تعمیر و نگهداری روف گاردن

عایق کاری روف گاردن از موارد مهمی است که پس از مدتی قطعاً نیاز به تعمیر دارد. اگر به قوانین تعمیر و نگهداری روف گاردن دقت شود موارد مربوط به عایق کاری بسیار مهم است و گاه دردسر زیادی ایجاد می کند. اینطور که مشخص است برای ترمیم و اصلاح عایق کاری گاه هزینه زیادی دارد و گاه نیاز به تعویض بخش هایی است که برای شما دردسر ایجاد می کند. در این مقاله قرار است راه حل خوبی برای برطرف سازی نم روف گاردن داشته باشیم و روش های نگهداری روف گاردن را به خوبی بررسی کنیم از یاد نبرید که روف گاردن ها هر یک به واسطه سطوح زیرین خود شناسایی می شوند. 

تعمیر و نگهداری روف گاردن بدون تخریب

نگهداری روف گاردن ارتباط مستقیمی به عایق کاری دارد.عایق کاری روف گاردن باید به درستی صورت بگیرد اما هرچه قدر هم این موقعیت رعایت شود باز هم پس از گذشت زمان مشخص است که روف گاردن دچار نشست می شود و مشکلاتی از این دست رویت می شود در این راستا نیاز است که روف گاردن بدون تخریب و کنده کاری تعمیر شود که شاید برخی از افراد چنین چیزی را قبول داشته باشند و بگویند غیر ممکن است اما ما به شما ثابت می کنیم که غیر ممکن نیست. 

در زهکشی روف گاردن ها آب جریان دارد و این موضوع سبب می شود که به لایه های مختلف روف گاردن آسیب وارد شود و در نهایت بخشی از عایق به کار رفته پوسیده می شود و مقاومت آن کمتر می شود. از سوی دیگر چسبندگی بخش عایق کاری بسیار مهم است و با گذشت زمان میزان چسبندگی نیز کمتر می شود و عایق دیگر کیفیت روز اول را ندارد. زمان که بگذرد آب و رطوبت باقیمانده در کف روف گاردن ها وارد سطح زیرین می شود و در نهایت سقف ساختمان دچار نم و چکه می شود و گاه به دیوارهای طبقات پایین تر وارد می شود. قسمت های مختلف روف گاردن اغلب بیشترین احتمال نم و نشتی را دارند. 

نقاط پر احتمال در ایجاد نم در روف گاردن 

در صورتی که عایق از بدنه روف گاردن جدا شود آب به پشت آن نفوذ می کند و این بخش یکی از نقاط مهمی است که احتمال نم در آن زیاد است. از سوی دیگر عایق ها گاه به دلیلی زیرسازی های پر فشار دچار پوسیدگی یا شکستگی می شوند و عایق سوراخ می شود و زیر آن دچار نم می شود. لوله های فاضلابی پس از مدتی از بین می روند و یا دچار شکستگی و گرفتگی می شوند و باز شدن اتصالات لوله فاضلاب نیز مشکلاتی ایجاد می کند. لوله های فاضلاب آب مازاد نیز با 4 اتصال همراه هستند که هر یک از اتصالات به کار رفته پس از مدتی دچار شکستگی می شوند و این موضوع مشکل ساز خواهد شود. نگهداری روف گاردن سبب می شود نم به بخش های پایین نفوذ نکند.

لبه فاضلاب تخلیه آب اغلب دارای قیرگونی است که وقتی قیرگونی باز شود مشکلات زیادی ایجاد می شود. به طور کلی قیرگونی پس از نشست و فشار وزن سازه دچار ترک می شود و گاه نیز نشست طبیعی رخ می دهد. 

وقتی روف گاردن ها غیر اصولی ساخته شود و یا کیفیت مصالح به کار رفته دچار مشکل باشد شاهد ایجاد نم خواهیم بود که مشکلات زیادی ایجاد می کند. از سوی دیگر گرفتگی خروجی تخلیه فاضلاب کف روف گاردن ها نیز سبب می شود که تخلیه آب به سختی صورت بگیر و آب های مازاد به ناچار به لبه های عایق رفته و یا از درز آنها خارج می شود. مشخص است که این مشکلات نیاز به تعمیر دارند. 

نگهداری روف گاردن

نگهداری روف گاردن بدون تخریب

اگر یکی از مشکلاتی که در بخش های قبل اعلام شده برای روف گاردن شما ایجاد شد نیاز به تعمیر دارید. نگهداری روف گاردن گاه هزینه بر است و گاه هزینه کمتری خواهد داشت اما موضوع از این قرار است که باید بتوانید با هزینه کم موقعیت روف گاردن را بهبود دهید. 

در ابتدا لوله هایی که دچار نشتی شده اند شناسایی می شود و با استفاده از مواد مخصوص تنها همان بخش ها ترمیم می شود. تست آب مجدداً از بخش های مربوطه صورت می گیرد. عایق کاری روف گاردن ها بر اساس سطح بام صورت می گیرد و مشخص است که استفاده از مواد تثبیت کننده در این بخش به نوبه خود شرایط خاصی ایجاد می کند. از سوی دیگر یک سری خاک مزروعی نیز وجود دارد که منجر به ارزیابی کاشت گیاه می شود. در هر صورت روف گاردن ها به واسطه سطحی که دارند دسته بندی می شوند و لایه های زیرین می بایست تنها در بخش مخصوص خود دچار ترمیم و بازسازی شوند. موضوع از این قرار است بخشی از روف گاردن ها که دچار نشست شده اند نیاز به بخش بندی های مخصوص دارند. کاشت گیاه در هر بخش به واسطه بخش دیگر بررسی شوند و در صورتی که کاشت با وزن زیاد همراه باشد بهتر است که موقعیت لایه های زیرین هر بخش از بخش دیگر بررسی شود. لایه های زهکشی نیاز به پیگیری های بیشتر دارند اما نیاز به تخریب کل فضای روف گاردن نخواهد بود. سطح بام در صورتی که با تخریب زیاد همراه باشد نیاز است که کف سازی روف گاردن به طور دقیق تری صورت بگیرد. 

استفاده از تثبیت کننده های مخصوص در روش های نگهداری روف گاردن بسیار کمک می کند مشخص است که تخصص در این زمینه می تواند قوانین مخصوصی داشته باشند. عایق های پلیمری از دیگر محصولاتی هستند که در اجرای روف گاردن ورود داشته اند و می توانند موقعیت کاشت گیاهان را در نظر بگیرند. مشخص است که موقعیت بام ها به شکلی می بایست ارزیابی شود هر بخش آن به واسطه خدمات آب بندی بررسی می شود و در صورتی که نیاز به خدمات آب بندی بیشتر است می بایست موقعیت دقیق روف گاردن بررسی شود. عایق های خارجی و اورجینال میتواند انتخاب خوبی برای روف گاردن و تعمیرات روف گاردن به حداقل برسد. فاضلاب ها از موارد مهم در روف گاردن محسوب می شوند و البته که شرایط این فاضلاب ها می تواند به صورت حرفه ای بررسی شود. 

نگهداری روف گاردن

مراحل آبیاری اتوماتیک روف گاردن

در آبیاری اتوماتیک روف گاردن به صورت قطره ای نازل هایی وجود دارد که بر سر لوله قرار می گیرند و به این قطعه نازل بین راهی یا روی خطی گفته می شود به طور کلی این نازل ها دارای موقعیت نصب خوبی هستند. برای بستن لوله انتهایی نیاز به قطعه ای است که شبیه به عینک بوده و یکی از چشمی ها داخل لوله قرار می گیرد.

روف گاردن برای شما مثل یک فضای سبز عمل می کند و در واقع به همان اندازه و گاه بیشتر نیاز به رسیدگی دارد. فرض کنید قرار است مدتی به مسافرت بروید. چه بر سر گل و گیاه روف گاردن شما خواهد آمد؟ روش آبیاری اتوماتیک روف گاردن یکی از بهترین و جدیدترین روش های روز دنیا محسوب می شود و توسط این روش با خشک شدن گیاهان خود خداحافظی خواهید کرد!

پکیج آبیاری اتوماتیک روف گاردن

یکی از قطعات مهم دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن قطعه شیر برقی و همینطور تایمر هوشمند است. در واقع به واسطه تایمر هوشمند زمان آبیاری برای شما تعریف می شود. از قابلیت های خوب این تایمر زمان بندی آبیاری در روزهای مختلف و همینطور ساعت های مشخص است که می توانید تنظیم کنید. فرض کنید قرار است یک هفته به مسافرت بروید و قرار است که گیاهان روف گاردن در روز های زوج آبیاری شوند به این ترتیب دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن بر روی روز های زوج و ساعت مشخص توسط شما تنظیم می شوند. می توانید در نظر بگیرید که آبیاری 30 دقیقه انجام شود و همه این موارد به سادگی قابل تنظیم است.

در دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن از قطعه ای مشخص برای آبرسانی استفاده می شود که به صورت لوله است. به طور کلی دو لوله وجود دارد. لوله اول دارای سایز 6 میلیمتری است که به آن لوله ماکارونی نیز گفته می شود و به طور کلی 10 متراژ دارد و نقش اصلی در آبرسانی را ایفا می کند.

آبیاری اتوماتیک روف گاردن برای گیاهان سطحی شرایط ویژه ای در نظر می گیرد. منظور از گیاهان سطحی همان چمن است. در این روش زمانی که آبیاری آغاز شد آب به صورت قطرات باران روی گیاه پاشیده می شود و آب پاش ها در درجه بندی های 90، 180 و 360 درجه طراحی شده اند این قطعات توسط نازل های مخصوص کار می کنند و برنامه ریزی جهت پاشش نیز به طور دقیق صورت می گیرد.

پایه ای در دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن وجود دارد که از دو بخش پایه و نگهدارنده تشکیل شده است که بر روی آب قطعه آب پخش کن قرار می گیرد به این قطعه پایه قیم نگه دارند آب پاش گفته می شود.

آبیاری اتوماتیک روف گاردن

قطعات دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن

در آبیاری اتوماتیک روف گاردن به صورت قطره ای نازل هایی وجود دارد که بر سر لوله قرار می گیرند و به این قطعه نازل بین راهی یا روی خطی گفته می شود به طور کلی این نازل ها دارای موقعیت نصب خوبی هستند. برای بستن لوله انتهایی نیاز به قطعه ای است که شبیه به عینک بوده و یکی از چشمی ها داخل لوله قرار می گیرد و سمت دیگر آن با خم کردن لوله داخل بست انتهایی قرار می گیرد.

فیلتر آبیاری قطره ای برای بخشی که املاح آب زیاد و سنگین است. به طور کلی اگر در محیطی این سیستم نصب شود. می توان از فیلتر در داخل این جعبه استفاده کرد. در صورتی که از آب شهری استفاده می شود نیازی به به این فیلتر نخواهد بود.

یک قطعه با عنوان پانچر وجود دارد که مخصوص آبیاری اتوماتیک روف گاردن به صورت قطره ای است. پانچر ها برای سوراخ کردن لوله اصلی آبیاری قطره ای استفاده می شوند و توسط آنها می توان از لوله انشعاب گرفت و یا نازل های آبیاری قطره ای روی خط بر روی لوله اصلی قرار می گیرد. قطعه ای برای انشعاب لوله وجود دارد که می بایست سوراخ شده و نصب شود. برای انشعاب گرفتن از لوله سایز 16 می بایست از قسمت نوک تیز پانچر لوله را سوراخ کرد. سپس قطعه ریزی به لوله متصل می شود. این قطعه برای نصب بهتر پیچ روی لوله بسته می شود و از بخش تحتانی آچار پانچر کمک گرفته می شود. قطعات زیادی در دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن وجود دارد و به طور کلی استفاده از هر یک بر اساس محیط پروژه ارزیابی می شود.

آبیاری اتوماتیک روف گاردن

نحوه عملکرد آبیاری اتوماتیک روف گاردن

سیستم آبیاری اتوماتیک روف گاردن نیازی به دخالت انسان در آبیاری ندارد و همه چیز به صورت برنامه ریزی شده تعیین می شود. در این روش از آبیاری می توان انتظار صرفه جویی در آب را نیز داشت.

دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن دارای کنترلر مخصوص است به طوری که وظیفه فرمان دهی به شیرهای برقی را دارد و می تواند در ایستگاه های مختلف تنظیم شود. شیر برقی در این دستگاه دارای سری های متنوعی هستند و به طور کلی از کانال های مختلفی در آن استفاده می شود.

دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن یک منبع ورود برق دارد و از برق شهری یا پنل و یا باتری خورشیدی در آن استفاده می شود همینطور نیاز است که از مدیریت پمپ آبیاری نیز استفاده شود.

در طراحی سیستم آبیاری اتوماتیک روف گاردن از شیر برقی هوشمند استفاده می شود. لوله شیلنگ برای انتقال آب استفاده می شود و آبیاری قطره ای نیز در این سیستم استفاده می شود. همینطور یک سری میخ های پلاستیکی برای نگه داشتن شیلنگ در خاک استفاده می شود. استفاده از زانویی برای اتصال لوله نیز استفاده می شود و مدل بندی خاصی دارد.

نکات مهم در خصوص دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن

دستگاه هایی که به عنوان آبیاری اتوماتیک روف گاردن استفاده می شود دارای نازل های مخصوصی هستند که باید هر از چندگاهی تنظیم شود مشخص است که این نازل ها دارای موقعیت نصب خوبی هستند و در نهایت به واسطه سطح مشخصی که دارد می بایست اجرا شود.

لوله های آبیاری قطره ای به صورتی طراحی شده است که به بخش های متنوعی وصل می شود و در نهایت شرایط مخصوصی را شامل می شود. قطعات ریزی و درشتی در سیستم روف گاردن وجود دارد به طوری که سبب می شود تجهیزات وابسته به هر بخش در نظر گرفته شود. در طراحی این لوله ها خلاقیت زیادی دیده می شود و نوع روف گاردن در این زمینه می تواند قابل قبول باشد. از سوی دیگر کسانی که قصد دارند محیط روف گاردن خود را دقیق تر اجرا کنند باید گردش آب را جدی بگیرند و شرایط را برای فصل کم آب نیز تنظیم کنند.

نظر بدهید