مراحل بازسازی ویلا و اهمیت آنها

همه انسان ها در محیط اطراف خود به دنبال آرامش و آسایش هستند به این ترتیب دگرگونی و ایجاد تحول در اطراف یکی از موارد همیشگی و لازم محسوب می شود تا سلیقه و نیاز انسان برطرف شود. امروزه ویلاسازی رشد زیادی داشته است و از طریق بازسازی ویلا نیز پا به عرصه زیباسازی ویلاهای قدیمی گذاشته است. برخی از ویلاها در سبک و طرح قدیمی ساخته شده اند اما در مکان خوبی قرار دارند در چنین شرایطی بازسازی ویلا یکی از روش های خوب محسوب می شود که هم به سلیقه خود دست یابید و هم از موقعیتی که در اختیار شما قرار می گیرد غافل نشوید.

مراحل ساخت ویلا از ابتدا

ویلا از نظر سبک در دو مدل کلاسیک و مدرن قرار می گیرد که هر یک با محیط متفاوتی همراه هستند.

مرحله اول بازسازی ویلا نقشه برداری از زمینی است که ویلا در آن قرار دارد و می بایست موقعیت اقلیمی دقیق مشخص شود و همینطور شمال و جنوب و طول و عرض زمین نیز مشخص باشد. نقشه ویلا بر اساس تناسب موقعیت اقلیم و ابعاد زمین در نظر گرفته می شود. سپس نیاز است که طرح اصلی که قرار است برای ویلا داشته باشید کشیده و طراحی شود. این کار می بایست توسط کادر طراح مجرب و متخصص صورت بگیرد و قطعاً نیاز به محاسبات فنی و مهندسی دارد. در طرح بازسازی ویلا نیاز است که ایده های خلاقانه با توجه به قوانین دکوراتیو و سلیقه مشتری صورت بگیرد. از یاد نبرید که اجرای پروژه های شبیه سازی شده در این راستا و ریزه کاری های مشخص می تواند بسیار ارزشمند باشد.

در مرحله بعدی مدل سازی بر اساس ابعاد و فضا و محیط و همینطور طبق اقلیم صورت می گیرد. وقتی نقشه برداری تمام شد محاسبات نقشه توسط مهندس بررسی می شود تا هزینه ها و نوع اسکلت مشخص شد. در این راستا هزینه تقریبی صفر تا صد ساخت خانه در نظر گرفته می شود.

مرحله بعدی مربوط به رنگرزی است به طوری که عوامل و ناظران خود را می طلبد و می بایست طول و عرض نقشه در راستای رنگرزی به طور دقیق مشخص شود.

مراحل مربوط به پی کنی ویلا طبق رنگ ریخته شده به ابعاد مشخص و عمق آن تعیین می شود و اجرای فونداسیون بر اساس اسکلت کار و یا آرماتور بند صورت می گیرد.

بازسازی ویلا و باغ و باغچه
مراحل بازسازی ویلا

اجرای فونداسیون در بازسازی ویلا

برای بازسازی ویلا نیاز است که نقشه محاسباتی توسط اسکلت کار بررسی شود و البته که اجرای فونداسیون مربوط به همین بخش است. پس از پخش فونداسیون اجرای اسکلت و ستون و سقف توسط فرد ماهر صورت می گیرد و هزینه هایی نیز در راستای نازک کاری و یا دیوار چینی خواهد بود.

ما بین اسکلت ها و ستون های ویلا نیاز به بلوک و آجر است و مرحله سفت کاری ویلا صورت می گیرد به طوری که تقسیمات انحجام می شود.

دقت کنید که بازسازی ویلا به معنی ایجاد تغییرات در برخی از بخش ها است و بر اساس میزان و نوع تغییر می بایست برنامه ریزی شود. در صورتی که شخص بخواهد به طور کلی ساختمان را از بین ببرند و بازسازی ویلا از ابتدا صورت بگیرد همه اطلاعات داده شده تا به اینجا باید مو به مو انجام شود.

بازسازی ویلا

مراحل بازسازی ویلا

برای بازسازی ویلا نیاز است که بازدید در ابتدا توسط مهندس طراح و اجرا صورت بگیرد. طرح کلی پروژه پیش از اجرا باید کشیده شود. تیغه ها و دیوارهای جداکننده باید به طور دقیق جابجا شوند. نیاز به تغییر سقف ها و بازسازی تاسیسات و لوله کشی بررسی شود. تغییرات لازم در متریال کفپوش بسیار مهم است و در صورتی که نیاز به اجرای شومینه باشد نیاز تغییرات لازم بررسی می شود. در بسیاری از موارد بازسازی ویلا نیاز به ایجاد تغییر در آشپزخانه و کابینت ها دارد و همینطور موارد تغییر در سرویس های بهداشتی و حمام نیز لحاظ می شود. در صورتی که ویلا قدیمی باشد نیاز است که درب و پنجره ها نیز تعویض شود و دستگیره ها نیز با تغییراتی همراه باشد.

در بازسازی ویلا تعویض مربوط به کلید و پریز در نظر گرفته می شود و تجهیزات لازم برای اجرای کاغذ دیواری و استفاده ا متریال های دکوراتیو ارزیابی می شود.

گاه مشتری ترجیح می دهد که ویلا مجهز به سیستم مدار بسته و دزدگیر و همینطور سیستم های هوشمند باشد به این ترتیب در زمان طرح اولیه بازسازی ویلا نیاز است که نوع تجهیز برای ویلا بررسی شود.

بهترین زمان بازسازی ویلا

بهترین زمان برای بازسازی ویلا دوره ای است که حداقل ده سال از ساخت ویلا گذشته باشد به این ترتیب سبک داخلی ویلا قدیمی شده و زیبایی چندانی ندارد. ساختار داخلی ویلا و بهسازی ویلا اهمیت زیادی دارد و مربوط به ظاهر ویلا بوده و غایت نهایی بازسازی در نظر گرفته می شود. قسمت هایی از ویلا که رنگ و لعاب خود را از دست داده اند بهترین منطقه برای بازسازی محسوب می شود به طور کلی هر نوع نوسازی و زیباسازی در فرآیند بازسازی ویلا می تواند اعمال شود.

هدف از بازسازی ویلا حفظ زیبایی و نمای بیرونی مطابق با منطقه و اقلیم قرارگیری ویلا است. در بازسازی ویلا نیاز است که طرح مشخص شود، نوع مصالح انتخاب شود و شرایط جوی بررسی شود. از سوی دیگر می بایست فازهای پیاده سازی و عملیاتی نیز شامل شود. در پدیده مرمت و بازسازی ویلا بسیار مهم است که نوع ویلا بررسی شود. بافت شهری در فضای ویلا سازی بسیار مهم است و شما باید به این نکته دقت کنید که ویلا به بهترین نحو به ساخت و پرداخت برسد. شخصی که مسئولیت بازسازی ویلا را به عهده می گیرد باید تجربه کافی داشته باشد. نیاز است که نوع ملک مشخص شود، متراژ ملک مشخص شود و نوع بنا بررسی شود همینطور عمر بنا و موقعیت ملک نیز بررسی شود و فرد باید در حوزه معماری دستی در آتش داشته باشد مشخص است که رویکرد بازسازی ویلا می تواند وابسته به اسکلت نیز بررسی شود و تنها زیباسازی مدنظر بوده و باید اسکلت اولیه مورد بررسی قرار بگیرد و در نهایت شرایط ویلا بررسی شود و سطح طراحی نیز بررسی شود.

نظر بدهید