عوامل مؤثر بر قیمت ساخت روف گاردن

آیا از قیمت ساخت روف گاردن اطلاع دارید؟ عده ای فکر می کنند اجرای روف گاردن هزینه بسیار زیادی نیاز دارد و فقط شامل حال افراد سرمایه دار و مرفه جامعه می شود اما اینطور که مشخص است برای ساخت روف گاردن  نیاز است که موقعیت دقیق هر بخش مشخص شود و البته که آیتم های مختلفی برای تعیین قیمت روف گاردن وجود دارد که می بایست بررسی شود. در این مقاله به زبانی ساده اطلاعات جامع در خصوص هزینه اجرای روف گاردن در اختیار شما قرار می گیرد.

قیمت ساخت روف گاردن مربوط به بخش فضای سبز

یکی از بخش های مهم در تعیین قیمت ساخت روف گاردن فضای سبزی است که می بایست به صورت پوشش گیاهی و یا ترکیبی از درختان در نظر گرفته شود. مشخص است که هرچه میزان درختچه ها و درختان بیشتر باشد و تراکم بالاتری داشته باشد قاعدتاً هزینه اجرا بیشتر می شود اما موضوع به این ختم نمی شود. در واقع برخی از گیاهان هستند که بسیار نادر بوده و به ندرت یافت می شود درختانی که در برخی از مناطق رشد می کنند و دسترسی به آنها کار ساده ای نیست به این ترتیب بهتر است در تعیین قیمت ساخت روف گاردن اطلاعات کاملی در مورد نوع گیاه و فضای رشد آن داشته باشید و زحمت های لازم بابت اخذ گیاه نیز مشخص باشد.

ساخت روف گاردن

قیمت ساخت روف گاردن مربوط به بخش آبیاری اتوماتیک

برای نگهداری از گیاهان و افزایش طول عمر روف گاردن نیاز است که آبیاری منظم در فواصل مشخص صورت بگیرد به طوری که هرچه این فضا اتوماتیک بوده و وابسته به نیروی انسانی نباشد نظم بیشتری دیده می شود. در جدیدترین نوع اجرای روف گاردن از آبیاری اتوماتیک به خصوص سیستم قطره ای هوشمند استفاده می شود. آبیاری اتوماتیک در لیست ضرورت های اجرای روف گاردن قرار می گیرد. هزینه اجرای آبیاری اتوماتیک در مقایسه سایر بخش ها بسیار مقرون به صرفه است و شایعاتی مبنی بر اینکه با استفاده از این روش با افزایش قیمت ساخت روف گاردن روبرو هستیم اشتباه است. عملکرد این بخش به صرفه است.

قیمت ساخت روف گاردن مربوط به بخش نورپردازی

عناصر مختلفی برای طراحی لاکچری روف گاردن وجود دارد. در طراحی لاکچیری روف گاردن ها نورپردازی می بایست به صورت کامل و با هزینه خوب همراه باشد و قیمت ساخت روف گاردن با نورپردازی های خطی و خاص قطعاً گران است اما زیبایی کار را چند برابر می کند مشخص است که فضای نورپردازی روف گاردن ها به واسطه نوع طبیعت به کار رفته و انرژی برق استفاده شده بررسی می شود.

قیمت ساخت روف گاردن مربوط به بخش زیرسازی

هزینه هایی که برای بخش زیرسازی در نظر گرفته می شود بسیار مهم است و نباید هیچ سهل انگاری در این راستا دیده شود به زبانی ساده تر شما بخش عمده قیمت ساخت روف گاردن را می بایست به قسمت زیرسازی اختصاص دهید. آماده سازی سطح تمام شده بام ها از اهمیت زیادی برخوردار است. یک روش مشخص به عنوان پرتابل مدولار وجود دارد که بخشی از زیرسازی استاندارد محسوب می شود به طوری که از ایزوگام در دو جهت استفاده می شود. لایه اول به صورت ملات ماسه و سیمان روی ایزوگام بوده و یا از موزاییک استفاده می شود و بعد از اجرای زیرسازی اولیه به مدت دو روز می بایست تست آب صورت بگیرد. همه این موارد در تعیین قیمت ساخت روف گاردن تاثیرگذار هستند. هزینه زیرسازی گاه گسترده است و گاه به واسطه محیط اجرای پروژه دارای شرایط بهتری است مشخص است که برای ساخت روف گاردن ها نیاز است موقعیت دقیق بخش های زیرین مشخص شود و لایه بندی دقیقی صورت بگیرد.

قیمت ساخت روف گاردن مربوط به بخش کف سازی

کفسازی برای پشت بام ها به دو صورت کف چوبی و همینطور شن و قلوه سنگ تزئینی صورت می گیرد. در این راستا نیاز به مسیر های چوبی است. هرچه مسیرهای چوبی بیشتر باشند قیمت ساخت روف گاردن بیشتر می شود و در نهایت استفاده از شن های تزیینی بیشتر نیز سبب می شود که قیمت ساخت روف گاردن بیشتر شود. در کف سازی چوبی علاوه بر اینکه هزینه های متریال چوب پلاست بالا است دستمزد نصب آنها نیز به نسبت سایر جنس ها بیشتر است. در صورتی که شن تزئینی در مدلی باشد که نیاز به زیرسازی و نصب نداشته باشد هزینه ها کمتر خواهد شد.

قیمت ساخت روف گاردن مربوط به بخش تجهیزات جانبی

آیتم های تاثیرگذار برای قیمت ساخت روف گاردن می تواند مربوط به بخش هایی مانند آلاچیق و آتریوم و مبلمان و همینطور بخش های مربوط به آبنما باشد. در صورتی که آلاچیق های گسترده ای قیمت ساخت روف گاردن استفاده شود طرح و متراژ و تعداد آن در هزینه نهایی تاثیر می گذارد این بخش به عنوان هزینه جانبی در نظر گرفته می شود دارای موقعیت مشخصی است.

نکات مهم در قیمت ساخت روف گاردن

برای تعیین قیمت ساخت روف گاردن می بایست در ابتدا متراژ زمین و نوع زمین مشخص باشد نیاز است که نمونه های اجرایی موجود بررسی شود و سطح نیاز و سلیقه کاربر نیز وارد عمل شود مشخص است که برآورد هزینه در این زمینه اهمیت زیادی دارد و می بایست فضاهای مختلف در بررسی قرار بگیرد. مشخص است که اغلب روف گاردن ها از نظر طبقه بندی با بخش های دیگر فرق دارند و نیاز است که سطح زیبایی روف گاردن نیز مشخص شود. از یاد نبرید که در ساخت این بخش می بایست برخی از سایت های مرتبط وارد عمل شوند. طرح و تعداد روف گاردن های وارد شده در این راستا مهم است. همینطور قالب هایی که استفاده می شود باید با محیط سازگار باشد مشخص است که در تعیین قیمت ساخت روف گاردن به صورت استاندارد باید موارد مربوط به عایق صدا نیز بررسی شود اما زیر سازی موضوعی مهم است و نیاز به بررسی گسترده تری دارد. اینطور که مشخص است قیمت ساخت روف گاردن بر اساس متر مربع بررسی می شود و برخی از نمونه های از پیش ساخته هزینه های موجود را کاهش می دهد و سطح خوبی شکل می دهد. ساخت و پرداخت روف گاردن ها از اهمیت خوبی برخوردار هستند.

هزینه جانبی ساخت روف گاردن در لایه های مختلف

هزینه جانبی ساخت روف گاردن در ابتدا مربوط به پوشش گیاهی به کار رفته است پس از این مرحله موقعیت دقیق محیط کشت نیز بررسی می شود. هزینه جانبی ساخت روف گاردن مربوط به ابزارهای زهکشی نیز در بهترین شرایط توسط فرد مهندس مشخص می شود. لایه محافظت نیز خود شامل هزینه های متغیر است.

اگر بخواهیم ساخت روف گاردن را به 5 قسمت کلی تقسیم کنیم هر یک از بخش ها از نظر هزینه به نسبت سایر بخش ها بیشتر است. مشخص است که وضعیت هزینه ساخت روف گاردن ها به واسطه نوعی که دارد بررسی می شود. لایه های لازم برای ساخت روف گاردن اغلب بر اساس لایه پوشش گیاهی، محیط کشت، لایه زهکش و لایه محافظت و ساختار سقف است. در این مقاله قصد دارید در خصوص هزینه جانبی ساخت روف گاردن صحبت کنیم تا انتخاب دقیق تر و هوشمندانه تر صورت بگیرد. 

هزینه جانبی ساخت روف گاردن مربوط به لایه پوشش گیاهی

اگر بخواهیم در خصوص هزینه پوشش گیاهی مورد نیاز در ساخت روف گاردن صحبت کنیم در حدود 30 درصد از هزینه مربوط به این بخش است اما همه چیز به اینجا ختم نمی شود. مشخص است که هزینه جانبی ساخت روف گاردن ها در وضعیت پوشش گیاهی بررسی شده است. مثلاً در صورتی که قرار باشد در محیطی با عمق کم و شرایط کم آبی گیاهان خریداری شوند به طور کلی نیاز است که هزینه اضافی در خصوص بررسی نوع گیاه، شرایط نگهداری، میزان آب مورد نیاز و همینطور طرح پوشش گیاهی آن صورت بگیرد. از سوی دیگر برای در نظر گرفتن شرایط اقلیمی مناسب نیاز است که طرح مشخصی در نظر گرفته شود و شرایط سازه ای ارزیابی شود. مشخص است که انتخاب گیاهان مناسب بام می بایست بر اساس شرایط آزمایشی نیز بررسی شود. 

پوشش گیاهی روف گاردن

هزینه جانبی ساخت روف گاردن مربوط به محیط کشت

محیط کشت از مواردی است که در تعیین هزینه نهایی اهمیت دارد به طوری ک اگر محیط کشت به درستی انتخاب نشود مشکلات زیادی ایجاد می شود مشخص است که سازه های وارد شده می بایست از وزن کمی برخوردار باشند به طوری که محیط کشت در وضعیت بهتری قرار بگیرد. محیط کشت در صورتی که خاک معمولی باشد هزینه کمتری در بر دارد اما اگر نیاز باشد که وضعیت زیرسازی برای محیط کشت به طور دقیق بررسی شود نیاز است که وزن کشی به طور دقیق صورت بگیرد. مثلاً در صورتی که قرار باشد ساخت روف گاردن در محیطی که دارای خاک مرطوب است رویت شود قطعاً نیاز است که موقعیت دقیق خاک بررسی شود و میزان دوام خاک در راستای پوشش گیاهی بررسی شود. 

هزینه جانبی ساخت روف گاردن مربوط به لایه زهکشی

لایه های زهکشی اغلب بین محیط کاشت و لایه محافظت شده قرار می گیرد و بخش مهمی از روند ساخت روف گاردن و هزینه ها را شامل می شود مشخص است که اگر آب بتواند از هر جای بام سبز به سیستم زهکش ساختمان وصل شود می تواند مقدار آب اضافی به روش های مختلف بررسی شود. در صورتی که زهکشی توسط خود بام صورت بگیرد قطعاً هزینه اضافی محدودتر است، در صورتی که قرار باشد ناودانی های مخصوص برای شیروانی در نظر گرفته شود نیاز است که موقعیت دقیق شیروانی توسط مهندس مربوطه بررسی شود و اگر قرار باشد که از کانال آب استفاده شود هزینه اضافی برای این کانال ها در نظر گرفته می شود. هزینه جانبی ساخت روف گاردن در این بخش از سوی مهندس مربوطه تشخیص داده می شود.

انتخاب لایه زهکشی مناسب بر اساس بیشینه جریان آبی ارزیابی می شود به طوری که اطلاعات مربوط به بارش در این راستا بررسی شود و لایه زهکشی شده در راستای محیط کاشت گیاه در نظر گرفته شود. از سوی دیگر هزینه ای نیز برای مقاومت فشاری در نظر گرفته می شود به طوری که لایه ای از خاک منبسط شده را به کار می گیرد. 

ضخامت لایه های زهکشی شده از دیگر موارد بررسی هزینه جانبی ساخت روف گاردن محسوب می شود.

ساخت روف گاردن نیاز به لایه صافی دارد این لایه به عنوان فیلتر در بین محیط کشت و لایه زهکش قرار می گیرد به طوری که سبب می شود ریشه ها از رطوبت دور باشند و مانع از گندیدگی ریشه ها می شود این لایه ها در واقع محافظ ریشه محسوب می شود. 

یک لایه دیگر نیز وجود دارد که مانع ریشه محسوب می شود این لایه ها از نفوذ ریشه و آسیب زد آن به عایق کاری جلوگیری می کند این لایه ها از یک پوسته پلی اتیلن تشکیل شده اند به طوری که در پروژه های عمومی استفاده می شود و برای ریشه های تهاجمی استفاده می شود و موقعیت خوبی دارد. 

هزینه جانبی ساخت روف گاردن مربوط به لایه محافظت

لایه های محافظت مربوط به بخش نشتی از بام است که سبب می شود از جکه کردن و نفوذ آب محافظت شود. مشخص است که این لایه ها یک باریکه ای از بتن سبک هستند و به عنوان عایق محکم طراحی شده اند و از ورق ضخیم پلاستیکی نیز تشکیل شده اند و یا از ورق های مسی نیز تشکیل شده اند. ساخت روف گاردن در هر مکانی نیازی به این لایه دارد و در لیست هزینه جانبی ساخت روف گاردن قرار می گیرد اما استفاده از آن می تواند موقعیت خوبی فراهم سازد و سطح ساخت را بهبود می دهد و سیاست واقعی تری را ارزیابی می کند. 

هزینه اضافی در فاز نقشه برداری ساخت روف گاردن در نظر گرفته می شود که مربوط به بررسی استحکام و تقسیم بار است و همینطور ایده پردازی های لازم را شامل می شود. همینطور بخشی از هزینه ها مربوط به فاز آماده سازی مربوط به برق کشی و لوله کشی و نصب سیستم های کنترل مراقبت است که گاه نیاز به نصب سیستم 8 لایه بوده که هزینه زیادی در بر می گیرد. تعیین هزینه جانبی ساخت روف گاردن مربوط به قسمت نقشه برداری نیاز به بررسی هر لایه دارد.

هزینه هایی که مربوط به فاز فیشینگ است نیز دارای شرایط مخصوصی است که بر اساس نوع سازه و در شرایط سه بعدی ارزیابی می شود به طوری که نوع متریال و کف پوش به کار رفته ارزیابی می شود و همینطور از کفپوش هایی استفاده می شود که میزان خسارت وارده به روف گاردن را به حداقل برساند مشخص است که بررسی جزئیات در این راستا بسیار مهم است.

مقررات محلی در خصوص ساخت روف گاردن اهمیت زیادی دارد به طوری که سبب می شود بخش مشخصی از پیمانکاری ارزیابی شود مشخص است که تحمل وزن اضافی در این زمینه بسیار مهم است و می تواند در تشخیص نوع ساختمان مورد بررسی قرار بگیرد از یاد نبرید که تشخیص قوانین ساخت روف گاردن خود هزینه مخصوص دارد. 

متریال های معماری نوین روف گاردن

در متریال های معماری نوین روف گاردن چینش المان ها شرایط مخصوص به خود دارد به طوری که از قانون موازی یا سریال استفاده می شود. ایده های مشخص معماری نوین روف گاردن در بهترین شرایط وابسته به اوصل زیرسازی، عایق کاری و آبیاری است به طوری که از تجهیزات نورپردازی حرفه ای نیز استفاده می شود.

برای اجرای معماری نوین روف گاردن نیاز است که متریال های خاصی در نظر گرفته شود و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. به طور کلی می بایست معماری نوین روف گاردن به واسطه نوع متریال بررسی شود. در ابتدای اگر می بایست محوطه سازی با استفاده از مواد و مصالح استاندارد صورت بگیرد پس از آن می بایست وضعیت ایزولاسیون بام باغ ارزیابی شود از یاد نبرید که موقعیت زهکشی و فیلتر و همینطور لایه بندی در سطح زیرین روف گاردن ها اهمیت زیادی دارد. در معماری نوین روف گاردن می بایست دقت ویژه ای به بخش انتخاب و خرید خاک صورت بگیرد و نیاز است که روش آبیاری نیز اتوماتیک باشد. از سوی دیگر مواردی مانند تجهیزات نورپردازی و همینطور نوع سایه بان انتخاب شده نیز می بایست دقیق باشد.

جدیدترین متریال های معماری نوین روف گاردن

یکی از جدیدترین متریال های معماری نوین روف گاردن میتواند استفاده از نیمکت های چوبی به صورت ترکیب شده با منظره های سنگی باشد و از چمن های مدولار در آن استفاده شود مشخص است که در این راستا استفاده از حوضچه های آب گرم بسیار ارزشمند است و یک فضای ضد زنگ عالی ایجاد می کند به طوری که توسط گیاهان احاطه شده است و این نوع از معماری نوین روف گاردن می تواند بسیار جذاب باشد. استفاده از سنگ در این راستا اهمیت زیادی دارد و منجر به رشد بهتری می شود. 

مدل دیگر از متریال معماری نوین روف گاردن میتواند استفاده از آبنماهای خاصی باشد که از چوب بلوط ساخته می شود و پرگولای پوشانده شده توسط ویستریای ژاپنی را شامل شود به طوری که یک واحد آرام و جدا از سایر بخش ها ایجاد می کند. 

استفاده از بتن های ریخته شده برای روف گاردن هایی که دارای پله هستند بسیار ارزشمند بوده و جایگزین مناسبی محسوب می شود به طوری که از رمپ بجای پلکان استفاده می شود و سبب بالا و پایین رفتن گیاهان سبز می شود. 

چشم اندازهای معماری به کار رفته برای روف گاردن هایی که دارای پلنترهای مخصوص هستند بسیار مهم است به طوری که بهتر است از جنس فولاد گالوانیزه در این راستا استفاده شود و از گیاهان پوشیده از پر و گیاهان همیشه سبز در آن استفاده شود این سبک از متریال معماری نوین روف گاردن بسیار دل انگیز است.

معماری نوین روف گاردن به صورت مدرن از گیاهان به عنوان دیوار استفاده می کند به طوری که سه فضای مجزا استفاده می کند که یک منطقه برای غذاخوری ، یک منطقه برای سالن بزرگ و منطقه دیگر برای موقعیت آرامش بخش است و در نهایت از صندلی های کاملاً بنفش با گونه های گیاهی استفاده می شود و همینطور گیاهان زینتی ژاپنی را شامل می شود.

معماری نوین روف گاردن

استاندارد معماری نوین روف گاردن

در بین انواع متریال معماری نوین روف گاردن نیاز است که موقعیت استانداردسازی به طور دقیق رعایت شود. مثلاً می بایست از دو کابین مخصوص استفاده شود به طوری که با محیط های اطراف ترکیب شود و در نهایت گیاهان به صورت نامنظم کاشته و یا نصب شوند این سبک از روف گاردن ها اغلب به صورت محیطی که کاشت در آن صورت می گیرد بررسی می شود. 

استفاده از گیاهانی که ریشه های کم عمق دارند نیز بخش مهمی از متریال معماری نوین روف گاردن محسوب می شود به طوری که وضعیت روف گاردن لوکس باشد و شرایط تغییر گیاه برای آن انجام شود مشخص است که موقعیت این گیاهان دارای رویکرد مخصوص به خود است و می تواند ساخت و پرداخت مناسبی داشته باشد.

استفاده از چوب و سنگ آهک و همینطور چوب های افرای ژاپنی بخش بزرگی از استاندارد معماری نوین روف گاردن را تشکیل می دهد به طوری که یک روف گاردن لوکس شرقی را تداعی می کند در نهایت می تواند موقعیت هر بخش از بخش دیگر مشخص باشد.

استفاده از جعبه های چوبی و سنگ فرشهای مخصوص که از جنس کاشی سنگ آهک هستند نیز در طراحی منطقه استخر در نظر گرفته می شود. مشخص است که هر یک از جعبه های چوبی به کار رفته می تواند قابل قبول به نظر برسد. 

ایده های معماری نوین روف گاردن

ایده های معماری نوین روف گاردن

استفاده از نیمکت های توکار به صورتی که ثابت جانمایی شوند و شرایط تعویض برای آنها وجود نداشته باشد یک مقوله ارزشمند است مشخص است که در این راستا می توان از الاچیق های وابسته به نیمکت با سقف باز نیز استفاده کرد به طوری که از نمای خیره کننده آسمان به طور دقیق استفاده شود. 

نیاز است که از ایده های معماری نوین روف گاردن در راستای بالارونده استفاده شود به طوری که بافت و پوشش ایجاد شده در راستای افقی و عمودی به یک میزان رویت شود. 

چمن کاری برای این بخش ارزیابی می شود به صورتی که ایده های لازم می تواند تداعی گر فضلی سبز کوچکی باش که از نظر طراوت بررسی شود مشخص است که سیاست های لازم برای معماری نوین روف گاردن می بایست واقعی به نظر برسد.

شرایط طراحی بام ها به صورت دیوارپوش ارزیابی می شود به صورتی که می بایست شیب بام ها و جهت آن بررسی شود مشخص است که وزن طراحی در بهترین شرایط بررسی شود. مشخص است که وزن به کار رفته برای سازه های مشخص ارزیابی می شود. در نظر داشته باشید که میزان بار اضافی در متریال معماری نوین روف گاردن می بایست ارزیابی شود در نهایت میزان خسارت کمتر در این راستا بررسی می شود از سوی دیگر ایجاد یک لایه نازک برای لایه بندی های مخصوص نیز می تواند قابل قبول باشد. از سوی دیگر وزن به کار رفته برای این راستا می تواند در زمینه احداث بررسی شود مشخص است که رویکرد تثبیت خاک به صورت حرفه ای بررسی شود و سطح به کار رفته در این راستا موقعیت خاصی دارد. 

شناخت لازم در خصوص تکنیک های در نظر گرفته شود می بایست بر اساس موقعیت مکانی روف گاردن در نظر گرفته شود در هر صورت نیاز است که وضعیت اتوماتیک در زمینه آبیاری نیز بررسی شود و البته که شرایط کوددهی نیز در معماری معماری نوین روف گاردن می بایست بررسی شود و محیط نهایی دلنشین و آرام بخش باشد. 

عوامل موثر بر هزینه روف گاردن

 اگر شما بخواهید در بخشی از روف گاردن باربیکیو راه اندازی کنید نیاز به سیستم لوله کشی گاز دارید و این موضوع نیز بخشی از عوامل تعیین کننده هزینه روف گاردن است. یک موضوع مهم را از یاد نبرید که روف گاردن ها مدل های متنوعی دارند و قرار نیست همه افراد هزینه زیادی در نظر بگیرند.

در طراحی هر نمای زیبایی نیاز به برآورد هزینه است و اینطور که مشخص است هزینه روف گاردن بسیار متغیر است که سبب شده افراد کمی سر در گم شوند. بهتر است برای بررسی هزینه روف گاردن به دنبال عدد و رقم نباشید در ابتدا عوامل موثر در هزینه روف گاردن را بررسی کنید تا روش اجرای ارزان قیمت روف گاردن را به خوبی یاد بگیرید.

بررسی هزینه روف گاردن در ابعاد مختلف

بخش اصلی اجرای روف گاردن ها پوشش گیاهی به کار رفته است. پوشش گیاهی شامل درخت و درختچه و گل های طبیعی و مصنوعی زینتی است. هرچه تعداد گیاهان به کار رفته در بام سبز بیشتر باشد و از نوع خاص و کمیاب انتخاب شود هزینه روف گاردن بیشتر خواهد بود. از سوی دیگر هزینه اجرای روف گاردن ها به واسطه گیاهانی که عمق ریشه آنها کمتر است و یا ریشه هایی با شرایط نگهداری خاص دارند نیز متغیر خواهد بود.

برای اینکه گیاهان استفاده شده در روف گاردن رشد بهتری داشته باشد نیاز است که آبیاری به صورت منظم انجام شود و بهترین روش این است که آبیاری به صورت اتوماتیک یا قطری هوشمند باشد که صرفه جویی در هزینه آب و به طبع در هزینه روف گاردن صورت بگیرد. آبیاری هوشمند در روف گاردن ها تاثیر زیادی در هزینه های پرداختی دارد و به طور کلی هزینه های مربوط به آب و برق را نیز کاهش می دهد و شرایط را مقرون به صرفه می کند.

از سوی دیگر نورپردازی های به کار رفته در روف گاردن باید به صورتی باشد که جنبه زیبایی فضا حفظ شود به این ترتیب استفاده از لامپ های رنگی نیز در روف گاردن بسیار دیده می شود و گاه نورپردازی های خطی و خاصی صورت می گیرد. طراحی و تجهیزات و اجرای نورپردازی می بایست به صورت جدی بررسی شود. مشخص است که آبنماها و آلاچیق هایی که برای روف گاردن استفاده می شود می بایست از نظر هزینه در شرایط خوبی باشد. همینطور آلاچیق ها و سازه های چوبی و بتنی در تنوع قیمت هستند. مثلاً آبنماهای لوکس و مدرن که دارای نورپردازی و سیستم پخش موزیک هستند از نظر قیمت در شرایط گرانتری به نسبت مدل های ساده قرار دارند.

روف گاردن

هزینه روف گاردن مربوط به بخش فیلتر و کف سازی

به مرور زمان در فلاور باکس ها آب جمع می شود و برای اینکه آبها گندیده نشود و مشکلی ایجاد نکند نیاز به زهکش و فیلتر مخصوص است. این کار باعث می شود که آب اضافی از فضای بام سبز خارج شود و در لیست هزینه روف گاردن نوع زهکش نیز دخالت دارد. هزینه کف سازی بر اساس نوع در بام سبز متفاوت است کف سازی ها به روش های مختلفی صورت می گیرد. کفپوش ها در مدل های چوبی، کامپوزیت، پلاستیکی و شن و قلوه های رنگی و تزیینی هستند که بر اساس جنس و نوع و وزن قیمت بندی می شوند. در نظر داشته باشید که هر چقدر مسیر سازی چوبی در کف بام بیشتر باشد هزینه روف گاردن بیشتر است و در صورتی که از شن های تزیینی استفاده شود هزینه کمتر می شود. در کف سازی های چوبی از مواد اولیه چوب پلاست استفاده می شود به طوری که دستمزد بیشتری دارد و در نهایت نصب آن نیز هزینه مربوط به خود دارد اما شن های تزئینی هزینه زیرسازی کمتری را شامل می شوند و پروسه نصب ندارند.

روف گاردن

هزینه روف گاردن در خصوص لوازم جانبی

در صورتی که بخواهید به وضعیت ظاهری روف گاردن خود رسیدگی کنید می بایست به سراغ آلاچیق، مبلمان و آشپزخانه های مدرن بروید که قطعاً در هزینه روف گاردن تأثیر زیادی دارد هزینه های اضافی تر در این زمینه بر اساس مدل، تعداد و متراژ مشخص می شود و در نهایت هزینه های اجرایی مربوط به اصول خاصی است. فلاور باکس ها در مدل های پلاستیکی، سفالی و سرامیکی طراحی شده اند که هر یک از نظر ابعاد گزینه خوبی هستند و برای استفاده از آنها نیاز است که بخش مشخصی از روف گاردن انتخاب شود.  فلاور باکس های دیواری به دلیل موقعیت نصبی که دارند از نظر قیمت گذاری با موارد دیگر فرق دارند از سوی دیگر فلاورباکس هایی که بر روی زمین قرار می گیرد نیز از نظر ابعاد و مدل و ثابت و متحرک بودن قیمت گذاری می شوند.

در صورتی که بخواهید نورپردازی از کف داشته باشید می بایست کفپوش مناسب استفاده کنید و سیستم برق رسانی نیز دقیق و ایمن باشد این موضوع خود هزینه ساز است و البته که مدل بندی متفاوتی دارد.

در صورتی که بخواهید دیواره های شیشه ای برای روف گاردن استفاده کنید نیاز است که وزش باد و زاویه باد محاسبه شود که نیاز به مهندس در این زمینه است و دسترسی از سوی دیوارهای شیشه ای به بخش های دیگر باید به درستی صورت بگیرد.

دقت کنید که اگر روف گاردن شما دارای سقف شیشه ای باشد نیاز به محل اتصال فلزی است و باید از شیشه های بسیار مقاوم استفاده شود به طوری که هر بخش از سقف از بخش دیگر در برابر باد محافظ شود.

باکس هایی که قرار است به صورت آویزان از سقف در روف گاردن استفاده شود باید ایمنی کامل داشته باشد و نوع آویز نیز می بایست دقیق و قابل اجرا باشد. از سوی دیگر اگر شما بخواهید در بخشی از روف گاردن باربیکیو راه اندازی کنید نیاز به سیستم لوله کشی گاز دارید و این موضوع نیز بخشی از عوامل تعیین کننده هزینه روف گاردن است. یک موضوع مهم را از یاد نبرید که روف گاردن ها مدل های متنوعی دارند و قرار نیست همه افراد هزینه زیادی در نظر بگیرند.

بهتر است که از عوامل بیرونی برای زیبایی استفاده کنید و روف گاردن شخصی خود را داشته باشید. به عوامل ساده روی بیاورید، فضای ساده همیشه برای شما زیبا هستند مثلاً می توانید روشنایی روف گاردن را محدود به بخش های خاصی کنید و برخی از بخش های دیگر را تاریک باقی بگذارید تا فضایی رویایی ایجاد شود. به جای خرید فلاورباکس های گران قیمت می توانید از گلدان های خاصی استفاده کنید که تنوع و رنگ بندی بی نظیری دارند.

نظر بدهید