تاریک بودن آسمان در شب به نورپردازی روف گاردن اعتبار می دهد. در واقع این نور است که احساسات انسان را به جریان می اندازد و تماشای صفحه های نورپردازی روف گاردن می تواند برای انسان لذت زیادی داشته باشد. استفاده از مدل های مختلف نورپردازی روف گاردن حتی از فاصله زیاد نیز تأثیر خود را می گذارد این در حالی است که تاریکی شب آشفتگی ایجاد می شود. طراحی مناسب با محیط اطراف می تواند بسیار زیبا و تأثیرات خوب داشته باشد. نورپردازی روف گاردن در زیبایی ساختمان شما دخالت دارد.

نور خلاق است و سبب می شود که اشیا برجسته تر نشان داده شود و زیبایی دقیق تر به نمایش گذاشته می شود. از نظر روانی نیز حضور نور در محوطه سبب می شود که ارامش واقعی تری ایجاد شود.

نورپردازی روف گاردن از نقطه نظر کاربری

انواع مختلفی از مدل های نورپردازی روف گاردن وجود دارد که بررسی آن بسیار جالب است. نورپردازی روف گاردن به طور کلی به صورت توده ای است که به شکلی که ویژگی های بصری و عمومی ایجاد شود. نور باید به صورتی باشد که دسترسی و تسلط و وضوح پوشش گیاهی در نظر گرفته شود. رنگ گل ها دقیق نمایان باشد و درختچه ها در قالب برجسته نمایش داده شود. هر یک از این موارد در روشنایی نور جلوه زیادی ایجاد می کند. برای روشن کردم نورپردازی های مختلف در روف گاردن راه های متفاوتی وجود دارد. بسیاری از گیاهان در روشنایی اصلاً زیبا و جذاب نیستند اما در شب جلوه خاصی دارند. درختان عنصر اصلی در فضای سبز هستند و نور دادن به آنها سطحی از مفهوم روف گاردن را مشخص می شود.

نورپردازی روف گاردن

یک مدل از نورپردازی روف گاردن به صورت نور بر روی سطح آب است. دقت شود که در این زمینه نور به صورت مستقیم بر روی آب تابیده نمی شود. در این زمینه سطح شیشه و آینه استفاده می شود و بازتاب آن جذاب است. در صورتی که در روف گاردن خود حوضچه های کوچک دارید و به طور کلی بازتاب نور از روی سطح آب را می پسندید این مورد بسیار ارزشمند خواهد بود. به این ترتیب نور از لابلای درختان و گیاهان تابیده می شود و در صورتی که از فواره در روف گاردن استفاده شده باشد از لابلای پور آب حاصل از فواره نیز خودنمایی می کند.

نورپردازی روف گاردن در بخش آلاچیق و سایبان

در صورتی که در روف گاردن خود از آلاچیق استفاده می کنید قطعاً باید فکری به حال فضای روشنایی آن داشته باشید . نورپردازی در این مکان ها از نظر روانشناسی بسیار ارزشمند است و آرامش روح ایجاد می کند. افراد در موقع نشستن و استراحت از نور مناسب استفاده می کنند. در آلاچیق ها اغلب چراغ هایی با نور ملایم استفاده می شود و نورافکن های قوی گزینه مناسبی نخواهند بود. به طور کلی در آلاچیق ها تاریکی گزینه خوبی نیست. ابزارهای نوری که در آلاچیق استفاده می شود می تواند در بین دیواره های آلاچیق کارگزاری شود و همینطور بر روی سقف آلاچیق و سایبان ها نیز از نورپردازی مخصوصی استفاده می شود.

نورپردازی روف گاردن

نورپردازی روف گاردن به صورت آبنمای برگه

در این نوع از نورپردازی ها روشی استفاده می شود که سبب می شود انعکاس نور چشم را نزند. در واقع در این مدل از چراغ های نوری در زیر سنگ ها استفاده می شود و انعکاس نور به صورت غیر مستقیم است. در روف گاردن ها در زیر گلدان ها از این سبک نورپردازی استفاده می شود و در صورتی که از آبنما در روف گاردن استفاده شده باشد نورپردازی در زیر پایه های آبنما صورت می کند. همینطور در این روش نورپردازی در زیر پوشش گیاهی نیز دیده می شود و در نهایت منظره جالبی ایجاد می کند به طور کلی روف گاردن ها دارای موقعیت خوبی هستند که روش های نورپردازی متنوعی را شامل می شود. نورپردازی روف گاردن باید به صورتی باشد که هر بخش از آن با زاویه دید افراد سازگار باشد و چشم را اذیت نکند البته که سطح نورپردازی به دو بخش اصلی تقسیم می شود.

نورپردازی روف گاردن در زیر درختان و سطح زمین

نورپردازی در زیر درختان و در محوطه سبز بسیار جلب توجه می کند در این راستا درختان عنصر اصلی هستند به طوری که نور دادن به زیر درختان سبب می شود که منظره جالبی پدیدار شود و در نهایت استفاده از نورهای رنگی نیز می تواند شکل محیط را تغییر دهد. در سطح زمین در باغ راه ها و همینطور پیاده روی های خصوصی نیز از نورپردازی های مخصوصی استفاده می شود که بسیار جلب توجه می کند و در نهایت چراغ های مختلف بر روی سطح زمین سبب می شود که شب روشن شود. در صورتی که در روف گاردن مسیر های کوتاهی وجود داشته باشد استفاده از چراغ هایی که دارای پایه کوتاه هستند بسیار عالی خواهد بود و پوشش گیاهی همه بخش ها را نمایش می دهد

نورپردازی روف گاردن به صورت عمیق

در صورتی که در روف گاردن خود یک مجسمه یا شی زیبا و تزئینی دارید قطعاً نورپردازی روف گاردن به صورت زیرسازی شده انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. در این روش از نورپردازی با اشاره مستقیم به سمت یک شی می توانید نمایش زیبایی از آن داشته باشید. مثلاً یک درخت تزئینی یا یک مجسمه زیبا و همینطور یک آلاچیق فانتزی گزینه خوبی برای این مورد محسوب می شود. در این روش نور به صورت پر فشار به شی می تابد و گسترده آن در سایر بخش های روف گاردن دیده می شود بنابراین برای محیط های مناسب است که پوشش گیاهی قوی تری دارند و از فضای انبوه تری در جهت رشد گیاهان استفاده می کنند. نورپردازی خاص برای روف گاردن ها به طور خاصی بررسی شود. نورپردازی محوطه در روف گاردن ها موقعیت خوبی دارد و از نظر شرایط نیز بر اساس سازه های متنوعی بررسی می شود. مشخص است که روف گاردن هایی که دارای فضای نوری رنگی هستند از نظر کودکان نیز گزینه زیباتری محسوب می شوند و به واسطه سبک و مدلی که دارند یک محیط آرامش بخش هستند و سبب می شود که دورهمی های صمیمی داشته باشید و از آن لذت ببرید.

نظر بدهید