چگونگی ساخت روف گاردن

برای ساخت روف گاردن نیاز است در ابتدا مقاومت بام بررسی شود. مشخص است که سطح بام باید بر اساس لایه های عایق بررسی شود و تحمل آن به شکل دقیقی بررسی شود. لایه های ضد آب و زهکشی برای ساخت روف گاردن بسیار اهمیت دارد و مشخص است که موقعیت این بخش به واسطه نوع پوشش گیاهی بررسی شود.

نوبتی هم باشد نوبت به روند ساخت روف گاردن  است. ساخت روف گاردن با تقسیم بندی های مخصوصی همراه است که باید به دقت بررسی شود. دقت کنید که روف گاردن ها دارای لایه های مخصوصی هستند. سطح اول آن پوشش گیاهی است، سپس نوبت به خاک بوده و باید بستر خاک به درستی رعایت شود. پس از آن لایه ژئوتکستایل است و می بایست لایه زهکشی زیر ژئوتکستایل قرار بگیرد. پس از آن لایه عایق یا حفاظتی در نظر گرفته می شود و پس از آن لایه ضد آب ارزیابی می شود و مشخص است که لایه زیرین مربوط به سطح پشت بام است.

پیش نیازهای ساخت روف گاردن

در مرحله اول از ساخت روف گاردن باید موقعیت دقیق پشت بام بررسی شود و میزان مقاومت پشت بام بررسی شود. در بخش بعدی نیاز است که دسترسی های لازم بررسی شود به طوری که ابزارآلات و امکانات مورد نیاز تهیه شود. وقتی بررسی دقیق صورت گرفت نیاز است که طرح مناسب انتخاب شود بهتر است که با یک متخصص و طراح در این زمینه گفتگو شود و بررسی های لازم در خصوص اجرای روف گاردن صورت بگیرد. گاه برخی از طرح ها شرایط اجرایی بر روی بام شما را ندارند و این موضوع از دید شما پنهان مانده است و سبب می شود که پس از صرف هزینه های زیاد دچار مشکل شوید.

مرحله لایه ضد آب در ساخت روف گاردن

لایه عایق که نام دیگری آن لایه حفاظتی است برای بهبود وضعیت مقاومتی روف گاردن ها نیاز است که از یک سطح مخصوص استفاده شود که در برابر بخار و نوسانات دمایی مقاومت خوبی داشته باشد. از سوی دیگر می بایست میزان استحکام مکانیکی مناسبی نیز در نظر گرفته می شود به طوری که لایه های عایقی به صورت عمده از صفحات پلی استایرن و یا از یونولیت های خاصی در این زمینه ساخته می شود. صفحات پلی یورتان یک گزینه خوب و بسیار مناسب است که به عنوان لایه عایق استفاده می شود و ساختار اتصال خاصی در آن حاکم است که سبب می شود آب از آن گذر کند و به سیستم زهکشی متصل شود.

ساخت روف گاردن

نصب لایه زهکش مربوط به ساخت روف گاردن

لایه های زهکشی که در ساخت روف گاردن استفاده می شود برای تخلیه سریع آب لایه های پوشش گیاهی بوده و هدایت آن به سمت سیستم زهکشی صورت می گیرد. وظیفه اصلی لایه زهکش در ساخت روف گاردن جمع آوری مقدار آب اضافی است به طوری که مشکلی برای دیوار سبز یا بام سبز صورت نگیرد.

نصب لایه ژئوتکستایل برای ساخت روف گاردن

این بخش که با اسامی مختلفی شناخته می شود در واقع مربوط به فیلتر سازی است به طوری که جدا کننده لایه زهکشی و پوشش گیاهی است و سبب می شود که ذرات ریز به سیستم زهکشی وارد نشود و کارایی سیستم روف گاردن کاهش نداشته باشد. اینطور که مشخص است این لایه سبب می شود که از کاهش سریع آب در بخش پوششی روف گاردن جلوگیری شود.

روف گاردن

لایه پوشش گیاهی در ساخت روف گاردن

لایه آخر مربوط به پوشش گیاهی در خاک است که بر اساس نوع روف گاردن در نظر گرفته می شود و در صورتی که مدل های متمرکز، گسترده یا ترکیبی در نظر گرفته شود ضخامت خاک به کار رفته فرق می کند مشخص است که گاه از بوته های فشرده و درختچه های زیادی استفاده می شود و در نهایت یک پوشش چمن ساده نیز ارزیابی می شود و همه این مراحل به سلیقه فرد و طراح بستگی دارد.

لایه های به کار رفته در این مرحله اجرایی محدود به موارد بالا نمی شود و بر اساس طراحی و بودجه به کار رفته نیاز به لایه های دیگری است و البته که این لایه ها به صورت اضافی نیز طراحی می شود. نیاز به سیستم بخار مخصوص و همینطور سیستم آبیاری است که می بایست به عنوان روکش مناسبی برای جلوگیری از فرسایش صورت بگیرد. بهتر است که به کار بردن لایه ها به طور دقیق صورت بگیرد و کیفیت و عملکرد سیستمی بهتر شود.

انتخاب گیاه مناسب اهمیت زیادی به طوری که می بایست مقاومت گیاه در برابر تابش مستقیم نور خورشید ارزیابی شود همینطور نیاز است که شرایط آب و هوایی ایده آلی برای گیاه صورت بگیرد و تغییرات دمایی نیز در رویکرد 4 فصل بررسی می شود.

نکات مهم در خصوص ساخت روف گاردن

از یاد نبرید که ساخت روف گاردن نیاز به تخصص نسبی دارد و بهتر است مشاوره های لازم در این زمینه صورت بگیرد. مشخص است که رویکرد ساخت روف گاردن به واسطه سطح خاصی که در آن قرار دارد بررسی شود. در بهترین شرایط روف گاردن ها دارای موقعیت اجرای خوبی هستند.

شیب بندی از موضوعات بسیار مهم در ساخت روف گاردن است به طوری که باید فضای ورود آب به زهکش ها در نظر گرفته شود و مسیر آب اضافی نیز معلوم باشد. بهتر است که فرایند ایزولاسیون به طور جدی در نظر گرفته شود در بهترین شرایط نیاز است که لایه های زیری ساختمانی وارد فضای دقیقتری شوند. زیرسازی روف گاردن ها می تواند به صورت لایه ای نیز صورت بگیرد.

از سوی دیگر شرایط برای شبکه بندی نیز باید فراهم شود شبکه بندی سبب می شود تا سطح مورد نظر بالاتر از حد اجرا قرار بگیرد و از آفات مربوط به این بخش جلوگیری شود مشخص است که دسترسی به روف گاردن در صورتی که قوانین رعایت نشده باشد کار ساده ای نخواهد بود.

از یاد نبرید که روف گاردن ها محیطی قابل دسترسی هستند بنابراین امنیت آن باید به درستی حفظ شود و تردد به صورت بی خطر بر روی آن صورت بگیرد از سوی دیگر بهتر است سطح تردد نیز بررسی دقیق تری داشته باشد.

هزینه ساخت روف گاردن بر اساس مدلی که انتخاب می کنید و سیاست های ساخت بررسی می شود فضای ورود و ارزیابی شرایط ساخت در این راستا به نوبه خود اهمیت زیادی دارد و می تواند هزینه های اجرایی بسیار ایده آلی را در بر بگیرد.

شرایط مکانی پروژه اولین و مهمترین اصل در ساخت و پرداخت روف گاردن است به طوری که باید از متریال مخصوص استفاده شود.

مزایای عمومی و اختصاصی روف گاردن

مزایای روف گاردن به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شود. مزایای روف گاردن به صورت عمومی شامل شرایط زیست محیطی است اما مزایای اختصاصی روف گاردن به شکلی است که برای محیط داخل منزل شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. در طراحی روف گاردن ها نیاز است محیط اجرا از نظر ابعاد بررسی شود.

  روف گاردن ها دارای یک سری مزایای عمومی و یک سری مزایای اختصاصی هستند هر یک از این مزایا به واسطه شرایطی که دارد مشخص می شود. بنابراین قصد داریم در این مقاله نگاهی تخصصی تر به مزایای روف گاردن داشته باشیم و از حیث عمومی و اختصاصی بررسی های لازم را مبذول نماییم.

مزایای عمومی روف گاردن

روف گاردن ها آمده اند تا فضای بلااستفاده منازل دوست نداشتنی باقی نماند. طراحی روف گاردن همسو با تکنولوژی مدرن است و با ارزش های زیباشناسی همخوانی زیادی دارد از سوی دیگر در موقعیت اجتماعی و فرهنگی نیز جایگاه خوبی کسب کرده است و می تواند محیط را پایدار نگه دار و سلامت روانی و جسمی ایجاد کند به طوری که در نهایت کیفیت زندگی بیشتر شود.

شاید برخی از افراد بگویند بام های معمولی قیمت ارزان تری دارد و بهتر است از آنها استفاده شود دقت کنید که هزینه بلند مدتی که برای نگهداری از بام های معمولی می شود به مراتب بسیار بیشتر از روف گاردن است. بام ها اغلب بخش های غیر کاربردی ساختمان هستند به طوری که هیچ اهمیتی به آنها داده نمی شود و همینطور هیچ حرکت پیشگیرانه ای برای بام ها در نظر گرفته نمی شود که خود بسیار مشکلساز است اما وقتی از روف گاردن استفاده شود پروسه نگهداری آن به صورت خود به خود صورت می گیر و نگرانی از این دست وجود ندارد.

زیبایی روف گاردن بسیار زیاد است به طوری که برای زندگی و کار موقعیت خوبی محسوب می شود. از سوی دیگر بام سبز ها برای بهبود کیفیت هوا بسیار مناسب هستند و در نواحی پر جمعیت استفاده می شوند. گیاهانی که بام سبزها کاشته می شود سبب می شود که گرد و غبار جذب شود و در نهایت تولید اکسیژن صورت می گیرد.

روف گاردن سبب می شود که در ماه های گرم سال فضای خنک تری ایجاد شود زیرا این سیستم دارای خاصیت تبخیر است و سبب می شود که نمای سبز گسترش داشته باشد.

استفاده از روف گاردن سبب می شود که زیستگاه جانوری گسترش داشته باشد همینطور اثرات گرمایی کاهش می یابد و در نهایت میزان آلودگی هوا نیز کمتر می شود. از سوی دیگر میزان دی اکسید کربن در هوا کاهش می یابد و دمای شهری نیز کنترل می شود این موقعیت سبب می شود که زیباسازی منظر شهری بسیار بیشتر شود.

مزایای اختصاصی روف گاردن

روف گاردن ها سبب افزایش عمر بام می شوند به طوری که یک عایق صوتی نیز محسوب شود و آرامش بی نظیری ایجاد می کند. از سوی دیگر استفاده از بام سبز ها سبب می شود که سیستم های مجاری فاضلاب ها کاهش داشته باشد و انتقال حرارت از طریق ذخیره انرژی ساختمانی صورت می گیرد. ظرفیت گرمایی بام ها نیز بیشتر می شود و میزان رطوبت مورد نظر حفظ شود. میزان فتوسنتز گیاهان بیشتر می شود و جذب آب نیز کاهش می یابد. از مهمترین مزایای اختصاصی روف گاردن مربوط به استفاده از فضای بلااستفاده است که سبب می شود یک محیط گرم و صمیمی به منزل شما افزوده شود.

ترویج سلامتی و بهزیستی و همینطور صرفه جویی اقتصادی به طوری که قیمت نهایی آپارتمان بیشتر شود و سود خوبی ایجاد شود از دیگر مزایای روف گاردن محسوب می شود و اعتبار ویژه ای دارد.

مزایای روف گاردن

معایب روف گاردن

وزنی که به ساختمان وارد می شود شامل خاک، وزن گیاهان و همینطور سایر بخش های مربوط به مبلمان و آلاچیق و فلاورباکس ها است که اگر بیش از حد سنگین باشد به محیط آسیب می رساند مشخص است که موقعیت بام سبز ها به واسطه سطح مشخصی ارزیابی شده است. از سوی دیگر در فصل های بارندگی میزان آب جذب شده در خاک بام سبز زیاد است و سبب می شود که رشد گیاهان زیاد باشد و سنگینی ایجاد شده بیش از حد باشد.

روف گاردن ها به منبع تامین آب ساختمان فشار سنگینی وارد می کنند به طوری که اگر هیچ خروجی آبی بر روی سقف ها وجود نداشته باشد نیاز به نصب شیر آب است.

روف گاردن

مقایسه انواع روف گاردن

یک مدل از روف گاردن های گسترده نیز وجود دارد که بر اساس ظرفیت تحمل بار ارزیابی می شود. نگهداری روف گاردن گسترده هزینه کمتری دارد به طوری که بستر کاشت بین 5 الی 15 سانتی متر صورت می گیرد. وزن بام های سبز گسترده سبک است و بار محدود وارد شده به ساختمان کاهش می یابد. در این مدل ها گونه های گیاهی مختلفی نیز وجود دارد و تنوع خوبی را شامل شده است. منافع زیست محیطی در این مدل دیوار سبز ها به طور دقیق بررسی می شود. شیب سی درصدی برای این بخش در نظر گرفته می شود. بر اساس عمق لایه های کاشت نیز در نظر گرفته می شود. فضای دقیق به واسطه موقعیت طراحی بررسی می شود. به طور کلی فضای زیست محیطی در این زمینه بررسی می شود.

روف گاردن های متمرکز یا متراکم اغلب به واسطه محوطه سازی بر روی سطح زمین طراحی می شود. به طور کلی پیاده رو ها و نیمکت ها و همینطور زمین های بازی نیز به بام سبزهای متمرکز اضافه می شود. پوشش گیاهی شامل درختان و درختچه ها است به طوری که سطح زمین قابل کشت است. عمق بستر کاشت بام های متمرکز از 20 الی 60 سانتی متری است به طوری که در حدود 290 الی 370 کیلوگرم به به وزن بام می افزاید. طراحی سازه های روف گاردن به صورتی است که گاه پر هزینه است و گاه از نظر محاسباتی شرایط ارزان تری را در نظر می گیرد.

یک نوع دیگر از روف گاردن نیمه متمرکز وجود دارد که بین سیستم گسترده و متمرکز قرار می گیرد و در این مدل از لایه های زهکشی استفاده می شود.  مشخص است که عمق لایه ها در این مدل ها بین 12 الی 25 سانتی متر است. وزن این بخش بین 120 الی 200 کیلوگرم بر مترمربع است.

در طراحی روف گاردن ها به طور کلی باید میزان هزینه ها ارزیابی شود به طوری که گراس های متنوع و علفی های چند ساله و بوته های خاص را شامل می شود.  نگهداری برای روف گاردن گسترده کم است اما برای مدل های نیمه متمرکز به صورت دوره ای نگهداری می شود و برای گزینه متمرکز فرآیند نگهداری زیاد است.

دیوارپوش چوب پلاست در روف گاردن

در تولید دیوارپوش چوب پلاست نیاز است که گرما و سرما و شرایط محیطی در نظر گرفته شود. دیوارپوش چوب پلاست سازگاری زیادی با محیط زیست دارد به طوری که آسیبی به این بخش وارد نمی کند. این محصول از ترکیب فیبر چوب و پلاستیک تشکیل شده است و از برندهای مختلفی تشکیل شده است.

چوب پلاست یا چوب پلاستیک که نام دیگر آن کامپوزیت چوب پلاستیک است از فیبر چوبی و ترموپلاستیک تهیه شده است و یک متریال عالی برای فضای مختلف منزل محسوب می شود. مشخص است که این مترال به نوبه خود بر اساس برندهای مختلفی تولید و عرضه می شود. در تولید چوب پلاست یک سری مواد افزودنی نیز وجود دارد و به طور کلی بخش چوب و ترموپلاستیک و مواد افزودنی را شامل می شود. دیوارپوش چوب پلاست از محصولات بسیار ارزشمند در این گروه بوده و دارای مشخصه های خاصی در روف گاردن است.

اجزای تشکیل دهنده دیوارپوش چوب پلاست

بخش چوب دیوارپوش چوب پلاست یکی از بخش های مهم محسوب می شود و شامل پدر خاک اره و فیبر چوب بوده و یک سری افزودنی ها نیز در آن استفاده می شود. همینطور ترموپلاستیک ها بر اساس مواد نو و بازیافتی پلاستیکی استفاده می شود که اغلب شامل پلی اتیلن ها و موادی مانند پلی پروپیلن ها هستند و در این محصولات از مدل های متداول این محصول استفاده می شود.

مواد افزودنی به کار رفته در دیوارپوش چوب پلاست اغلب شامل عوامل رنگ دهنده و سفت کننده بوده و از تثبیت کننده های یو وی نیز در آن استفاده شده است. از سوی دیگر در آن فوم کننده و روان کننده ها نیز وابسته به محصولات نهایی دیده می شود.

سازگاری دیوارپوش چوب پلاست با محیط زیست

استفاده از دیوارپوش چوب پلاست در روف گاردن بسیار دیده می شود و یکی از بخش های مهم آن سازگاری بین جنس چوب پلاست با محیط زیست است. دیوارپوش از نوع چوب پلاست از محصولات پسماندی و همینطور محصولات صد در صدر قابل بازیافت که خود شامل چوب و دور ریز چوب و پسماندهای کشاورزی و پلاستیکی هستند تشکیل شده است. این محصول یک دوستدار محیط زیست محسوب می شود و تمام موارد ورودی مورد استفاده قرار می گیرد و در نهایت پسماندی به جای گذاشته نمی شود. تنه نکته منفی که در خصوص دیوارپوش از نوع چوب پلاست دیده می شود تولید آلاینده هایی است که شاید برای محیط کمی مشکل ایجاد نماید مثلاً کربن دی اکسید در این زمینه اهمیت زیادی دارد. فیلتر کردن آلاینده های خروجی تا حد زیادی در این راستا دیده می شود.

طراحی دیوارپوش چوب پلاست به صورتی است که بر خلاف موادی مثلا پلای وود و ام دی اف و اچ پی ال نیازی به محافظت از سطح ندارد و در این زمینه هزینه های پوشش سطح دیوارپوش از نوع چوب پلاست و همینطور صرف زمان در این راستا وجود ندارد.

مقاومت دیوارپوش چوب پلاست در برابر آتش سوزی

در روف گاردن ها می بایست از دیوار پوش هایی استفاده شود که عایق خوبی در مقابل دمای زیاد و گاه آتش سوزی باشند این موضوع در خصوص دیوارپوش چوب پلاست به طور دقیق فراهم شده است. دقت شود که تمامی محصولات چوب پلاست به خودی خود ضد حریق نیستند اما از نظر کیفیت به صورتی هستند که خاصیت ضد حریق دارند به طوری که از تشدید آتش جلوگیری می شود. بخش قابل توجهی از دیوارپوش از نوع چوب پلاست از پلاستیک ساخته شده است و به صورت طبیعی میل به اتش سوزی تا حدی وجود دارد اما یک سری مواد افزودنی در آن تعریف شده است که به نوبه خود یک عایق حرارتی محسوب می شود.

دیوارپوش چوب پلاست

مزایای دیوارپوش چوب پلاست

مقاومت دیوارپوش چوب پلاست در برابر رطوبت بسیار زیاد است، از سوی دیگر این محصول در برابر قارچ و کپک نیز شرایط خوبی دارد. به طور کلی مقاومت دیوارپوش چوب پلاست در برابر ترک خوردگی نیاز زیاد است. مشخص است که میزان استحکام این جنس در برابر موریانه و حشرات زیاد است. چوب پلاست دوستدار محیط زیست است و ایمنی زیادی را شامل می شود. از سوی دیگر این محصولات قابلیت بازیابی و بازیافت بالایی دارد و شستشوی آن با مواد شوینده نیز صورت می گیرد.

میزان مقاومت در برابر خط و خش نیز بالا است و همینطور در برابر آتش سوزی نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. از سوی دیگر دیوارپوش از نوع چوب پلاست در برابر لغزش ها نیز گزینه خوبی محسوب می شود و مقاومت در برابر اشعه یو وی نیز تا حد زیادی مشخص است.

سازگاری بر اساس شرایط آب و هوایی مختلف صورت می گیرد از سوی دیگر دیوارپوش چوب پلاست نیازی به پوشش رنگ ندارد و عمر مفیدی به میزان سی سال را شامل می شود.

دقت شود که هر نوع دیوارپوش چوب پلاست موجود در بازار از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و این موضوع بر اساس آیتم های مختلفی ارزیابی می شود.

دیوارپوش از نوع چوب پلاست

معایب دیوارپوش چوب پلاست

حقیقت این است که دیوارپوش چوب پلاست از چوب خالص تولید نشده است و آن حسی که چوب منتقل می سازد آنطور که باید دیده نمی شود. رگه های طبیعی در چوب در چوب پلاستیک یافت نمی شود و آنطور که باید طبیعی جلوه داده نمی شود.

خواص فیزیکی و مکانیکی چوب پلاست

ساختار ذاتی چوب پلاست به صورتی است که میزان جذب آب در آن بسیار کم است این موضوع در معرض محیط های آبی قرار می گیرد و به طور کلی بادکردگی خاصی را شامل می شود. خاصیتی که از دیوارپوش چوب پلاست دیده می شود در محیط هایی که در معرض رطوبت هستند بسیار ارزشمند است. از سوی دیگر مقاومت برشی نیز به میزان 277 مگاپاسکال است. مقاومت خمشی به طور کلی در حدود 40 مگاپاسکال است. به طور کلی این محصولات در مقاومت خوبی استفاده می شود و مقاومت خزشی خوبی نمایش داده می شود. از سوی دیگر مواد جفت کننده ای نیز در طی ساخت آن استفاده می شود به طوری که میزان ترک خوردگی به حداقل برسد. دیوارپوش چوب پلاست در روف گاردن ها می بایست دارای موقعیت اجرای خوبی باشند.

میزان الاستیسیته در دیوارپوش چوب پلاست بسیار پایین است و به میزان یک دهم چوب است. انعطاف بالایی در این راستا دیده می شود و درصد بالای پلاستیک را در درون پلاست در نظر می گیرد. مقاومت تنشی در دیوارپوش چوب پلاست نیز مشخص است و متریال ایده آل در این راستا دیده می شود.

دیوارپوش چوب پلاست در اماکن و فضاهای مختلفی استفاده می شود و برای رستوران ها و کافی شاپ ها و مراکز تجاری استفاده می شود. متریال های مقاومی که در این زمینه دیده می شود قابلیت اجرا دارند.

مواد اولیه سبد گابیونی در روف گاردن

 سبد گابیونی در روف گاردن اغلب دارای ابعاد کوچکتری هستند به طوری که داخل آنها توسط سنگ های مخصوص پر می شود. اینطور که مشخص است مواد اولیه به کار رفته در سبد های گابیونی به صورتی است که شرایط برای رنگ کردن آن نیز فراهم باشد و از نظر قیمت گذاری نیز در شرایط خوبی قرار دارد.

افرادی که به باغبانی و محوطه سازی علاقه دارند قطعاً می دانند که استفاده از سبد گابیونی می تواند یک فرصت خوب باشد. سبد گابیونی به طور کلی وابسته به شرایط مختلفی است. دیوارهای گابیونی از زمان های قدیم وجود داشته اند و مشخص است که مواد اولیه سبد گابیونی در روف گاردن را شامل می شود. دلایل زیبایی شناختی و ساختاری در سبد گابیونی در روف گاردن بسیار مشخص است. در این اینجا قرار است در مورد مواد اولیه سبد گابیونی در روف گاردن صحبت شود.

ساختار سبد گابیونی در روف گاردن

سبد گابیونی در روف گاردن شامل مش های مفتولی هستند به طوری که به صورت مواد تشکیل دهنده دیوار شناخته می شود. انتخاب سبدهای مناسب در این زمینه بسیار مهم است. در بیشتر موارد سبد گابیونی در روف گاردن از فلز گالوانیزه تشکیل شده است. گزینه های دیگری در این زمینه وجود دارد اما مواد سبک تری می تواند باشد که از مش جوش داده شده سبک به صورت فاصله دار استفاده می شود.

در صورتی که از روف گاردن دارای فضای نگهدارنده سختی باشد می توان از مش سیم فلزی ورقه ای در آن استفاده کرد که شرایط سنگین تری ایجاد شود و یکپارچگی مخصوصی فراهم سازد به طوری که به صورت مجموعه ای بسته و مسطح ارزیابی شود. در این راستا نیاز است که مواد انتخاب شده به طور دقیق پر شده باشد.

سبد گابیونی در روف گاردن ماندگاری آسانی دارد و تا 50 سال محکم و ایمن است. این محصول انعطاف خوبی دارد و در اشکال و اندازه های مختلفی طراحی شده است. سبد های گابیونی در روف گاردن به صورت دیواره های ساده و مسطح طراحی شده است و از قفس های خمیده در آن استفاده می شود.

دیوارهای گابیونی یک دیوار نگهدارنده هستند به این معنی که اگر شما یک باغ یا منظره ای دارید می توانید توسط سبد گابیونی در روف گاردن آنها را جداسازی کنید و در نهایت دیوارهای گابیونی سبب می شود که به حفظ خاک کمک شود یا سنگ ریزه ها به سطح پایین نریزد.

سبد گابیونی در روف گاردن

علت استقبال از سبد گابیونی در روف گاردن

موضوع از این قرار است که مردم علاقه زیادی به ساختار زیبایی شناسی دارند و عاشق مواد با ظاهری طبیعی هستند. این موضوع در باغ ها بسیار دیده می شود. دیوارهای گابیون این امکان را در اختیار افراد قرار می دهند که با فنس های فلزی و ساختار مشخص فضایی طبیعی ایجاد نمایند. مشخص است که سبد گابیونی در روف گاردن سبب می شود که استفاده از مصالح قوی با ساختاری نازیبا به حداقل برسد. از سوی دیگر یک چارچوب مشخص در راستای سبد گابیونی در روف گاردن محسوب می شود و سبب می شود که رویکرد گابیون به خوبی حفظ شود.

روند ساخت دیوار به اندازه مونتاژ کیت و پر کردن آن با مواد مناسب صورت می گیرد. ساختارهای گابیون بر اساس سهولت نسبی ارزیابی می شود. سبد گابیونی در روف گاردن در انواع مختلفی طراحی و عرضه می شود به طوری که با محیط اجرا سازگار باشد.

سبد گابیونی در روف گاردن دارای استحکام بالایی است و در عین حال در انواع مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که به صورت مکعب یا مکعب مستطیل و یا در مدل های استوانه ای تولید می شود. درون این سبدها از سنگ پر می شود و باکس ها یا سبد ها می توانند با سنگ هایی که در ابعاد مختلفی هستند، پر شوند. توری های جعبه مانند پر از سنگ هستند و دارای یک سطح نفوذ ناپذیر بوده و در کنار هم یا روی هم قرار می گیرند. سنگ ها اغلب به صورت خشکه چینی در کنار یکدیگر قرار می گیرد و در برابر ریزش خاک و سنگ مقاومت بالایی دارد به طوری که حادثه ای ایجاد نمی کند.

سبد گابیونی در روف گاردن

مزایای سبد گابیونی در روف گاردن

سبد گابیونی در روف گاردن انواع مختلفی دارد و در واقع از انواع توری های مفتولی شکل تهیه شده است که در کنار هم تابیده می شود و در نهایت موقعیت مشخصی را شامل می شود. مفتول ها دارای جنس مختلفی هستند و از روکش های مختلفی بر روی آن قرار می گیرند. سبد گابیونی در روف گاردن دارای مدل های متنوعی است به طوری که بر اساس سلیقه مشتری نیز طراحی می شود. سبد گابیونی در روف گاردن سبب می شود که کنترل و هدایت آب به خوبی صورت بگیرد. در کف سازی و در آبراهه ها از این توری ها به طور خاصی استفاده می شود. در نهایت حصار یا فنس به کار رفته در این محصول دارای موقعیت خوبی است. همینطور سبب می شود که از پوسیدگی گیاهان نیز جلوگیری شود.

سبد گابیونی در روف گاردن همچون یک حصار زیبا می درخشد

سبد گابیونی در روف گاردن در واقع یک توری حصاری است که می تواند یک روش جدید دکوراسیون محسوب شود و در نهایت برای ساخت حصار گابیون به جای دیوار استفاده می شود. از سوی دیگر نوع و رنگ دکوراسیونی که در روف گاردن ها استفاده می شود موقعیت خوبی از سبد را شامل می شود. اندازه سبدهای مربوط به روف گاردن ها دارای موقعیت مخصوصی هستند.

سبد گابیونی در روف گاردن در واقع سبدهایی از جنس سیم هستند که در آنها از سنگ پر می شود و اغلب در مدل های استوانه ای یا مکعب مستطیل طراحی شده اند. برای ساخت این سبد ها نیاز است که ابعاد اصلی محیط رعایت شود. مش سیمی به کار رفته برای سبد گابیونی در روف گاردن دارای چشمه های شش ضلعی هستند و به طور کلی بر اساس دیافراگم 80 در 100 میلی متر طراحی شده اند به طور کلی قطر سیم 2.7 میلی متر را شامل می شود. گابیون های سیمی بافته شده از دو مش سیم پیچ خورده استیل و دو بار بافته شده ساخته شده اند. سبد گابیونی در روف گاردن توسط سنگ ها پر می شود و در نهایت دارای سیم های تقویت شده فولادی است که سبب می شود نصب و استفاده با سرعت بهتری صورت بگیرد و یک عملکرد عالی در نظر گرفته شود. قیمت سبد گابیونی در روف گاردن بر اساس جنس و شرایط نصب مشخص می شود و دارای مدل های متنوعی است به طوری که سبب می شود بخشی از آن قابل قبول باشد.

انواع آبنما در روف گاردن در مدل های ثابت و مدرن

مدل های مختلفی از آبنما در روف گاردن وجود دارد که در مدل های ثابت و متحرک طراحی شده است. اجرای آبنما در روف گاردن به صورتی است که اشکال متنوعی را در نظر می گیرد در نهایت متریال های آبنما در روف گاردن به صورت مدرن به صورت موزیکال و همینطور نورپردازی مخصوص است.

در صورتی که فضای کافی برای اجرای آبنما در روف گاردن وجود داشته باشد بهتر است مدل های خاصی از آبنماها مورد استفاده قرار بگیرند. به طور کلی متریال های مختلفی برای اجرای آبنما در روف گاردن فراهم است و اشکال متنوعی را شامل می شود.

معرفی آبنمای مدرن و کلاسیک در روف گاردن

آبنماهای مدرن در روف گاردن به صورت پرده ای هستند که درون پاشوره ریخته می شود این سبک مدرن بوده و در لیست جدیدترین موارد موجود در بازار قرار دارد. این مدل از آبنماها دارای موقعیت نصب و اجرای مخصوصی هستند. یک مدل دیگر از آبنما در روف گاردن به صورت مدرن وجود دارد که آب بر روی سنگ سر می خورد.

از سوی دیگر سبک هایی از آبنماهای کلاسیک وجود دارد که اغلب از جنس سنگ هستند به طوری که پاشش آب به صورت فواره ای بوده و چیزی که می تواند زیبایی این آبنماها را بیشتر کند پاشش بر روی سنگ است. در این مدل ها می توان سنگ را به مجسمه تبدیل کرد و مدلی بسیار جذاب را شامل می شود.

مدل دیگری از آبنماها وجود دارد که مشهور به وحشی یا طبیعی هستند این سبک از آبنماها از جنس سنگ های کوهی است و ریزش آب به شکل های مختلفی در آن صورت می گیرد.

آبنما در روف گاردن از نوع ثابت و متحرک

آبنماهای ثابت در لیست ابتدایی ترین مدل آبنماها قرار دارند به طوری که تنها یک حرکت ساده و یکنواخت برایشان تعریف شده است و از پمپ ثابت برای کنترل آن استفاده می شود. به طور کلی این آبنماها بر روی نوع نازل ها و فواره های خاصی استفاده می شود.

مدل دیگر آبنمای متحرک است که اغلب دارای افکت مخصوصی بوده و شرایط قابل مشاهده ای دارد به طور کلی روش های الکتریکی و مکانیکی خاصی برای این مدل از آبنماها در نظر گرفته می شود و طرح های ابتکاری و خاصی را شامل می شود.

روف گاردن از نوع ثابت

انواع آبنما در روف گاردن

یکی از مدل های آبنما در روف گاردن می تواند مربوط به مدل های موزیکال باشد که فضایی رویایی و بی نظیر شکل می دهد و عظمت و هماهنگی آن بسیار محسور کننده است. در واقع آب با حرکت موزون خود با صوت همگام می شود و در نهایت می تواند یک فضای آرام در اختیار افراد قرار دهد. موسیقی های کوبنده و تند یا افکت های مخصوصی در نظر گرفته می شود به طوری که برنامه نویسی خاصی برای این مدل از روف گاردن در نظر گرفته می شود.

مدل های دیگر از آبنما در روف گاردن وجود دارد که به صورت دیواری نصب می شود. این مدل از آبنماها سایز کوچکی دارند و خلاقیت خاصی می طلبند مشخص است که در این مدل از آبنماها نیاز است که قابلیت نورپردازی به طور دقیق رعایت شود. این سبک از آبنما علاوه بر روف گاردن برای هتل ها و رستوران ها و همینطور ویلاها مورد استفاده قرار می گیرد. این سبک بیشتر در استخرها دیده می شود زیرا میزان آب ورودی به آبنما قابل تنظیم است.

آبنما در روف گاردن

طراحی آبنمای مدرن در روف گاردن به صورتی است که یک صدای دلنشین ایجاد می شود به طوری که ترکیبی مناسب با نور فراهم می سازد از سوی دیگر از دکوراسیون های مدرن در گوشه از محل کار استفاده می شود به طوری که طراحی این آبنماها سبب می شود که هیچ نوع نشتی وجود نداشته باشد.

یک مدل از آبنما در روف گاردن وجود دارد که مشهور به آبنمای آب و آتش است به طوری که از دو عنصر متضاد در آن استفاده شده است این دو عنصر به صورتی طراحی شده است که از طریق نازل با هم تلفیق می شود. این دو عنصر با هم یک جا جمع می شوند و احساسی زنده و زیبا برای بیننده خلق می شود این مدل از نازل ها نسبتاً جدید هستند به طوری که موقعیت موزیکال نیز برای آنها تعریف می شود.

آبنما در روف گاردن از نوع شیشه ای

استفاده از آبنمای شیشه ای در روف گاردن سبب می شود که تفکیک فضا به طور دقیق صورت بگیرد مشخص است سیستم های تاسیساتی آبرسان در این زمینه در سقف و کف راه اندازی می شود به طوری که موقعیت آبنما حفظ شود. این مدل از آبنما نیاز به شیشه های نشکن دارد به طوری که انعکاس خوبی از نور را شامل شود و مشخص است که پیشرفت مخصوصی در این زمینه دیده می شود. آبنما در روف گاردن در مدل های مختلف تهیه و توضیح می شوند به طور کلی این موقعیت سبب می شود که طراحی در فضای خوبی صورت بگیرد.

آبنما در روف گاردن به صورت منظم

آبنماهایی که دارای شرایط منظم هستند در واقع یک هندسی دقیق برای آنها در نظر گرفته شده است و در یک چشم انداز دقیق قرار می گیرند به طوری که از شیوه منظمی برای حرکت در آنها استفاده می شود. اشکال به کار رفته در آن به صورت قرینه و کلاسیک در نظر گرفته می شود و معمولاً در طراحی آنها از سنگ و بتن های صاف استفاده می شود البته که استفاده از فایبر گلاس نیز در اندازه های مختلف در این مدل از روف گاردن ها دیده می شود.

آبنما در روف گاردن به صورت غیر منظم

در این سبک از آبنما در روف گاردن از اجسام قالب ریزی شده استفاده می شود و ظروف دارای اشکال غیر هندسی هستند و از طرح های خیالی نیز در آن استفاده می شود. فرم های آزاد و آبگیرهای طبیعی نیز در این مدل از روف گاردن استفاده می شود و دیوارهای عمودی و حاشیه های منظمی وجود ندارد و به طور کلی از سنگ و خاک و گیاهان بومی در آن استفاده شده است. مساحت و فرم به کار رفته در این مدل بر اساس فضای روف گاردن در نظر گرفته می شود از سوی دیگر شرایط اقلیمی نیز مهم است.

اجرای آبنما در روف گاردن بر اساس سبکی که دارای بررسی می شود مشخص است که برخی از آبنماها دارای موقعیت نصب بهتری هستند و برخی دیگر نیاز به تخصص در نصب است و از نظر هزینه نیز گران تر هستند و می بایست فرم اجرای آن رعایت شود.

نظر بدهید