاه مستطیل است و مشخص است که در مدل های مستطیل بیشتر استفاده می شود. حجم سنگ به کار رفته در این مدل معمولاً بیشتر از مدل قبل است با این تفاوت که نوع چیدمان در عمل فرقی نمی کند مشخص است که این مدل می تواند کمی نیز سنگین تر باشد.

سبد گابیونی در روف گاردن به صورت کیسه ای که برخی آنها را لوله ای می نامند بر اساس مواد مختلفی تکمیل می شوند. مواد استفاده شده در آنها سنگین هستند و به صورت استوانه ای شکل با آجرها تکمیل می شود ببه طور کلی قطعه های بتن نیز در آن قرار می گیرد. این توری ها با استفاده از سیم ها و مفتول های گالوانیزه ساخته می شود. این مدل بر ریو سطح های ناهموار قرار می گیرد و دارای رویکرد انعطاف ناپذیر است و در عین حال محکم نیز ساخته می شود. قطعات مورد نظر پر می شود و درون کیسه هی پر از سنگ قرار می گیرد به طور کلی تجهیزات به کار رفته در این مدل ها ارزیابی شده است.

این نوع از توری های سنگی به عنوان یک محافظ برای حفاظت پنجه شیب ها استفاده می شود و کمتر در روف گاردن از آن استفاده می شود. حجم و وزن مواد پرکننده این نوع از سبد گابیونی اغلب زیاد است و مشکلی از این دست وجود ندارد.

سبد گابیونی در روف گاردن از نظر حجم سنگ

مشخصات فنی سبد گابیونی در روف گاردن

دقت شود که مصالح استفاده شده در سبد گابیونی در روف گاردن باید به عنوان دیوار نگهدارنده باشند به طوری که مسیر پاکسازی به طور دقیق رعایت شود و در نهایت نیاز است که گیاهان و سنگ و خاک های اضافه نیز نگهداری شود.

در نصب سبد گابیونی در روف گاردن نیازی به پی ریزی و آماده سازی خاصی نیست و زمان زیادی نیز صرف نمی شود. از سوی دیگر نیازی به بستن یا منحرف کردن مسیر جریان آب نیست و تور سنگ در زیر آب وجود دارد. مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار آب دارد و برای شرایط بد آب و هوایی نیز گزینه خوبی محسوب می شود. از نظر زیبایی دارای شرایط همگونی است و ساختاری کاملاً طبیعی دارد. این محصول به طور کلی تناسب خوبی در طبیعت دارد و سازگاری بصری و زیباشناختی بالایی را شامل می شود و به طور کلی دوام مخصوصی دارد و می تواند یک رویکرد خوب باشد.

پیشگیری از زنگ زدگی و خوردگی گابیون

خوردگی گابیون بر اساس شرایط هوایی و محیطی صورت می گیرد. روش های پیشگیری خوردگی گابیون به واسطه شرایط مخصوصی ارزیابی می شود. روش های طبیعی و صنعتی که برای جلوگیری از خوردگی گابیون وجود دارد بر اساس شرایط محیطی در نظر گرفته می شود و گاه تتیجه خوبی به همراه دارد.

در تولید گابیون از سیم های مفتولی مانند استفاده می شود که نیاز به مراقبت دارد تا روند خوردگی گابیون به حداقل برسد. مشخص است که پروفیل های به کار رفته در گابیون ها به نوبه خود دارای شرایط مخصوصی هستند. در این مقاله قرار است روش های پیشگیری از خوردگی گابیون را توضیح دهیم و در نهایت چالش های مشخصی در این راستا دیده می شود. زنگ زدگی و خوردگی گابیون از موضوعاتی است که ظاهر روف گاردن را نازیبا می کند و عملکرد مشخصی ندارد.

روش های پیشگیری از خوردگی گابیون

پروفیل های به کار رفته در گابیون به طور کلی در انواع مختلفی هستند که در صنعت مدرن نیز استفاده می شود. به دلیل همه کاره بودن و دوام و همینطور مقرون به صرفه بودن این پروفیل ها میزان فرسایش آن به حداقل می رسد. یکی از مواد اولیه در تولید گابیون آهن است که در برابر هوا و رطوبت دچار اکسید می شود و در نهایت روند خوردگی برای آن بیشتر می شود. به این ترتیب نیاز است که دقت ویژه ای صورت بگیرد تا میزان زنگ زدگی گابیون کاهش یابد. به طور گلی زنگ زدگی و واکنش آن بر اساس عوامل محیطی بررسی شود.

فرآیند خوردگی برای مدت زمان طولانی با آب و اکسیژن در تماس است. مشخص است که شرایط طبیعی در این زمینه اهمیت زیادی دارد و کنترل آن به سختی صورت می گیرد. فولاد از دیگر جنس های به کار رفته در تولید گابیون است به طوری که پروفیل های فولادی در این زمینه کاربرد زیادی دارند به این ترتیب سرمایه گذاری در این راستا اهمیت زیادی دارد.

یکی از مدل های گابیون وجود دارد که از پوشش روی در آن استفاده شده است این پوشش در واقع ورق های گالوانیزه فولادی را به کمک لایه ای از روی سبب می شود که میزان خوردگی گابیون به حداقل برسد و در نهایت رنگ و ظاهر خوبی خواهد داشت.

موقعیت دوم مربوط به استفاده از رنگ آمیزی است به طوری که در رنگ ها موادی موجود دارد که یک مانع در برابر رطوبت محسوب می شود و سبب می شود که ساختار غلیظی ایجاد شود به طوری که فضای زیبایی شکل بگیرد.

یکی از روش های بسیار خوب برای پیشگیری از خوردگی گابیون این است که نگهداری به صورت منظم صورت بگیرد و در نهایت فرآیند تمیز کاری به طور دقیق صورت بگیرد کثیف شدن سطح گابیون سبب می شود که زنگ زدگی صورت بگیرد. در این راستا انواع پاک کننده های فولادی وجود دارد به طوری که به واسطه آن همه آلاینده ها از سطح پروفیل ها پاک شود.

جلوگیری از خوردگی گابیون

پاک کننده های صنعتی برای پیشگیری از خوردگی گابیون

یک سری پاک کننده های صنعتی وجود دارد که عملکرد بسیار خوبی برای محافظت از پروفیل های گابیونی دارد به طوری که می تواند روش درستی در نگهداری آن باشد. همینطور روش های طبیعی برای جلوگیری از خوردگی گابیون وجود دارد مثلاً مخلوط آب و نمک یک کمک کننده عالی است به طوری که سبب می شود سموم بر روی گابیون ها برطرف شود. سرکه سفید و پراکسید هیدروژن و همینطور خمیر جوش شیرین نیز می تواند گزینه های ایده آلی باشد. مشخص است که پاک کننده های مشخصی در این زمینه نیز وجود دارد.

روکش مناسب جهت پیشگیری از خوردگی گابیون

یک سری ورق ها وجود دارد که به صورت گالوانیزه هستند به طوری که بر روی فولاد کشیده می شود و سبب می شود که دوام بیشتری داشته باشد. در گابیون هایی که در پروژه های بزرگ ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. مشکلات لوله های گالوانیزه کمتر از سایر جنس ها است. به طور کلی کارشناسان در این زمینه سعی کردند میزان رسوب مورد نظر را بررسی کند.

زنگ زدگی یک فرایند طبیعی است به طوری که روش های موثری وجود دارد که از شدت آن جلوگیری شود. مثلاً وقتی متوجه شدید بخش کوچکی از گابیون دچار زنگ زدگی شده است می تواند یک برس مخصوص بردارید و میزان رسوب و زنگ زدگی را از بین ببرید. همینطور می توانید پیوند بین فلز و زنگ زدگی را از بین ببرید و این رویکرد به طور دقیق ترمیم می شود. این کار سبب می شود که از خوردگی بیشتر بخش مورد نظر جلوگیری شود. از سوی دیگر می توانید از پرایمرهایی استفاده کنید که بتواند واکنش مورد نظر را به حداقل برساند. رنگ آمیزی منطقه مورد نظر سبب می شود که از بروز مجدد واکنش اکسیداسیون جلوگیری شود.

یک سری پروفیل های فولادی ضد زنگ نیز وجود دارد که سبب می شود هزینه های عملیاتی به میزان زیادی کاهش یابد.

گابیون

علت شوره سفید بر روی تورهای سیمی

اگر دقت کرده باشید وقتی از گابیون ها در روف گاردن و یا هر فضای دیگر استفاده می شود بر روی آن یک سری شوره های سفید زده می شود که سبب لطمه زدن به کیفیت آن می شود. در نهایت سبب می شود که لایه محافظ گابیون نیز دچار مشکل شود.

ورق های گالوانیزه پرمصرف ترین ورق پوشش دار در صنایع مختلف محسوب می شود و این موضوع در تولید گابیون ها نیز دیده می شود. در نهایت سبب می شود که لکه هایی بر روی سطح قرار بگیرد این موضوع در محیط های مرطوب بیشتر دیده می شود. لایه های خوردگی بر روی سطح تشکیل می شود در نهایت نیاز است که ضایعات اضافی کنار برود و به طور کلی محدودیت عرضه اکسیژن وجود داشته باشد. شوره سفید یک پوشش سفید و ترد است و گاه به صورت خاکستری تیره نمایش داده می شود. آبکاری قطعات از بین بردن هر نوع خوردگی بر روی سطح سبب می شود که شوره های سفید رفع شود. از سوی دیگر آبکاری نقاط خورده شده و روکش کردن آن نیز از روش های مناسب در این زمینه محسوب می شود. در هر صورت می بایست تصمیم درست در خصوص اکسید های سنگین صورت بگیرد و غلظت و دمای محلول نیز افزایش داشته باشد. این موضوع به نوبه خود اهمیت زیادی دارد و می تواند به واسطه نمک های خنثی بررسی شود. مشخص است که غوطه ور سازی در مواد شیمیایی نیز یکی از بخش های مهم جلوگیری از خوردگی گابیون است.

باید و نبایدها و مزایا و معایب دیوار گابیونی و سبد گابیونی

 دیوار گابیونی یک انتخاب مقرون به صرفه محسوب می شود به طوری که افراد به واسطه نصب و اجرای دیوار گابیونی می بایست مکان مناسبی انتخاب کنند. برای اجرای دیوار گابیونی نیازی به ابزارهای مخصوصی نخواهد بود مشخص است که هر یک از دیوارهای گابیونی دارای شکل ظاهری مخصوص به خود هستند و در نهایت نیز انعطاف خوبی دارند.

دیوار گابیونی که از آن به عنوان دیوار مقاوم یاد می شود دارای مزایا و معایبی است و به طور کلی فضای بیرونی ملک را در بر می گیرد. این دیوارها به عنوان تور سنگی نیز شناخته می شود و در صورتی که انتخاب پروژه به خوبی صورت بگیرد می تواند یک عملکرد ایده آل باشد.

مزایای دیوار گابیونی

یکی از مهمترین فواید دیوار گابیونی مربوط به پایه های بسیار قوی آن است به طوری که از شکستن در زیر بارهای سنگین جلوگیری می شود. همینطور سبب می شود که سرعت جریان آب نیز کاهش داشته باشد و در نهایت از میزان تخریب حاصل کاسته می شود. میزان انعطاف پذیری سبد گابیونی بسیار زیاد است و سبب می شود که سنگ هایی که در خود جای می دهد با کمترین تغییرات همراه باشد و همینطور سبب می شود که حرکات کوچکی ایجاد شود.

شکاف هایی که در بین سنگ ها وجود دارد سبب می شود که پس از مدتی توسط گیاهان پر شده و در نهایت استحکام دیوارها بیشتر را کند. حمل و انتقال مواد در این زمینه بسیار ساده و آسان است و به کاهش زمان در ساخت گابیون ها کمک می کند. شکافی که در بین سنگ ها ایجاد می شود به آب اجازه می دهد که از بین این ساختار عبور داشته باشد و در نهایت منجر به این می شود که سطح آب زمین پایین بوده و شرایط مناسبی داشته باشد.

در صورتی که زمین نرم باشد نیاز به پایه های بتنی یا سنگی است تا سبدهای گابیونی بر روی آنها قرار بگیرد که از نظر زمان و هزینه قابل توجه است. در صورتی که زمین سقف باشد نصب دیوار گابیونی فوراً صورت می گیرد.

مواد و ابزار برای اجرای دیوار گابیونی در دسترس است و هزینه زیادی در این راستا نیاز نخواهد بود. در واقع شما می توانید به واسطه ابزارهای ساده اجرای دیوار گابیونی را انجام دهید.

نیروی کار در این زمینه نیز در دسترس است. می دانیم که پر کردن سبد توسط سبک ها می بایست توسط دست ها صورت بگیرد و زمان مشخصی نیاز دارد در صورتی که تعداد سبدها نیاز باشد و اصول و قوانین پر کردن رعایت نشود سبب آسیب می شود. اگر کسی را داشته باشید که در این زمینه به شما کمک می کند می توانید سریعاً اقدام به اتمام این کار نمایید. البته که کمی مهندسی در این زمینه نیاز است.

دیوار گابیونی

معایب دیوار گابیونی

شاید یکی از مواردی که سبب می شود دیوار گابیونی استفاده نشود ظاهر نازیبای آن است . البته این موضوع کاملاً سلیقه ای است ولی چون سیم های گابیون مشخص هستند سبب می شود که مشکلات زیادی ایجاد شود و در نهایت ظاهری نازیبا به خود بگیرد. سرعت بالای آب می تواند باعث آسیب دیوار شود و در نهایت یک جسم بزرگ یا قوی مشکلات زیادی ایجاد می کند. مشخص است که این موضوعات به نسبت مزایای دیوار گابیونی قابل قبول است.

ساختار فوق العاده دیوار گابیونی

اینطور که مشخص است در تجزیه و تحلیل کربن مشخص شده است که استفاده از محلول گیبونی سبب می شود که میزان CO2 تولید شده در مقایسه با دیوارهای بتنی در همان ارتفاع کاهش می یابد. در صورت اجازه رشد پوشش گیاهی می توان در درون دیوار گابیونی استفاده شود و باعث زیبایی شود و در نهایت محیط شما را سبز کند.

زیبایی شناسی از کاربرد مهم دیوار گابیونی محسوب می شود سازه های بتنی اغلب چندان زیبایی ندارند و در برخی موارد نیز غیر ضروری طراحی شده اند. دیوارهای گابیونی اغلب عنصری از اعتبار مشخص در زیرساخت های شما ایجاد می شود و مشخص است که سطح دیوارهای بتنی کلاسیک اغلب یکپارچه است در صورتی که دیوار گابیونی پر از سنگ های متفاوت است و سایزهای متنوعی دارد و بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. سازه های دیوار گابیونی می تواند به گونه ای طراحی شود که یک فضای بینابینی را شامل شود. پوشش گیاهی به صورتی است که می تواند برای تامین طبیعت بسیار مورد حمایت قرار بگیرد.

در دوره های گذشته برای زیرساخت های زیبا هزینه و سرمایه گذاری زیادی در نظر گرفته می شد. ماهیت ذاتی آن سبب می شود سایر هزینه ها کاهش داشته باشد. اغلب دیوار گابیونی یک محصول با ارزش هستند به طور کلی دستاورد های زیست محیطی و زیبایی شناسی را شامل می شود و بازده غیر قابل اندازه گیری را شامل شده است.

دیوار گابیونی

انعطاف پذیری هوشمند دیوار گابیونی

بسیاری از ساختمان ها و زیر ساخت های مدرن هستند که سبب می شود طراحی رشد بهتری داشته باشد. تور سنگ ها دارای ظاهر مخصوصی هستند و خواسته های پایداری در این زمینه ارزیابی می شود. دیوار گابیونی یک اهرم در مهندسی محسوب می شود.

از فناوری های پایه یکسانی در این زمینه استفاده شده است. سیم به سیم هر دیواره نگهدارنده بر اساس نیازهای مختلف سازگار هستند و بر اساس سایز و طرح های مختلفی ارزیابی می شود. ساختاری که برای دیوار گابیونی در نظر گرفته می شود مقیاس پذیر است. سازه های عظیم برای محیط های کوچک در ابتدا کمی مشکل ساز است.

دیوار گابیونی یک دیوار نگهبان است و در نهایت در رویکرد مهندسی عمران ارزیابی می شود. قفسه های توری توسط قلوه سنگ ها پر می شود.

موارد استفاده از گابیون

از گابیون ها در جنبه های تزئینی و برای زیبایی های محیطی استفاده می شود. قفس های گابیونی شکلی که با استفاده از سنگ ها و رنگ ها استفاده می شود جنبه تزئینی مشخصی دارند. موارد عمرانی بر اساس موقعیت سد سازی و فنس کشی و حصار کشی ارزیابی می شود.

از دیوار گابیونی برای سدسازی ، پوشش های مربوط به آبراهه ها و همینطور مقاوم سازی های بنایی استفاده می شود. مشخص است که سنگ های متمرکز در این زمینه بر اساس نماسازی شهری نیز ارزیابی می شود. در بهترین شرایط یک سری سنگ های خاص نیز وجود دارد که در استفاده از دیواره های گابیونی بسیار ارزشمند هستند.

دیوار گابیونی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است، کاربری فراوانی در دنیا دارد و از بسیاری از زمینه های سازه ای و غیر سازه ای ارزیابی شود. سبدهای سنگی در طرحی های مختلف معماری ارزیابی می شود و محوطه سازی بسیار ارزشمند است.

نکات مهم در خرید و نصب گابیون

در طراحی و نصب گابیون نیاز است که در ابتدا اندازه گیری دقیقی صورت بگیرد. ابعاد هر بخش مشخص باشد و در نهایت محاسبات مهندسی نیز ضمیمه شود. عملیات اتصال در نصب گابیون اهمیت زیادی دارد. ساخت قاب های مخصوص گابیون به واسطه نوع قاب ارزیابی می شود و سطح دسترسی در این زمینه بسیار مشخص است.

نصب گابیون یک سری نکات و مراحل مهم را در بر می گیرد که نیاز است به دقت بررسی شود. در نصب گابیون نیاز است که تجهیز، مونتاژ و پر کردن گابیون های مش سیک با سنگ به درستی صورت بگیرد و ابعاد و خطوط و اندازه ها توسط مهندس بررسی شود. در این مقاله قرار است نکات مهم در خصوص نصب گابیون و همینطور شرایط خرید مقرون به صرفه آن توضیح داده شود.

مرحله اول نصب گابیون

گابیون ها دارای یک سری الحاقات هستند که قرار است به صورت مکانیکی در یک فضا ساخته شود، مشخص است که در فضا باید امکانات تولید وجود داشته باشد. اغلب واحدهای گابیونی در لایحه های فشرده شده بر اساس وزن تقریبی ارزیابی می شود. ارتفاع آن نیز 2 در 2 و نیم متر است. برای بررسی و مشخص کردن تعداد واحدهای هر گابیون نیاز است که نوع و اندازه آن مشخص باشد. سایز گابیون ها و همینطور تعداد آنها برای هر بسته به واحد تولیدی و استاندارد بستگی دارد. نیاز است که ابعاد و نوع صحیح گابیون ها در محل کارگاه تحویل داده شود. دقت شود که برای نصب گابیون نیاز است که اطمینان حاصل شود که ابعاد صحیح برای سازه های مختلف ارزیابی می شود. شناسایی آسان و بر اساس نوارهای رنگی دقیقاً در موقعیت ها و جهت های مختلف بررسی می شود تعیین اندازه گیری و کدگذاری در این زمینه بسیار مهم است.

اتصال نصب گابیون

عملیات اتصال نصب گابیون

در راستای عملیات اتصال می بایست از سیم های روکش دار و سیم حائل استفاده شود به این ترتیب مراحل سرهم بندی و اتصالات داخلی واحدهای خالی ارزیابی می شود و ایمن سازی برای واحدهای پر از سنگ می بایست به طور دقیق تقویت شود. در این زمینه نیاز است که سیم های توری برای هر قسمت اسمبل شود و سیم های اضافی دیگری نیز استفاده شود تا به هم بستن گابیون ها به طور دقیق صورت بگیرد. همه سیم هایی که روکش دار هستند می بایست از کلاس A باشند. نصب گابیون پوشش داده شده با پی وی سی نیاز به سیم از همان جنس دارد. برای اینکه ظاهر گابیون ها حفظ شود اتصال پنل های جلویی به پنل های پشتی گابیون به طور دقیق صورت بگیرد نیاز به مفتول روکش دار است که به صورت 3 الی 4 میلیمتری بر اساس شرایط استفاده شود.

برای جداسازی و فیلتر کردن در نصب گابیون نیاز است که ژئوتکستایل در زیر گابیون ها استفاده شود بسترهای خاکی در این راستا نیاز است و اطمینان حاصل می شود که نوع صحیح و درجه و مقدار دقیق ژئوتکستایل در این زمینه برای اجرای گابیون نهایی ارزیابی شود. مشخص است که ژئوتکستایل ها دارای درجه های مختلفی هستند و کاربرد متنوعی دارند.

برای نصب گابیون نیاز است که سنگ با کیفیت و به میزان کافی در دسترس باشد به طوری که درجه بندی و مقدار مورد نیاز برای تکمیل کل پروژه در نظر گرفته می شود. سنگ ها می بایست تمیز باشند و نیاز است که به اندازه کافی با دوام باشند. نیاز است که منبع خرد کننده تجاری می بایست ارزیابی شود. به طور کلی درجه بندی سنگ ها می بایست بین 100 تا 200 میلی متر درجه بندی شود. در هر صورت حداقل وزن مخصوص به میزان 2.3 است. نصب گابیون به واسطه درجه مشخصی که دارد ارزیابی شده و پنل های دقیقی را در نظر می گیرد.

نصب گابیون

ابزارهای مورد نیاز نصب گابیون

برای اینکه نصب سیم های حائل درون گابیون ها به خوبی صورت می گیرد نیاز به انبردست ویژه ای است به طوری که سبب می شود اتصالات محکم شوند. مشخص است که این ابزار سبب می شود که به پوشش سیم ها آسیب زده نشود. انبردست ها دارای دندانه هایی هستند که می بایست به سطح صاف برسند. در این راستا استفاده از انبردست آرماتوربندی مناسب نخواهد بود.

ساختن قاب در نصب گابیون

برای نصب گابیون نیاز است که قاب ها به طور دقیق ساخته شود. در این زمینه برای سهولت همترازی ساختار می بایست از دو شکل افقی و عمودی استفاده شود و خطوط و سطح صحیحی ایجاد شود و یک قاب نیاز است که برای ساخت گابیون ها توصیه شود. فریم های جلوتر سبب می شود که تورم گابیون ها به حداقل برسد و روند سنگ ریزی نیز رشد بهتری داشته باشد این روش کلی بر اساس شکل نهایی گابیون بررسی می شود.

سازهای گابیونی می بایست سبز شوند. در واقع آمارها نشان می دهد که اگر کاشت گیاهان و طراحی نرده های چوبی در همان مراحل اولیه طراحی در نظر گرفته شود موفقیت بیشتری خواهد داشت. در واقع سبز کردن سازه نباید پس از ساخت و ساز صورت بگیرد و کاشت مناسب می بایست با شرایط آب و هوایی پروژه سازگار باشد.

آماده سازی فونداسیون در نصب گابیون

فونداسیون هایی که گابیون یا تور سنگ بر روی آن قرار داده می شود باید صاف و هموار باشد و ارتفاع لازم را در نظر بگیرد. پایه های گابیونی نیز می بایست صاف و آزاد باشد و از بی نظمی های سطحی جلوگیری شود. مشخص است که سطح پایه برای نصب گابیون می بایست حداکثر 6 درجه باشد. بر اساس مشخصات مهندسی نیاز است که بار گسترده ای تحمل شود و بارهای نقطه ای در تمام سطوح می بایست به حداقل برسد. در زمان ساخت پایه های فونداسیون بر روی سنگ های اجرایی سطح بتون تراز می بایست به صورت بولت شده ارزیابی شوند.

در نهایت نیاز است که واحدهای گابیونی به طور دقیق قرار داده شود. واحدهای گابیونی می بایست از بسته خارج شوند و بر روی سطح سخت و صاف قرار بگیرند. نیاز است که گابیون ها باز شوند و در نهایت عملیات خم شدگی به طور دقیق صورت بگیرد و شکل اصلی نیز حالت دهی شود. مکان نصب گابیون در شرایط مختلف جغرافیایی ارزیابی می شود و موقعیت نصب اهمیت زیادی دارد. در نهایت باید تست بازبینی به طور دقیق صورت بگیرد به طوری که موقعیت ساخت گابیون ها به واسطه سیاست های مخصوص بررسی می شود. مشخص است که راهنمای نصب گابیون می بایست واقعی تر از حد معمول در نظر گرفته شود.. و در هر شرایط موقعیت دقیق گابیون ها می بایست اندازه گیری و تعیین سطح شود.

نظر بدهید