جزئیات عایق کاری در اجرای روف گاردن

برای عایق کاری روف گاردن ها می بایست جزییات مشخصی رعایت شود. در ابتدا استفاده از طراحی مسیر در نظر گرفته می شود به طوری که آب باران روی بام حرکت داشته باشد و سیلاب کنترل شود از سوی دیگر آب هایی که ناشی از بارندگی شدید هستند نیز جمع شوند این موضوع سبب می شود که تاسیسات برقی و مکانیکی بسیار پر اهمیت باشد. از سوی دیگر نوع قیرگونی یا رنگ عایق رطوبتی نانو بسیار مهم است. نیاز است که عایق رطوبتی نانو عملکرد مناسبی داشته باشد و اجرای آن راحت باشد این نوع پوشش به عنوان عایق چند لایه محسوب می شود به طوری که آب ناشی از آبیاری هدایت شده و توسط خاک جذب نمی شود و بر روی کف بام جاری می شود. در این راستا از تایل های پلاستیکی استفاده می شود تا عملیات زهکشی به درستی صورت بگیرد. تایل ها آب مازاد خاک را می گیرند و طبق مسیر تعیین شده ای به مجزای آب باران هدایت می کنند.

اجرای روف گاردن

جزئیات آبیاری اجرای روف گاردن

سیستم آبیاری برای اجرای روف گاردن اغلب به صورت قطره ای صورت می گیرد و شرایط به این صورت است که از آب های مصرفی مجدداً استفاده شود تا از هدر رفتن آب جلوگیری شود. مشخص است که طبق زمانبندی های انجام شده باید آبیاری صورت بگیرد تا مشکلات مربوط به حداقل برسد. اگر آبیاری در زمانی دیرتر صورت بگیرد محصول دچار خشکی می شود. در صورتی که آبیاری بیش از حد باشد ممکن است که برای گیاه پوسیدگی ایجاد شود همه این موارد سبب می شود که موقعیت آبیاری به شکل ایده آل بررسی شود. مشخص است که سطح آبیاری برای اجرای روف گاردن موضوع مهمی است گاه سطح آبیاری به شکلی دنبال می شود که گیاه دیگر نمی تواند به میزان مشخصی تنفس داشته باشد این امر سبب می شود که بافت های اکسیژن گیاه بسته شود و در نهایت موقعیت گیاه از نظر طراوت زیر سوال برود.

از سوی دیگر آبیاری باید با سیستم لوله کشی ساختمان همگام باشد. آبیاری سیستمی که دارای موقعیت چند بخشی است بر طبق گام های متنوعی صورت می گیرد از یاد نبرید که افراد به واسطه سطح آبیاری روف گاردن باید بتوانند میزان رشد گیاه در فصل های مختلف سال را بررسی کنند یک موقعیت خوب اجرای روف گاردن به این صورت است که می تواند سطح زیرین گیاهان را نیز شامل شود و به این ترتیب موقعیت پوشش گیاهی نیز بهبود خواهد داشت.

اجرای روف گاردن

تامین نور خورشید مورد نیاز گیاهان

پیش از طراحی و جای گیری پوشش گیاهی در روف گاردن نیاز است که سایه اندازی ساختمان بر روی بام ها به صورت دقیق ارزیابی شود و گیاهان نیاز به آفتاب مستقیم ندارند و باید در ناحیه ای قرار بگیرند که هم از نظر سایه در شرایط خوبی باشد و هم میزان نور رسانی مناسب باشد. مشخص است که نور رسانی در این زمینه می بایست در جهت رشد گیاه باشد و بیشتر از حد معمول نباشد.

در صورتی که گیاه در قسمت آفتابگیر کاشت شود نور خورشید باعث رشد آن شده و عامل تغذیه گیاه می شود. نبود آن در هر صورت پژمردگی ایجاد می شود و گیاه را خشک خواهد کرد.

کنترلی حرارتی در اجرای روف گاردن

برای اینکه موقعیت اجرای روف گاردن به طور دقیق صورت بگیرد بهتر است از روند کنترل حرارتی استفاده شود در واقع میزان حرارتی که از تابش نور خورشید ایجاد می شود و گرمای ایجاد شده ناشی از وسیله های نقلیه موقعیت دقیق ساختمان ها را در نظر می گیرد. ضروری شدن طراحی و اجرای سایبان متحرک در این زمینه بسیار ارزشمند است و به طور کلی آلاچیق در شرایط مشخصی اجرا می شود. بام سبزها در فضای باز قرار می گیرد و با محیط در تعامل هستند از این رو سرمایش و گرمایش مخصوصی را داشته و سبب می شود که سیستم تراکمی و جذبی نیز بررسی شود در واقع سیستم تراکمی برای فضای باز مناسب نیست. همینطور سرمایش روف گاردن ها از دستگاه مه پاش بررسی می شود و یک سیستم سرمایش تبخیری است به طوری که برای گرمایش روف گاردن از گرماتاب استفاده می شود و موقعیت خاص خود را دارد.

کنترل وزش باد در اجرای روف گاردن

وزش باد در ارتفاعات شدت بیشتری دارد زیرا موانع کمتر هستند. در همه ساختمان ها به خصوص ساختمان های بلند مرتبه برای بررسی و کنترل وزش باد نیاز است که دیوارهای روف گاردن ارتفاع بیشتری داشته باشند. حداکثر ارتفاع جان پناه بر اساس ضوابط شهرداری مشخص می شود و می بایست قابل قبول باشد.

ایجاد حریم شخصی در اجرای روف گاردن

ساختمان های اطراف ساختمان شما اغلب ارتفاع مختلفی دارد به طور کلی امکان داشتن حریم خصوصی در پشت بام ها بسیار دشوار بوده و معضل بزرگی را در بر می گیرد از سوی دیگر از آلاچیق ها کمک گرفته می شود و سایبان می تواند بر اساس فضای خصوصی بیشتری ارزیابی شود. دیوار سبز ایجاد شده و پوشاندن اطراف روف گاردن توسط گیاهان رونده از روش هایی است که سبب می شود حریم شخصی حذف شود و دید اطراف به پشت بام به حداقل برسد.

در اجرای روف گاردن بهتر است که پوشش گیاهی دقیقی انتخاب شود. تنوع  درختان و گیاهان بوته ای بسیار مهم است اما بهتر است در ابتدا از چمن مصنوعی استفاده شود. نگهداری از چمن مصنوعی آسان است و در برابر کم آبی و نور مستقیم شرایط خوبی دارد. استاندارد لازم برای انتخاب خاک در روف گاردن باید رعایت شود. عمق خاک بر اساس ریشه گیاهان تعیین می شود. جنس خاک به واسطه هر 4 فصل در نظر گرفته می شود. خاک باید از جنسی باشد که آبیاری آن به مشکل بر نخورد. صرفه جویی در آبیاری برای پوشش گیاهی یکی از موارد مهم در اجرای روف گاردن محسوب می شود.

لزوم استفاده از اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن

در اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن، کفپوش چوبی بسیار تقاضا دارد. این کف پوش که اغلب از ترموود تهیه شده است توسط شبکه هایی از فلز بر روی بام قرار می گیرد و سپس تایل ترموود بر روی آن نصب می شود. برای ماندگاری و دوام بهتر از رنگ هایی که دارای پایه روغن هستند استفاده می شود که پس از نصب باید بر روی پروژه اجرا شود

اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن را جدی بگیرید

هر چقدر هم موقعیت روف گاردن مناسب باشد و اجرای آن به درستی صورت بگیرد نیاز است که اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن به دقت انتخاب شود. جنس وسایل به کار رفته با شرایط اقلیمی محیط سازگار باشد و در نهایت بهتر است متریال های به کار در طراحی روف گاردن به شکل درست انتخاب شود.

اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن مربوط به کف

برای اجرای روف گاردن نیاز به یک سطح اولیه دارید که کفپوش نامیده می شود. روف گاردن ها از نظر نوع کفپوش دسته بندی می شوند. برای انتخاب کفپوش نیاز است که جنس و قیمت آن بررسی شود. مثلاً برخی از افراد به سراغ کفپوش های ترموود می روند که از جنس چوب حرارت دیده است و دوام و کارایی بیشتری دارد. برخی از افراد تایل بتنی را گزینه خوبی می دانند که جنس مقاومی دارد. روف گاردن هایی که قرار است به صورت متمرکز یا ترکیبی طراحی شوند می بایست از انواع سنگ ها برای کفپوش استفاده نمایند.

در اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن، کفپوش چوبی بسیار تقاضا دارد. این کف پوش که اغلب از ترموود تهیه شده است توسط شبکه هایی از فلز بر روی بام قرار می گیرد و سپس تایل ترموود بر روی آن نصب می شود. برای ماندگاری و دوام بهتر از رنگ هایی که دارای پایه روغن هستند استفاده می شود که پس از نصب باید بر روی پروژه اجرا شود. این رنگ ها سبب می شود که پوشش کفپوش مقاوم تر باشد و چوب ترموود در برابر شرایط جوی و باران و حرارت طول عمر بیشتری داشته باشد.

تایل های بتنی و سنگ بر روی روف گاردن ها نیازمند اجرای زیرسازی مسطح و تراز هستند. زمانی که تاسیسات بر روی کف اجرا شد لایه های بتنی به صورت درجا اجرا می شود و کف بام مسطح می شود. پس از خشک شدن بتن نیاز است که تایل بتنی به همراه سنگ یا ملات بر روی آن اجرا شود.

اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن

اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن در ساختار بیرونی

اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن به صورتی است که در محیط آن می توان از گلدان، مبلمان مخصوص نشستن و باربیکیو استفاده کرد همینطور افراد می توانند شومینه و سایبان مخصوص داشته باشند و آلاچیق های خاصی نیز بر روی محیط قرار می گیرد مبلمان ها در مدل های چوبی و فلزی و چرمی طراحی می شوند که بر اساس سلیقه فرد و تحت نور مستقیم قرار گرفتن دارای متریال های مختلفی هستند. در صورتی که قرار باشد از محیط روف گاردن استفاده بهینه ای شود، باربیکیو در گوشه از بام می توان اجرا نمود.

اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن شامل آلاچیق ها و سایبان ها از پیش ساخته شده هستند و در مدل های سفارشی می توانند تولید و اجرا شود. سازه های چادری نیز در سبک های سنتی برای روف گاردن استفاده می شود.

گلدان هایی که برای روف گاردن استفاده می شود نیز در جنس های متنوعی وجود دارد. گلدان های سفالی از نظر وزن کمی سنگین هستند و در گروه موارد شکستنی قرار می گیرد اما دارای بافت قدیمی است. برخی از گلدان های روف گاردن هستند که از جنس سرامیکی ساخته شده اند. این مدل ها اغلب جدید هستند و در رنگ بندی های شاد نیز وجود دارند.

گلدان ها سنگی بسیار سنگین هستند و در مدل های ثابت طراحی شده اند و در بخش مشخصی قرار می گیرد. گلدان های سنگی اغلب در ابعاد بزرگ طراحی می شود و مشخص است که سطح بندی مخصوصی را شامل می شود.

یک سری از گلدان ها به جنس ترموود هستند که اغلب از نظر جنس بسیار مرغوب هستند و ظاهر بسیار زیبایی دارند. این مدل از گلدان ها جدید هستند و می تواند در بهترین شرایط مورد استفاده قرار بگیرد.

دقت کنید که گلدان های سفالی و سرامیکی مقاومت کمی در برابر ضربه دارند و کاربردشان در فضای باز باید با احتیاط باشد. گلدان های سنگی و چوب ترموود با شرایط محیطی بام سبز سازگار است. گلدان های سنگی وزن زیادی دارند و در ساختمان های قدیمی کمتر استفاده می شود.

گلدان های پلاستیکی در برابر رطوبت گزینه خوبی هستند و عمر طولانی داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.

اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن

اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن از نظر ساختار

اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن  شامل سازه های اجرای مخصوص است. عایق رطوبتی یا فشار بام یه لایه مخصوص است که روی بام قرار می گیرد و هدف اصلی آن جلوگیری از هر نوع نشتی آب به سقف است. لایه ضد ریشه از جنس پلاستیک تهیه شده است و روی عایق رطوبتی قرار می گیرد و همینطور از لایه عایق محافظت می کند در نهایت ریشه گیاهان به داخل سقف محافظت می شود. لایه های زهکشی اغلب از شن های درشت به خصوص شن های رودخانه ای به عنوان زهکش استفاده می کنند.

شن ها در فاصله مشخص روی لایه ضد ریشه چیده می شود. هدف از نصب لایه زهکش هدایت آب به سمت خروجی پشت بام است.

لایه های فیلتر از جنس پلی استر هستند و از مسدود شدن لایه زهکش توسط خاک جلوگیری می کنند. برای اینکه از خاک روی لایه زهکش نگهداری شود از فیلتر استفاده می شود.

خاک پس از این بخش به ضخامت 8 الی 10 سانتیمتر بر روی خاک ریخته می شود خاک ها به صورت ترکیبی هستند و علاوه بر سبک بودن دارای یک سری مواد مغذی لازم و کافی هستند.

لایه گیاهی محصولی است که از گیاهان مقاومت می کند این لایه در برابر کم آبی و گرما و سرما مقاومت خوبی ایجاد می کند و همینطور شرایط خوبی برای بادهای شدید و تابش مستقیم خورشید فراهم می شود و ریشه دوانی سریع نیز صورت می گیرد به طوری که موقعیت دقیق گیاه حفظ می شود.

اجزاء تشکیل دهنده روف گاردن ها در انواع متنوعی هستند و در سبک های فشرده و گسترده و وسیع بر اساس عمق کار دسته بندی می شوند و از نظر تاسیسات به کار نیز طبقه بندی خوبی دارند به طوری که عمق متعارفی از خاک برای رشد گیاهان حجیم را در نظر می گیرد. آبیاری و کوددهی نیز برای افزایش رشد گیاهان در نظر گرفته می شود و مشخص است که لایه بسیار نازک در این راستا تشکیل می شود.

راهنمای خرید تجهیزات جانبی بام سبز

از تجهیزات جانبی بام سبز که می توانید خریداری کنید سنگ و شن های تزئینی است که ما به شخصه رنگ سفید آن را بسیار لوکس و خاص می دانیم. سنگ ها در ابعاد مختلف و در جنس مصنوعی و طبیعی طراحی شده اند به طوری که در گلدان ها و فلاورباکس ها و یا در مجموعه های گیاهی قرار می گیرد.

اینکه بخواهید کف روف گاردن خود را هموارسازی کنید و گل و گیاه در بخش های مختلف آن قرار دهید شاید آنطور که باید راضی کننده به نظر نرسد بنابراین می توانید از تجهیزات جانبی بام سبز کمک بگیرید و زیبایی این فضای منزل خود را چندین برابر کنید. مشخص است که تجهیزات جانبی بام سبز از نظر قیمت و شرایط کمی با هم متفاوت هستند و تنوع بالا سبب می شود که افراد با هر سطح بودجه ای بتوانند این موضوع را به طور دقیق ارزیابی کنند. در ابتدای امر دو موضوع در خصوص روف گاردن را بررسی می کنیم. اول اینکه تجهیزات جانبی بام سبز می بایست به چه صورت انتخاب شود و با چه روشی خرید ارزانتر خواهد شد. 

راهنمای انتخاب تجهیزات جانبی بام سبز

اگر در منزل خود فرزند کوچک دارید و یا در دورهمی های خود تعداد فرزندان زیاد است خرید تاب برای روف گاردن یک گزینه سرگرم کننده بی نظیر محسوب می شود بنابراین سعی کنید در خرید تاب چندین موضوع را بررسی کنید. اول اینکه تاب ها در مدل پایه های فلزی و چوبی و پلاستیکی طراحی می شوند که اغلب مدل پلاستیکی قابلیت تاشو دارد اما مدل فلزی بیشترین مقاومت را دارد و دچار شکستگی نمی شود. در خرید تاب برای روف گاردن قطعاً نیاز است ایمنی آن سنجیده شود و باید تابی که با وزن فرزند شما سازگار است انتخاب کنید. تاب ها اغلب دارای باکس مخصوص هستند یعنی برای آنها سقف تعبیه می شود به طوری که دور تا دور تاب ها از باکس هایی استفاده شده است که با گل و گیاه مخصوصی همراه هستند و تاب در جایگاه مخصوص به خود قرار می گیرد. تاب ها قابلیت نصب جداگانه نیز دارند. در خرید تجهیزات جانبی بام سبز، تاب ها بیشترین تقاضا را دارند زیرا با روحیات فرزندان شما سازگار است. از یاد نبرید که زیبایی و جنس و دوام تاب بسیار مهم است. بهتر است اگر در محیط گرم زندگی می کنید از جنس چوب برای خرید تاب استفاده کنید زیرا فلز بسیار داغ می شود و و امکان نرم شدن پلاستیک نیز وجود دارد. 

تجهیزات جانبی بام سبز

از دیگر تجهیزات جانبی بام سبز که می توانید خریداری کنید سنگ و شن های تزئینی است که ما به شخصه رنگ سفید آن را بسیار لوکس و خاص می دانیم. سنگ ها در ابعاد مختلف و در جنس مصنوعی و طبیعی طراحی شده اند به طوری که در گلدان ها و فلاورباکس ها و یا در مجموعه های گیاهی قرار می گیرد. این سنگ ها به واسطه سبکی که دارند دسته بندی می شوند. شن های تزئینی وزن سبکی دارند به طوری که در رنگ های بسیار شاد و بی نظیر عرضه می شوند. 

در خرید تجهیزات جانبی بام سبز قطعاً دقت ویژه ای به چمن مصنوعی داشته باشید. چمن مصنوعی به طور کلی درجه بندی های مختلفی دارد برخی از آنها دچار ریزش می شوند برخی دیگر رنگ و بافت طبیعی را ندارند و ظاهری نازیبا ایجاد می کنند. چمن مصنوعی می بایست یک دست باشد و فرم خوبی به روف گاردن بدهد. 

تجهیزات جانبی بام سبز مربوط به دیوار

یک سری کابل ها وجود دارد که مخصوص به دیوار سبز فعال است در واقع این کابل ها نقش نگهدارنده گیاهان را برعهده دارد و به صورتی طراحی شده است که بر روی دیوار نصب شده و یا دارای پایه های مخصوص زمین است. این کابل ها در جهت دهی گیاهان بسیار تاثیرگذار هستند به طوری که جهت مشخص گیاه به واسطه کابل تنظیم می شود و رشد گیاه برای هر بخش متفاوت از بخش دیگر خواهد بود. این کابل ها اغلب یک متری هستند و نحوه اجرای آن بستگی به فضای محیط روف گاردن دارد مشخص است که بام سبزهایی که با گیاهان طبیعی همراه هستند به واسطه ای کابل ها می توانند عبور و مرور مخصوصی داشته باشند. در هر صورت برخی از کابل ها دارای شرایط دو بخشی هستند و برخی دیگر نیز به صورتی طراحی شده اند که می تواند بیش از یک مدل گیاه را هدایت نماید. 

تجهیزات جانبی بام سبز مربوط به کف و پایه

یک سری تجهیزات جانبی بام سبز وجود دارد که مشهور به اسکوپ استیل هستند و در واقع نقش نگهدارنده را ایفا می کنند. این اسکوپ ها اغلب در موقعیت دقیقی قرار می گیرند و بر اساس سبک اجرا دسته بندی می شوند به طوری که گلدان ها و فلاورباکس ها را در جایگاه دقیق ثابت نگه دارد در محیط بادخیز استفاده از این پایه ها یک انتخاب بسیار هوشمندانه محسوب می شود. یک سری واش بتن ها وجود دارد که در واقع در مدل های مربعی و مستطیلی عرضه می شود که مربوط به تجهیزات جانبی بام سبز در بخش کف هستند. واش بتن های مربعی در ابعاد 30 در 60 در 3 طراحی شده است و مدل های مستطیلی در ابعاد 3 در 30 در 30 طراحی شده اند و در نقاط مشخص قرار می گیرند. این محصولات بر اساس سلیقه کاربر انتخاب می شود و به طور کلی دارای موقعیت مشخصی هستند. تجهیزات جانبی که برای روف گاردن ها در نظر گرفته می شود بر اساس ابعاد و متراژ بام سبز بوده و می تواند سازگار مخصوصی داشته باشد. برخی از سبک ها به واسطه کف و پایه ایمن سازی می شود. قیمت تجهیزات جانبی بام سبز در صورتی که بدون واسطه خریداری شوند بسیار ارزانتر از خرید با واسطه است. خوشبختانه روف گاردن هایی که دارای تجهیزات جانبی مخصوص هستند از نظر قیمت گذاری نیز بسیار ارش بالاتری دارند. 

تجهیزات جانبی بام سبز

افرادی که قصد پخت و پز در بام سبز خود دارند بهتر است دقت لازم را داشته باشند و محیط پخت و پز را به دقت ارزیابی کنند. از سوی دیگر انتخاب باربیکیو و همینطور گریل های مخصوص بام سبز می تواند دسته بندی خاصی داشته باشد. استفاده از چوب پلاست در کف و یا سقف به طور کلی می تواند قابل قبول باشد و یکی از محصولاتی است که از ایمنی کافی برخوردار است و طول عمر مفید روف گاردن را بیشتر خواهد کرد. انواع تجهیزات جانبی بام سبز بر اساس نیاز مشتری در نظر گرفته می شود که هر یک با هدف خاصی در نظر گرفته شده است. 

دسترس پذیری و ایمنی روف گاردن

عایق و فیلترسازی بخش مهمی از ایمنی روف گاردن است به طوری که از روف گاردن محافظت کرده و سبب افزایش طول عمر آن می شود. عایق سازی کف و گاه دیوار باید به دقت صورت بگیرد مشخص است که اگر قرار باشد آبیاری اتوماتیک انجام شود این موضوع اهمیت بیشتری خواهد داشت.

در طراحی هر سازه ای در نظر گرفتن محیط اجرا از نظر ایمنی بسیار مهم است. زیرساخت یک سازه خود بخش مهمی از ایمنی آن را شامل می شود. به هر صورت نیاز است که ایمنی روف گاردن از ابعاد مختلف بررسی شود. مثلاً بررسی ایمنی برای روف گاردن هایی که از نوع مدولار هستند به نسبت مدل های گسترده و متمرکز متفاوت است و این بخش مهمی از داستان را تشکیل می دهد. از یاد نبرید که حی برای انتخاب پوشش گیاهی نیز باید سطح ایمنی روف گاردن ارزیابی شود

ایمنی روف گاردن از نظر تاسیسات

می دانیم که در طراحی روف گاردن ها موضوعی با عنوان نصب تاسیسات وجود دارد به طوری که باید موقعیت دقیق لوله های آب و گاز و همینطور فضای آبیاری به دقت انتخاب و نصب شود. از سوی دیگر ایمنی روف گاردن بر اساس این تاسیسات موضوع مهمی است. فرض کنید کابل های برق در روف گاردن به صورت روکار استفاده شود به این ترتیب خطر برق گرفتگی به خصوص در فصل بارندگی سال بسیار زیاد است و کافیست در حال قدم زدن بر روی سیم برق پا بگذاریم. این موضوع برای کودکان از اهمیت بیشتری برخوردار است و باید ارزیابی درستی را شامل شود. از سوی دیگر دیده می شود که لوله های آب و یا سیستم آبیاری در بخش هایی استفاده شده است که در معرض آسیب هستند این موضوع به نوبه خود دردسر زیادی دارد و در صورتی که بر اثر ضربه ترکیدگی و شکستگی ایجاد شود کل سیستم زیر سوال می رود به این ترتیب مهم است که انتخاب نوع لوله آب و تعبیه ا با شرایط محیط روف گاردن سازگار باشد. یک موضوع دیگر برای استفاده از فضای گازکشی در روف گاردن است و در صورتی که برای روف گاردن از سقف متحرک استفاده شود و اکسیژن کافی برای خروج گاز نباشد خطر ترکیدگی و گازگرفتگی زیاد است پس باید محیط روف گاردن به صورت انتخاب شود که با شرایط سازگار باشد و ایمنی روف گاردن در بهترین حالت ایجاد شود. سهل انگاری در این راستا هزینه هایی به دنبال دارد که قطعاً مشکل ساز خواهد بود. بهتر است راه حل ایده آل انتخاب شود تا موقعیت روف گاردن به شکل دقیق ارزیابی شود.

ایمنی روف گاردن

ایمنی روف گاردن از نظر پوشش گیاهی

پوشش گیاهی به کار رفته در روف گاردن در بخش ایمنی آن تأثیر دارند. به طور کلی رشد پایدار گیاه گاه سبب وزن زیاد آن می شود به طوری که بام تحت تأثیر قرار گرفته و نشست می کند به این ترتیب بهتر است در ابتدا از گیاهانی استفاده شود که پس از رشد دارای وزن مناسب و استانداردی هستند اما این کل داستان نیست! انتخاب گیاهانی که دارای خار هستند در روف گاردن قطعاً آسیب زیادی به افراد وارد می کند به طوری که کودکان بیشتر در این زمینه اذیت می شوند. خارها به دست و پا اصابت می کند و در نهایت مشکلات زیادی ایجاد می شود. مشخص است که طرح و الگوی به کار رفته برای پوشش گیاهی باید با در نظر گرفته همه اعضای خانواده باشد. برخی از گیاهان گازهایی تولید می کنند که کمی آسیب رسان است بنابراین اگر در منزل فردی از مشکل ریه رنج می برد در این زمینه باید دقت کنید و شرایط را در نظر بگیرید هر گیاهی نمی تواند برای روف گاردن شما مناسب باشد و در نظر گرفتن موقعیت امنیتی بسیار مهم است.

ایمنی روف گاردن

ایمنی روف گاردن از نظر فلاور باکس

در صورتی که بخواهید در روف گاردن خود از گلدان های گل و یا فلاور باکس های مخصوص استفاده کنید باید ایمنی روف گاردن را لحاظ کنید. می دانیم که جعبه گل بر روی زمین قرار می گیرد و می تواند بر روی دیوار نیز نصب شود. نصب باید کاملاً ایمن و با رول پلاک صورت بگیرد و پیش از آن مقاومت دیوار می بایست به درستی ارزیابی شود. از یاد نبرید که ایمنی روف گاردن بخش مهمی از شرایط را در نظر می گیرد. سقوط اشیا بر روی کودکان موضوع بسیار مهمی است و می تواند خطرات جانی نیز داشته باشد بهتر است که از نصب دقیق فلاور باکس ها اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت مشکلات زیادی پیش روی شما قرار می گیرد که حل آن اصلاً کار ساده ای نخواهد بود. از یاد نبرید که در هر صورت روف گاردن ها فضایی هستند که قرار است با پوشش گیاهی خاصی همراه باشند اما اگر ایمنی لازم رعایت نشود دردسر خواهد داشت.

ایمنی روف گاردن از نظر سقوط افراد

شما بر روی پشت بام یا تراس خود از پوشش گیاهی استفاده می کنید. تراس ها اغلب دارای فضای باز و بدون حصار هستند به طوری که اگر پوشش گیاهی به کار رفته در نقطه دقیق خود قرار نگیرد مشکلات زیادی ایجاد می شود و قطعاً دردسرساز است. از سوی دیگر باید نقاط خطرناک در پشت بام و تراس کور شود و از حصاری مخصوص استفاده شود به طوری که خطر سقوط به حداقل برسد. اینطور که مشخص است روف گاردن ها از نظر موقعیت و شرایط بسیار دقیق هستند و محیط و دامنه قابل رشدی دارند. در این زمینه می توانید از حصارهای آماده و از پیش ساخته استفاده کنید که موقعیت دقیق روف گاردن را برای شما در نظر بگیرد.

ایمنی روف گاردن با ایزوگام

عایق سازی بخش مهمی از ایمنی روف گاردن است به طوری که از روف گاردن محافظت کرده و سبب افزایش طول عمر آن می شود. عایق سازی کف و گاه دیوار باید به دقت صورت بگیرد مشخص است که اگر قرار باشد آبیاری اتوماتیک انجام شود این موضوع اهمیت بیشتری خواهد داشت. در بررسی ایمنی روف گاردن ها نیاز است محیط اجرا بررسی دقیق تری داشته باشد. تغییراتی که در فضای روف گاردن ایجاد می شود باید دقیق و مناسب باشد و هر طرحی برای هر ساختمانی مناسب نیست. از یاد نبرید که مشاوره های دقیق پیش از اجرای روف گاردن سبب می شود که موقعیت دقیق آن حفظ شود و این بخش مهمی از داستان خواهد بود. شما نیز در این زمینه دقت ویژه ای داشته باشید و همه جوانب را بسنجید تا خطرات احتمالی به حداقل برسد در غیر این صورت مشکلاتی ایجاد می شود.نظر بدهید