دیوار سبز، تکه ای از بهشت پیرامون ما

دیوار سبز در واقع همان دیواری است که توسط یک مجموعه گسترده از گیاهان در هم پیچیدۀ انبوه سبز رنگ پوشیده شده است. این گیاهان سبز بر روی سازه هایی که بر روی انواع دیوار نصب شده است، به شکل عمودی و به روش آب کشت رشد می کنند. تیم ما در آرنی ‌لند آمادۀ ایجاد دیوار همیشه سبز در محل زندگی شماست.

منظور از دیوار سبز چیست؟

دیوار سبز عبارتی است که شاید به گوش تان نخورده باشد، ولی حتماً آن را دیده‌اید. دیوار همیشه سبز در واقع همان دیواری است که توسط یک مجموعه گسترده از گیاهان در هم پیچیدۀ انبوه سبز رنگ پوشیده شده است. این گیاهان سبز بر روی سازه‌هایی که بر روی انواع دیوار نصب شده است، به شکل عمودی و به روش آب کشت رشد می‌کنند. دیوار سبز می‌تواند محیط و فضای خشک و بی روح یک ساختمان، منزل یا هر نوع فضایی را به یک منظرۀ زیبای نشاط آور تبدیل کند. برخی از دیوار ها هستند که این گیاهان سبز می توانند بدون نصب هر گونه سازه ای، روی آن ها رشد کنند.

دیوار با پوشش گیاهی روی دیوار (گروه معماری پایدار و سبز آرنی لند)

دیوار سبز یکی از انواع خدمات منحصربفردی است که تیم مجرب و حرفه‌ای آرنی ‌لند با داشتن سال‌ها سابقه و تجربه آن را برای شما مهیا می‌کند. کارشناسان متخصص ما در گروه معماران آرنی‌ لند سال‌ها بر روی انواع گیاهان و همچنین انواع دیوارها تحقیق کرده‌اند تا یک دیوار بهشتی را برپا کنند. اگر دوست دارید وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید، اولین منظره‌ای که می‌بینید تکه‌ای از بهشت باشد، همه چیز را به عهدۀ تیم آرنی ‌لند بگذارید. یا اگر احساس می‌کنید محیطی که در آن زندگی می‌کنید یا حتی کار می‌کنید، به اندازۀ کافی زیبایی و شادابی ندارد، فقط کافی است با ما در تماس باشید و هزینه‌ای بسیار مناسب، صاحب دیوارهای سبز حیرت آور و شادابی بخش شوید. در این مقاله سعی داریم خلاصه‌ای از تجربیات و علم خود را در حرفه ای که آمیزه ای از علم و هنر است را با شما در میان بگذاریم، تا با خیالی آسوده و در کوتاه ترین زمان ممکن دیوارهای منزل خود را به دیوار همیشه سبز یونیک و بی نظیر آرنی وار تبدیل کنید.

دیوارهای سبز زنده در مدارس باعث افزایش بهره‌وری دانش‌آموزان و تندرستی می‌شود

تولید دیوار همیشه سبز

دیوار همیشه سبز در واقع دارای گیاهانی هستند که به مکانی که برای کشت مناسب است منتقل می‌شوند تا بتوانند به رشد خود ادامه دهند. هر زمان که شما درخواست این خدمات را داشته باشید، باغ‌های چند ده هکتاری آرنی ‌لند در شمال و مرکز ایران و گلخانه‌های ما که به دلیل دست یابی به صنایع بالادستی و پایین دستی خود و تکمیل چرخه محصول ایجاد کرده‌ایم آماده ارسال کاتالوگ جهت انتخاب برای شما است. به یاد داشته باشید این امر ضمن کاهش هزینه برای مشتری، باعث شده است تا ما نیز خدمتی بهتر ارائه نماییم و گیاهان مناسب را پیشنهاد دهیم.

اما در صورت تکمیل نبودن چرخه مانند افرادی سودجو در بازار شما مجبور بودید از بین 2 یا سه گیاه دیوار سبز خود را تکمیل نمایید و بصورت فصلی هزینه‌های هنگفتی برای دیوار سبزتان پرداخت نمایید.، این گیاهان سبز آماده اند روی دیوار های شما نصب شوند و به موازات دیوار شما رشد و دیوار همیشه سبز شما را ایجاد کنند.

با توجه به تحقیقات و آزمایشات علمی و تجربی تیم آرنی ‌لند، باید یادآور شویم رنگ سبز دیوار همیشه سبز در اغلب موارد طبیعی است. در ضمن یک سیستم تخصصی در میان این گیاهان واقع شده اند که باعث می شود دیوار همیشه سبز به صورت خودکار آبیاری شود. دیوار سبز آرنی تجربۀ شگفت انگیزی است که می تواند حتی روحیه شما را تقویت کند و باعث شود از زندگی و بودن در میان دیوارهای سبزی که شما را احاطه کرده‌اندو رایحۀ نشاط و آرام بخشی را از سوی آنها متصاعد می‌شود، نهایت لذت ببرید و احساس جوانی کنید.

تولید دیوار سبز

دیوار سبز چگونه کار می‌کند؟

دیوار همیشه سبز تفاوت خاصی با دیوار واقعی ندارد. فقط در دیوار سبز یک سیستم با ساختاری اسکلتی وجود دارد که توسط همین گیاهان سبز رنگ ساخته شده اند. بنابراین، نصب این ساختار بر روی دیوار کار سختی است که نیاز به تخصص و تجربه دارد. شاخه و برگ ها و گل های این گیاهان از لابلای این ساختار اسکلتی به صورتی افقی عبور کرده و به رشد خود ادامه می دهند. در برخ از دیوارها، این ساختار لوله ای شکل است که باعث می شود یک سیستم آبیاری خودکار تشکیل شده و گیاهان مدام و به میزان کافی آبیاری شوند تا به موازات دیوار رشد کرده و همه جا را بپوشاند. دیوار همیشه سبز عادی نیاز به این نوع آبیاری نداشته و با دست می توان براحتی آن ها را آبیاری کرد.

دیوار سبز چگونه کار می‌کند؟

مزایای دیوار همیشه سبز

دیوار سبز بدون شک دارای مزایای بسیار است. چه کسی دوست ندارد در فضایی زندگی کند که تمام محیط پیرامون او را زیباترین و سبزترین گیاهان نشاط آور احاطه است؟ واضح است که هیچ کس! اما وقتی از چند زاویه به دیوار همیشه سبز نگاه کنیم می بینیم داشتن دیوار سبز و محیط سرسبز چه تأثیراتی روی شما دارد و در کل چه مزایای شگفت انگیزی دارد. دیوار سبز نه تنها به سرسبزی و زیبایی منزل شما می افزاید، می تواند مناظر شهری بسیار زیبایی را نیز خلق کند. همان طور که می دانید هر چه درخت و گیاهان سرسبز و فضای سبز بیشتری داشته باشیم، اکسیژن بیشتری داریم و این همان هوایی که وارد ریه های ما می شود و موجب نشاط و انبساط خاطر هر کسی که در چنین محیطی زندگی می کند، می شود.

دیوار سبز گیاهی و زنده در مدارس هوشمند(گروه معماری پایدار و سبز آرنی لند)

دیوار سبز چه ویژگی‌هایی دارد؟

دیوار سبز، جدای از زیبایی منحصر بفردی که دارد، شامل مشخصه‌هایی است که یک دیوار معمولی ندارد. به طور، ویژگی های دیوار همیشه سبز آرنی را به شما معرفی می‌کنیم.

 • حضور دیوار سبز در هر محیطی باعث می شود بین دو فضا (مثلاً فضای داخلی و فضای خارجی یک منزل) جداسازی زیبایی صورت گیرد.
 • عایق حرارتی است و از انتقال حرارت بین دو فضا جلوگیری می کند.
 • عایق صوتی است و از انتقال صدا بین دو فضا جلوگیری می کند.
 • در برابر کشش مقاومت بالایی دارد.
 • در برابر فشار مقاومت بالایی دارد.
 • در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد.
 • قابلیت چسبندگی بالای انواع متعدد اندود (مالشی، پاششی؛ مانند سیمان، گچ و …)
 • دیوار همیشه سبز قابلیت چسبندگی بالایی به انواع درب و پنجره را دارد.
 • این قابلیت را دارد که پوشش های متنوعی مانند سرامیک، دیوار کوب، کاشی و … را روی آن نصب کرد.
 • یک فضای یونیک و سرسبز را ایجاد می کند به خاطر این که نمایندۀ طبیعت الهام بخش است.
 • برای هر محیطی مناسب است، اعم از مسکونی، تجاری و …
 • به خاطر داشتن المان های پایداری چون رنگ و زیبایی هرگز از مد نمی افتد
 • یک کمک درمان قدرتمند برای درمان بیماری های عصبی و روحی – روانی است.
 • دارای قابلیت پوشش دهی توسط گونه های متنوع گیاهی است که می توانند رنگ، سرعت رشد، رایحۀ آرام بخش متنوع و مختلفی داشته باشند.
 • دیوار سبز می تواند هر فضایی را که احاطه کرده است، در تابستان خنک، و در زمستان گرم نگه دارد.

انتخاب گیاهان مناسب برای دیوار همیشه سبز

نکته مهمی که در انتخاب گیاهان در طراحی دیوار همیشه سبز وجود دارد، استفاده از گونه‌هایی است که با شرایط محیط خود سازگار هستند؛ محیط مورد نظر می‌تواند فضای داخلی خانه شما، نمای ساختمان یا دیواری باشد در گوشه‌ای از حیاط خانه. به دلیل اینکه پوشش گیاهی در دیوار سبز، وضعیتی متفاوت از حالت معمول خود دارد، گیاهان باید حساسیت را کنار گذاشته و کمی روی پای خود بایستند! گیاهان مقاوم به خشکی و کم‌آبی زندگی بهتری برای این شرایط دارند و در بین آنها هم ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها بهترین انتخاب هستند.

جهت انتخاب گیاهان دیوار همیشه سبز توجه به عوامل شدید در هر منطقه در درجه اول اهمیت قرار دارد. برای مثال خشکی شدید هوا، وجود آب نامناسب، خاک و … . اما نکات زیر نیزبه صورت عمومی باید مد نظر قرار گیرد.

موقعیت اقلیمی و اکولوژیک سایت شامل نور، دما، رطوبت محیط و …: عواملی همچون شدت نور، رطوبت محیط، حرارت، میزان و کیفیت آب در دسترس جهت آبیاری، شدت وزش باد، ارتفاع محیط و خاک و … در انتخاب گونه‌ های مناسب مؤثر هستند.

در صورت عدم انتخاب گونه های گیاهی ناسازگار با محیط، هزینه های نگهداری گیاهان به دلایل مختلف از جمله، خشکی و یا نیاز به آب فراوان، انواع آفات گیاهی و … افزایش خواهد یافت. همچنین گیاهان بومی هر منطقه نسبت به سایر گیاهان در برابر عواملی همچون نوسان های بالا و پایین دمایی، نوع خاک و … بسیار مقاومتر هستند.

دیوار سبز در نمای ساختمان

همان طور که ملاحظه می کنید، دیوار همیشه سبز می تواند هر چیزی را تغییر دهد و بر بسیاری از پارامترها مانند، سلامتی، شکل ظاهری، زیبایی و … تأثیرات مثبتی بگذارد. بنابراین، با دیوارهای سبز اول خود و سپس محیط پیرامون خود را متحول کنید. اگر می خواهید یک زندگی متفاوت و سرشار از لحظات شادی بخش را تجربه کنید، می توانید به آدرس اینترنتی ما مراجعه کنید.

قیمت ساخت دیوار سبز

هزینه ساخت اجرای دیوار سبز بسته به نوع پروژه محل پروژه و همچنین نوع گیاهان مورد استفاده و در کل المان‌ها و کیفیت آنها متغیر است. تیم آرنی ‌لند باتوجه به سلیقه و بودجه شما و با مشاوره رایگان از ابتدای کار شما را در در ساخت و اجرای دیوار سبز همراهی می‌کند.

دیوار سبز آرنی ‌لند

شرکت معماری سبز و پایدار آرنی ‌لند با همفکری و همکاری تیمی مجرب در حوزه‌های تحقیق و توسعه، طراحی سه بعدی، بهترین متریال ساخت فضاسازی و ساخت دیوار سبز به عنوان با کیفیت‌ترین مجری دیوار سبز آن را برای شما انجام می‌دهد. ضمناً در برخی حوزه‌ها به عنوان مسئولیت اجتماعی در نظر دارد تا برای مدارس و بیمارستان‌ها تنها با دریافت هزینه مواد اولیه و بدون اجرت اجرا فعالیت‌های خود را انجام دهد تا ضمن کمک به حفظ سلامت جامعه جوان و پیر نقشی هر چند کوچک در بهبود حال انسان‌ها و حرکت به سمت سبک زندگی سالم در حوزه معماری بتواند نظر مخاطب خاص خود را جلب نماید.

نظر بدهید