حصار، نرده و حفاظ سازه‌ای است که یک محدوده را محصور می‌کند و به طور معمول در خارج از خانه نصب می‌شود. نرده و حفاظ از قسمت‌های مختلفی ساخته می‌شود که در نهایت به یکدیگر متصل شده و نرده و حفاظ را تشکیل می‌دهد، تخته‌ها، سیم و ریل شامل این اجزا هستند. یک حصار با داشتن یک پایه محکم می‌تواند برای طولانی مدت در زمین پایدار بماند. غالب افراد نرده و حفاظ را از چوب و فلز تهیه می‌کنند، اما به مرور به دلیل تغییراتی که در اثر تغییرات آب و هوایی در آنها بوجود می‌آمد و مراقبت‌هایی که به طور مکرر نیاز داشتند، مواد بهتری تولید شد که توانست جایگزین این دو شود. ترکیبی از چوب و پلاستیک که در شرایط متفاوت دو ماده چوب پلاست و ترموود را حاصل نمود. این دو ماده دیگر نیازی به مراقبت و صرف هزینه ندارند.

نرده چوب پلاست

حفاظ نرده چوب پلاست

نرده و حفاظ چوب پلاست با استفاده از مواد با کیفیت و نوآوری شده پیشرفته ساخته می‌شود. نرده و حفاظ چوب پلاست به لحاظ کیفیت بسیار با دوام و مقاوم در برابر آب و هوا بوده و عمر طولانی دارد. نرده و حفاظ چوب پلاست به محافظت از مناطق و باغ از موجودات مزاحم و خرابکار کمک می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد فضای بیرونی ملک خود را به صورت دلخواه زیبا کنید.

از آنجایی که نرده و حفاظ در خاک و طبیعت قرار می‌گیرد، بنابراین باید از جنسی طراحی شود که با طبیعت سازگار باشد. چوب پلاست به گونه‌ای طراحی شده که با محیط زیست سازگار است و برای تزئینات باغ، پارک و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ساخت چوب پلاست از چوب و پلاستیک با نسبت‌های مختلف استفاده می‌شود تا یک طراحی منحصر به فرد برای خانه یا محل کار شما ساخته شود. نرده و حفاظ چوب پلاست به همراه کیت حصار ارائه می‌شوند، یعنی تیرها، اتصالات و تمامی تجهیزات مورد نیاز برای نصب، در کنار آن به شما ارائه می‌شود. نرده و حفاظ چوب پلاست در برابر زردی و ترک خوردگی مقاوم هستند و مانند چوب هر چند وقت یکبار نیاز به بتن، کاور و رنگ آمیزی ندارند. دقیقاً ظاهری مشابه چوب دارند، با طرح و رنگ‌ها مختلف و برای سلیقه‌های متفاوت به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در یک باغ با شرایط آب و هوایی متغیر، می‌توانند تا سال‌ها ایستادگی کنند. کیت‌های حصار را می‌توان در زمان کوتاه مونتاژ کرد که شما برای نصب آنها تنها به چند ابزار معمول نیاز خواهید داشت. در نهایت می‌توان گفت نرده و حفاظ چوب پلاست یک راهکار آسان و مقرون به صرفه برای یک طراحی بزرگ و منحصر به فرد است.

نرده و حفاظ چوب پلاست چگونه ساخته می شود؟

نرده و حفاظ چوب پلاست از پلاستیک، فیبر طبیعی و برخی مواد افزودنی، با استفاده از تجهیزات ویژه ساخته می‌شود. فیبر طبیعی و پلاستیک کاملاً با یکدیگر مخلوط می‌شود تا نمای طبیعی چوب در آن حفظ شود، در عین حال دارای رنگ‌های غنی از پلاستیک هستند. به تدریج چوب پلاست جایگزین چوب شد و در زمینه‌های مختلف ساختمانی در موارد گسترده‌تری استفاده شد.

حفاظ نرده چوب پلاست برای چه شرایطی طراحی شده‌اند؟

نرده و حفاظ چوب پلاست برای ایستادگی در برابر شدیدترین شرایط آب و هوایی طراحی و ساخته شده است. با ادغام  موارد مهارکننده و مواد افزودنی تثبیت کننده در فرمول ساخت آن، چوب پلاست تا مدت‌ها زیبا خواهد ماند که سال‌ها لذت بردن از ظاهر زیبای آن در فضای باز را برای شما فراهم می‌کند.

نرده و حفاظ ترمووود

نرده و حفاظ ترمووود یک جایگزین دیگر برای چوب است که سازگار با محیط زیست است. از ترمووود در مصارف فضای باز از جمله نرده و حفاظ استفاده می‌شود که غالباً با استفاده از کاج یا وایت وود و صنوبر تولید می‌شود. ترموود در مقابل ترک خوردگی دارای ریسک کمتری است و در برابر پوسیدگی و قارچ‌ها نیز مقاوم است. در ساخت نرده و حفاظ ترموود، هنگام پردازش چوب از هیچ ماده شیمیایی مضر استفاده نمی‌شود، بنابراین هیچ گونه اثر مضر برای محیط زیست ندارد.

نرده چوبی

ترموود در مقایسه با چوب دارای طول چرخه عمر بیشتری است و می‌تواند مانند چوب معمولی بازیافت شود. با توجه به اینکه برخی از مناطق آب و هوای دارای شرایط جوی سخت هستند، نرده و حفاظ ترموود دقیقاً مناسب برای چنین شرایطی طراحی شده است.

طراحی نرده و حفاظ ترمووود

در طراحی نرده و حفاظ ترموود از یک شیار مخصوص در پایین هر تخته برای اختصاص گیره‌های آهنربایی استفاده می‌شود. تیرچه‌های آلومینیومی با هندسه‌ای بسیار خاص و دقیق برای قرار گرفتن بر روی گیره‌های آهنربایی در داخل طراحی شده‌اند و فاصله در داخل هر یک از ترموودها برای جلوگیری از ایجاد شکاف و پوشاندن موارد پایین، به اندازه 4 میلی متر طراحی شده است. این شکاف‌ها برای زهکشی آب‌های باقی مانده حاصل از بارندگی و طوفان در نظر گرفته شده‌اند. پس از متصل کردن هر یک از اجزای ترموود، از تراز برای اطمینان از تراز بودن آنها استفاده می شود.

مزایای نرده و حفاظ ترموود

ترموودها نمایی زیباتر، نامرئی، بدون شکاف و صاف می‌آفرینند، به گونه‌ای که در نگاه اول به نظر می‌رسد یکدست و درسته طراحی و پیاده‌سازی شده‌اند. علاوه بر این، آنها کاملاً بهداشتی هستند، چرا که اجسام به آنها نمی‌چسبند و تمیز کردن آنها کار بسیار آسانی است. نصب آسانی دارند، چون تمام ابزارهای آن به صورت جانبی ارائه می‌شوند و شما نیازی به برش و آماده سازی آنها ندارید. در نهایت می‌توان گفت کاملاً محکم و ایمن هستند.

حفاظ چوب پلاست

ابعاد نرده و حفاظ

نرده و حفاظ در ابعاد مختلفی از جمله کوتاه، متوسط و بلند طراحی و پیاده سازی شده‌اند. برخی از آنها دقیقاً مشابه پارتیشن طراحی می‌شوند تا بتوانند حریم شخصی شما را به خوبی حفظ کنند. پارتیشن‌های باغ در قالب تخته‌های چوبی استوایی با استحکام و دوام بالا ساخته شده که عمر طولانی‌تر و نیاز به حداقل نگهداری دارند. هر یک از آنها اعم از چوب پلاست و ترمووود برای محوطه سازی باغ در دسترس هستند، به عنوان مثال ممکن است با ارتفاعات 150 الی 180 سانتیمتر طراحی شوند.

نظر بدهید