معرفی انواع تیپ روف گاردن و نوع اجرا

تیپ روف گاردن هر یک بر اساس محیط اجرا دسته بندی شده اند. به طور کلی برای طراحی تیپ های روف گاردن نیاز است که سبک های مختلفی در نظر گرفته شود . قالب سبک ها اغلب بین 2 الی 3 طرح است. همینطور هزینه تیپ های روف گاردن نیز بر اساس سبک در نظر گرفته می شود. متراژ و سختی کار و روند دو بعدی و سه بعدی در این میان اهمیت زیادی دارد. اینطور که مشخص است تیپ های روف گاردن به 5 تیپ کلی تقسیم می شود که از هر نظر با هم متفاوت هستند و مشخص است که اقلام مصرفی برای هر 5 تیپ تا حد زیادی به هم مشابه هستند اما نتیجه کار از نظر ظاهری با هم فرق دارد. 

روف گاردن

تیپ روف گاردن از نوع ساحلی

همانطور که از اسم این نوع تیپ روف گاردن مشخص است قرار است نتیجه مشابه با ساحل باشد بنابراین آرامش ساحل و اجرای محیطی آن بسیار مهم است. در این روش از طراحی تیپ روف گاردن می بایست سطح بام شما از شن های تزیینی پر شود پوشش دهی با شن های تزئینی نیاز به دقت بالایی دارد مشخص است که تیپ روف گاردن از نوع ساحلی اغلب دقت لازم خود را می طلبد. اینطور که مشخص است در روف گاردن از نوع ساحلی تنها 30 الی 40 درصد از سطح بام برای پوشش گیاهی استفاده می شود بیشتر از این مقدار شرایط روف گاردن را زیر سوال میبرد الباقی بخش ها با مسیر های چوبی و همینطور تجهیزات دیگر مانند نیمکت چوبی پوشش داده می شود. اینطور که مشخص است این نوع روف گاردن برای پوشش کف با شن 55 درصد از کل فضا را نیاز دارد. تجهیزات جانبی در حدود 5 درصد از فضا را به خود اختصاص می دهد و برای پوش کف چوبی نیز 5 درصد کفایت می کند. 

تیپ روف گاردن

تیپ روف گاردن از نوع ارگانیک

در تیپ روف گاردن از نوع ارگانیک قرار است فضای سبز کمی بیشتر شود به این ترتیب فضای لازم از پوشش کف با شن تزئینی قرض گرفته شده و به فضای سبز افزوده می شود به طوری که مسیر های چوبی و تجهیزات جانبی نیز بیشتر هستند. مشخص است که هزینه تیپ روف گاردن از نوع ارگانیک به نسبت ساحلی بیشتر است زیرا تجهیزات جانبی و چوبی و همینطور فضای سبز از نظر هزینه گرانتر هستند. در این نوع روف گاردن ها تجهیزات جانبی در حدود 10 درصد بوده و پوشش کف چوبی به میزان 10 درصد در نظر گرفته می شود از سوی دیگر میزان پوشش گیاهی 40 درصد و برای پوشش کف با شن تزئینی تنها 40 درصد کفایت می کند. 

تیپ روف گاردن از نوع مینیاتوری

در تیپ روف گاردن از نوع مینیاتوری نیاز است که بیشتر سطح باک توسط فضای سبز پوشانه شود و میزان شن به کار رفته در این فضا کمتر است دو تیپ قبلی است. در واقع میزان پوشش گیاهی در روف گاردن مینیاتوری 45 درصد است و فضای سبز زیادی را شامل می شود. میزان پوشش کف چوبی و همینطور تجهیزات به رفته در این روش 15 درصدی است و برای پوشش کف با شن نیاز 25 درصد از فضا اختصاص می یابد. دقت کنید که استفاده از تجهیزات مختلف مثلاً پرگولا در این روش تنها باید 15 درصد از فضا را پوشش دهد نه بیشتر! هزینه تیپ روف گاردن از نوع مینیاتوری تقریباً مشابه به نوع ارگانیک است. 

تیپ روف گاردن از نوع رویایی

وقتی قرار است یک فضای رویایی داشته باشید همه چیز باید جور باشد به این ترتیب بسیار مهم است که در انتخاب این تیپ پوشش گیاهی به میزان بیشتری به نسبت سایر بخش ها باشد پوشش گیاهی به کار رفته برای روف گاردن از نوع رویایی 50 درصد است و برای پوشش کف با شن تزئینی نیز 10 درصد از فضا کفایت می کند اما فضای رویایی نیاز به تجهیزات جانی و پوشش کف چوبی دارد که در حدود 20 درصد برای هر یک در نظر گرفته می شود. میزان آلاچیق و آتریوم به کار رفته در این سبک بسیار زیاد است و اغلب از پوشش کف چوب پلاست برای ان استفاده می شود و سطح کمتری از شن تزئینی را شامل می شود. هزینه تیپ روف گاردن از نوع رویایی به نسبت سایر مدل ها گرانتر است و از تخصص و خرده کاری بیشتری تشکیل شده است. 

تیپ روف گاردن از نوع لاکچری

در تیپ لاکچری روف گاردن تمرکز اصلی بر روی فضای سبز و تجهیزات است. در این تیپ بسیار مهم است که الاچیق های لوکسی استفاده شود و پرگولای به کار رفته مناسب باشد همینطور می بایست از فضای نشستن خوب استفاده شود و تخت آفتابگیری نیز مناسب باشد. اینطور که مشخص است پوشش گیاهی به کار رفته برای تیپ روف گاردن از نوع لاکچری شامل انواع درخت و گل و گیاهان پوششی است و در نهایت مشخص است که این نوع تیپ بندی از اهمیت زیادی برخوردار است و شخص می تواند از محیط لذت زیادی ببرد. هزینه تیپ روف گاردن از نوع لاکچری بسیار گرانتر از موارد قبلی است به طوری که تجهیزات به کار رفته بخش بزرگی از هزینه ها را پوشش می دهند و از اهمیت زیادی برخوردار هستند. این تیپ به نوبه خود دارای موقعیت مکانی مناسبی بوده و برای همه موارد نمی تواند استفاده شود. 

وزن بار تیپ روف گاردن

اغلب تجهیزات و فضای سبز به کار برده شده در تیپ روف گاردن از پیش ساخته هستند به طوری که تیم اجرایی به کار رفته در این راستا شرایط مخصوصی را در نظر میگیرند مشخص است همه بارهای روف گاردن در این زمینه بررسی می شود مشکلات سازه ای مخصوصی نیز در نظر گرفته می شود. مقررات فراهم شده برای بررسی وزن بار در تیپ روف گاردن بسیار مهم است به طوری که نیاز است مقررات ملی ساحتمانی بررسی شود و در نهایت بام های تخت و شیب مخصوص در این راستا بررسی می شود مشخص است که سبک مدولار در طراحی تیپ روف گاردن بسیار مهم است و شرایط وزنی و اشباع شده ای را در نظر میگیرد مشخص است که مشکلات سازه ای نیز باید حل شود. 

متریال انواع روف گاردن چند منظوره

انواع روف گاردن چند منظوره با اهداف پخت و پز، تفریح، ماهیگیری و تماشای سینمای خانگی طراحی و اجرا می شوند. در متریال به کار رفته برای انواع روف گاردن چند منظوره بهتر است وظیفه هر بخش مشخص باشد و برآورد هزینه در خصوص سبک هر بخش به نسبت بخش دیگر به درستی صورت بگیرد.

در طراحی روف گاردن ها مدل های چند منظوره نیز پا به میدان گذاشتند به طوری که امروزه انواع روف گاردن چند منظوره تقاضای بیشتری دارد. در واقع در طراحی انواع روف گاردن چند منظوره از ایده های مختلف به صورت ترکیبی استفاده شده است . خلاقیت بخش مهمی از طراحی روف گاردن محسوب می شود مشخص است که هر یک از انواع روف گاردن های چند منظوره بر اساس یک طرح مشخص طراحی و ارزیابی شده اند. 

معرفی انواع روف گاردن چند منظوره 

یک نوع از روف گاردن چند منظوره وجود دارد که برای کاشت سبزیجات استفاده می شود به طوری که فرد می تواند بر روی پشت بام خود کشاورزی کند. مشخص است که کشت گیاهان با گونه های متفاوت از قبیل سبزیجات و بوته ها در این سبک دیده می شود و نیاز به دانش زیادی ندارد این روش سبب می شود که کسب و کار خانوادگی سودآوری نیز شکل بگیرد.

فرض کنید ظهر یک روز تابستانی در کنار اعضای خانواده خود به فکر استراحت هستید چه چیزی بهتر است آفتاب گرفتن در کنار استخری که دور تا دور آن از پوشش گیاهی استفاده شده است؟ انواع روف گاردن چند منظوره با نصب استخر وجود دارد به طوری که از زیرسازی مقاومی در آن تشکیل شده است و سیستم زهکشی مورد نظر نیز خوب است این مدل از روف گاردن ها از یک استخر کوچک استفاده می کنند و همینطور می تواند چتر رنگی و فلاورباکس و چمن مصنوعی مخصوصی نیز داشته باشد.

انواع روف گاردن چند منظوره با کفپوش بتنی نیز طراحی شده است در صورتی که طرفدار سبک مینیمال باشید این مورد بی نظیر است. در این روش از تایل های سنگی یا بتنی استفاده می شود به صورتی که اجازه تعبیه تاسیسات و برق کشی از سطح زیرین فراهم می شود و همینطور گلدان ها و سطوح سبزی ایجاد می شود به طوری که برای تابستان و بهار بی نظیر است. مشخص است که این نوع از روف گاردن ها دارای موقعیت زیبایی هستند. انواع روف گاردن چند منظوره با نورپردازی وجود دارد که می تواند یک شب باشکوه را برای شما فراهم سازد. در این نوع از روف گاردن ها از گیاهان زینتی نیز استفاده می شود به طوری که می تواند یک دکور جذاب را در خود جای دهد مشخص است که نورپردازی در این زمینه اهمیت زیادی دارد. 

انواع روف گاردن چند منظوره برای پخت و پز

خوشبختانه در جدیدترین انواع روف گاردن چند منظوره شرایط برای پخت و پز فراهم شده است. لذت بردن از پخت و پز در فضای باز برای کسانی که به کباب و باربیکیو علاقه دارند بسیار دل انگیز است. در این راستا می توان از ایده های آلاچیقی، فواره ای نیز استفاده کرد به طوری که تجهیزات پخت و پز هر آشپزی به صورت کامل صورت بگیرد در نهایت نیز سبک های مخصوصی برای جلوه بیشتر استفاده شود. هدایت کردن دود و بخار مخصوص برای این سبک از روف گاردن ها بسیار مهم است.

روف گاردن چند منظوره برای پخت و پز

انواع روف گاردن چند منظوره ادغام شده با سینمای خانگی

روف گاردن هایی که با سینمای خانگی ادغام شده اند کمتر به چشم می خورد اما به طور کلی شرایط ایده آلی فراهم می شود تا از تماشای فیلم سینمایی در باغ سبز لذت ببرید. لوکس ترین سرگرمی ها نیز برای شما فراهم می شود به طور کلی این مدل از روف گاردن ها دارای فضای خاصی هستند و یک محیط شاد پر از سرگرمی را شکل می دهند. نمونه های انواع روف گاردن چند منظوره با هدف سرگرمی از سوی معماران پیشنهاد می شود که هر یک از نظر هزینه و شرایط با هم متفاوت هستند.

در چنین شرایطی می تواند از فضایی استفاده کرد که تجربه ای وصف نشدنی در خصوص صرف غذا فراهم سازد به طوری که بتوانید از میز ناهارخوری چوبی نیز استفاده کنید به طوری که نورپردازی های کلاسیک را شامل شود و یک موقعیت وصف نشدنی را شامل شود مشخص است که این روف گاردن ها برای مناطق شمالی کشور بسیار عالی هستند.

در طراحی انواع روف گاردن چند منظوره شرایط پخش موسیقی نیز دیده می شود به صورتی که اجازه می دهد سیستم های صوتی در فضای مناسبی قرار بگیرد و در بین گیاهان پخش شوند و یک ضیافت بی نظیر را شکل دهد مشخص است که این روف گاردن ها دارای هزینه اضافی هستند و می بایست تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

انواع روف گاردن چند منظوره برای تفریح

خوشبختانه در طراحی انواع روف گاردن چند منظوره موقعیت خوبی برای تفریح کودکان فراهم می شود البته این شرایط در محیط گسترده صورت می گیرد تا جنبه بازی حفظ شود مشخص است که اگر فضای کافی داشته باشید می توانید از تاب و سرسره استفاده کنید در چنین فضایی می توانید موقعیت دقیق بازی کودکان را بسنجید. در این زمینه بهتر است که اصول ایمنی به طور دقیق رعایت شود. انواع روف گاردن چند منظوره دارای فضای تفریح در ویلاهای بزرگ شمالی دیده می شود.

همینطور انواع روف گاردن چند منظوره نیز وجود دارد که برای نگهداری ماهی استفاده می شود به این ترتیب یک موقعیت خوب فراهم می سازد تا حوضچه ای مخصوص نگهداری ماهی احداث شود و یک نوع تفریح سالم برای نوجوانان باشد انتخاب نوع صحیح ماهی در چنین فضایی اهمیت زیادی دارد و نوع گیاهان به کار رفته در اطراف حوضچه نیز بسیار مهم است.

مشخص است که انواع روف گاردن ها وجود دارد که می تواند بر اساس هنرهای مخصوصی ارزیابی شود. مشخص است که موقعیت دقیق روف گاردن می تواند خود به نقش بیشتر آن کمک کند. مثلاً در صورت وجود فضای کافی می توان از باغ وحشی بر روی بام استفاده کرد و حیوانات اهلی زیادی را در این راستا دور هم جمع کرد. از سوی دیگر روف گاردن هایی که دارای آبنمای جوشان هستند و همینطور بر اساس چشمه های فانتزی کوچکی طراحی شده اند نیز طبیعت را به خانه شما می آروند. 

طراحی ساده ارگانیک در نظر گرفته شده برای روف گاردن ها موقعیت دقیق و مشخصی دارند و می تواند از سبکی واقع بینانه طراحی و به کار گرفته شود. هزینه انواع روف گاردن چند منظوره به واسطه وسعت مکان و سایر بخش ها ارزیابی می شود. 

نظر بدهید